Usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to bardzo skuteczna metoda wyrównywania kolorytu skóry.

Cena

od 300 zł

Czas zabiegu

15-90 min

Znieczulenie

Nie

Obszar

Twarz, ciało

Wyrównaj koloryt skóry

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to bardzo skuteczna metoda wyrównywania kolorytu skóry. Nierzadko tego typu zabiegi są koniecznością, aby zapobiec pogłębianiu się problemu i tworzeniu tzw. pajączków. To oznacza, że właściwa pielęgnacja cery jest konieczna ze względów zdrowotnych, a nie tylko dobrego samopoczucia.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia - komu polecany jest zabieg?

Zabiegowi laserowego usuwania przebarwień i rumienia mogą poddać się osoby, które mają problem z trądzikiem różowatym, teleangiektazjami (pajączkami naczyniowymi) oraz naczyniakami rubinowymi i płaskimi. Wskazaniem do jego wykonania są również widoczne zmiany pigmentacyjne oraz znamiona port wine, czyli wrodzone, łagodne malformacje naczyń włosowatych, zlokalizowane najczęściej w okolicach szyi i głowy.

Jaki jest cel zabiegu?

Do usuwania przebarwień i rumienia wykorzystywana jest technologia intensywnego światła pulsującego, czyli IPL. Pozwala to na wyrównanie kolorytu skóry i znaczne zmniejszenie widoczności nieestetycznych zmian. Specjalny system trzech filtrów koncentruje światło o długości fali 450 - 600 nm, które jest selektywnie pochłaniane przez oksyhemoglobinę oraz melaninę. W trakcie przeprowadzania zabiegu skóra nie jest narażona na ekspozycję na światło o innej długości fali, co gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo i większy komfort. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu lasera Alma Harmony XL PRO Dye, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów, w 3-tygodniowych odstępach.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Jak należy przygotować się do zabiegu? Skóra nie powinna być opalona, a na miesiąc przed jego wykonaniem należy unikać mikrodermabrazji, głębokich peelingów, jak również preparatów z pochodnymi witaminy A, m.in. z retinolem oraz izotretynoiną. Niewskazane jest ponadto stosowanie kosmetyków mających w składzie kwasy oraz witaminę C. Na tydzień przed planowanym zabiegiem pacjent powinien odstawić herbatki i preparaty z nagietkiem oraz dziurawcem.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to zabieg, który nie wymaga znieczulenia. Zazwyczaj trwa on od 15 do 30 minut. Pacjent nie odczuwa bólu, ale może pojawić się uczucie pieczenia, kłucia lub szczypania. Po skończonym zabiegu na objętą leczeniem powierzchnię skóry nakłada się regenerujący preparat ochronny. Powrót do codziennych czynności jest możliwy praktycznie od razu, choć początkowo na twarzy może być widoczne zaczerwienienie i delikatny obrzęk. Drugiego dnia przebarwienia zwykle stają się ciemniejsze, a po ok. 5 dniach zaczynają się złuszczać, w efekcie czego są mniej widoczne lub całkowicie zanikają. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu pacjent powinien stosować ochronny preparat wspomagający regenerację skóry,
z kolei przez cały miesiąc wskazane jest zabezpieczenie jej przed promieniami UV (pomogą w tym kosmetyki z filtrem SPF 50). Należy pamiętać też o tym, aby przez tydzień unikać spożywania alkoholu, korzystania
z sauny, gorących kąpieli, intensywnego wysiłku fizycznego i podobnych czynności, które prowokują przegrzanie oraz przekrwienie skóry.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

15-90 min (w zależności od powierzchni)

Wymagane badania

-

Znieczulenie

miejscowe

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.

Zdjęcie szwów

-

Zmiana opatrunków

-

Przeciwwskazania

ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Lekarze wykonujący zabieg

Opinie naszych pacjentów

"Szczegółowe omówienie problemu i skuteczne leczenie. Bardzo profesjonalna i miła wizyta."

Ula

"było by super gdyby wszyscy lekarze mieli takie miłe i profesjonalne podejście. Nie było ani jednego negatywnego aspektu."

M.

"Pan dr. Kochan bardzo profesjonalny i sympatyczny, mówi wprost czy spełni moje oczekiwania czy moja budowa nie pozwoli na osiągnięcie wszystkich moich wymagań dzięki czemu mogę podjąć sama decyzję wpełni świadomie, że nie wszystko da się osiągnąć i unikając rozczarowania po zabiegu. Dr. odpowiadał na wszystkie pytania bardzo szczegółowo. Gorąco polecam"

M.K.

"Nie ma lepszej lekarki! Bardzo polecam, kompetentna i bardzo fachowa specjalistka. Pani Aleksandra słucha i poświęca pacjentowi całą uwagę, niesamowicie diagnozuje problem i dobiera bardzo skuteczne leczenie. Jestem pod wrażeniem i będę wracać! Dziękuję"

Aleksandra

"U Pana Doktora odbyłam poważny zabieg operacyjny. Doktor jest niezastąpiony, nie tylko jest świetnym lekarzem, ale także człowiekiem. Doktor nie tylko widzi problem, schorzenie w konkretnym miejscu, ale patrzy całościowo. Do Kliniki Dr. Szczyt mam pół Polski, ale dla Doktora warty każdy kilometr! Polecam każdej osobie, która zmaga się z problemem i szuka lekarza, który pomoże się go pozbyć i dodać pewności siebie. Jeśli kiedykolwiek ktoś miałby jakieś wątpliwości to proszę je natychmiast rozwiać i umawiać się do Kliniki Dr.Szczyta Artura Pasternaka lekarz z powołaniem!"

Aleksandra M.

"Magda jako fizjoterapeutka łączy w sobie fachowość, dobry warsztat, empatię i pozytywne nastawienie do ludzi. Ta mieszanka zawodowej postawy sprawiała, że zawsze, kiedy oddawałam się w ręce Magdy (czy to z powodu dolegliwości towarzyszących pracy biurowej - ból odcinka lędźwiowego, napięcie karku, czy z powodu aktywności fizycznej - napinający się przy bieganiu mięsień gruszkowaty), zawsze jasno identyfikowała moje problemy i skutecznie je rozwiązywała. Magda odkrywała przede mną nieznane dotąd oblicza masażu - zaczęłam w nim widzieć drogę do lepszego zdrowia, a nie stereotypowy relaks w SPA. Zawsze była przy tym wszystkim bardzo pomocna i przyjaźnie nastawiona, a z gabinetu wypuszczała mnie z garścią przydatnych porad. Bardzo polecam wszystkim Magdę - widać, że nie tylko zna się na rzeczy, ale też lubi to, co robi!"

Aleksandra G.

"Pełen profesjonalizm, delikatny przy badaniu, bardzo dyskretny, rzeczowo i z cierpliwością odpowiadał na wszystkie moje pytania. Pomógł mi podjąć decyzję o operacji i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, w końcu z dumą patrzę na siebie, nie wstydzę się, a moje życie weszło na zupełnie inny tor :) Wszystkim polecam pana doktora :)"

Sophie

"Bardzo profesjonalnie, sympatycznie ale i szczerze co do potencjalnych ryzyk i wyniku zabiegu. Bardzo polecam!"

Edyta

"Polecam. Pani doktor bardzo kompetentna. Zebrała szczegółowy wywiad i zaleciła leczenie, które już po kilku dniach sprawiło, że skóra naszego dziecka znacząco się poprawiła. Bardzo dziękujemy"

Klaudia D.

"Profesjonalizm w każdym calu...do tego przemiły i sympatyczny człowiek. Z czystym sumieniem polecam Pana Jacka. Dodam jeszcze tak od siebie...hmmmm podczas wizyty cały czas zastanawiałam się czy te wszystkie urządzienia to są mu potrzebne.. :-) On sam wytwarza wokół siebie jakieś pole...pozytywną energię...która gdzieś zostaje... Polecam profesjonalny, wspaniały specjalista... sprawdzcie sami.."

Barbara S.

"Zależało mi na tym, by trafić do jak najlepszego specjalisty i myślę, że udało mi się to w 100%. To w jak indywidualny sposób Pan Konrad podchodzi do potrzeb pacjenta, przerosło moje wszelkie oczekiwania."

Basia A.

"Pani doktor przemiła, wszystko szczegółowo omawiała. Odpowiedziała na wszystko moje pytania. Bardzo polecam"

Agnieszka

"Bardzo komunikatywny pan doktór, uzyskałam wiedzę o moim przypadku w zakresie mi potrzebnym"

Joanna J.

"Bardzo miła, rzeczowa i komunikatywna Pani doktor. Bardzo polecam."

Mariusz

"Pani Doktor jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Wszystko wyjaśniła i przekazała dokładny plan leczenia. Z czystym sumieniem mogę polecić wizytę, która przebiegła w bardzo miłej atmosferze."

Jacek

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Dr Szczyt?

Wizytę możesz umówić, kontaktując się telefonicznie pod numerem 22 654 90 60 lub za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Terminy konsultacji.

Jak wybrać właściwy zabieg w Klinice Dr Szczyt?

Wybór odpowiedniego zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej najlepiej rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z oczekiwaniami pacjenta oraz oceni stan zdrowia i specyfikę problemu estetycznego. Na podstawie tych informacji doradzi, jakie zabiegi będą odpowiednie do uzyskania pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala również na omówienie dostępnych opcji, ich potencjalnych efektów, a także ewentualnych ryzyk, co ułatwia podjęcie świadomej decyzji.

Jakie jest ryzyko związane z zabiegami chirurgii plastycznej?

Każdy zabieg chirurgii plastycznej, podobnie jak każda interwencja medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, krwawienia, reakcje na znieczulenie oraz powstawanie blizn. Rzadziej mogą wystąpić takie komplikacje jak zakrzepy, zatorowość płucna czy zaburzenia czucia w obszarze operowanym. Właściwe przygotowanie pacjenta, staranna kwalifikacja do zabiegu oraz doświadczenie i profesjonalizm zespołu medycznego znacząco minimalizują te ryzyka. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pooperacyjnym, co pozwala na szybszy i bezpieczniejszy powrót do zdrowia.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zazwyczaj mało inwazyjne i wiążą się z minimalnym dyskomfortem. Większość z nich, np. iniekcje czy laseroterapia, wykonywana jest przy użyciu miejscowych środków znieczulających, co znacząco zmniejsza dyskomfort. Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia, pieczenie lub uczucie napięcia skóry, ale te dolegliwości zazwyczaj ustępują szybko po zakończeniu zabiegu. W razie potrzeby lekarz zawsze dobiera odpowiednie metody łagodzenia bólu, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort.