Kosmetologia

Drenaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Drenaż limfatyczny to forma specjalnego masażu, który ma za zadanie stymulację układu limfatycznego. Polega on na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzony pod nią płyn zwany limfą, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Limfa jest jasnym wodnistym płynem, który zawiera min.: białka i elektrolity. Pochodzi ona z krwi i oczyszcza tkanki organizmu. Znajdują się w niej limfocyty, które wchodzą w skład układu odpornościowego. Twarz dzięki takiemu masażowi zostaje ujędrniona, zmarszczki spłycone. Zanikają obrzęki, nawet te zastoinowe i zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej. Drenaż limfatyczny pomaga pozbyć się problemów z zatokami, opuchlizny oczu i innych części twarzy. Zdecydowanie poprawia kondycję skóry, sprawia też, że zwiększa się wchłanianie substancji odżywczych i leczniczych zawartych w stosowanych kosmetykach. 

Drenaż jest metodą przygotowawczą do zabiegów wykonywanych w okolicy twarzy i ciała, np.; peelingów, przed zastosowaniem wypełniaczy, a także przed i po zabiegach chirurgicznych. 

Przeciwskazania: 

  • choroby kardiologicze, niewydolność prawokomorowa,
  • niewydolność nerek, wątroby,
  • ostra zakrzepica,
  • nowotwory złośliwe.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności