Medycyna estetyczna

Usuwanie przebarwień i rumienia laserem

Wyrównaj koloryt skóry

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to bardzo skuteczna metoda wyrównywania kolorytu skóry. Nierzadko tego typu zabiegi są koniecznością, aby zapobiec pogłębianiu się problemu i tworzeniu tzw. pajączków. To oznacza, że właściwa pielęgnacja cery jest konieczna ze względów zdrowotnych, a nie tylko dobrego samopoczucia.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia - komu polecany jest zabieg?

Zabiegowi laserowego usuwania przebarwień i rumienia mogą poddać się osoby, które mają problem z trądzikiem różowatym, teleangiektazjami (pajączkami naczyniowymi) oraz naczyniakami rubinowymi i płaskimi. Wskazaniem do jego wykonania są również widoczne zmiany pigmentacyjne oraz znamiona port wine, czyli wrodzone, łagodne malformacje naczyń włosowatych, zlokalizowane najczęściej w okolicach szyi i głowy.

Jaki jest cel zabiegu?

Do usuwania przebarwień i rumienia wykorzystywana jest technologia intensywnego światła pulsującego, czyli IPL. Pozwala to na wyrównanie kolorytu skóry i znaczne zmniejszenie widoczności nieestetycznych zmian. Specjalny system trzech filtrów koncentruje światło o długości fali 450 - 600 nm, które jest selektywnie pochłaniane przez oksyhemoglobinę oraz melaninę. W trakcie przeprowadzania zabiegu skóra nie jest narażona na ekspozycję na światło o innej długości fali, co gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo i większy komfort. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu lasera Alma Harmony XL PRO Dye, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów, w 3-tygodniowych odstępach.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Jak należy przygotować się do zabiegu? Skóra nie powinna być opalona, a na miesiąc przed jego wykonaniem należy unikać mikrodermabrazji, głębokich peelingów, jak również preparatów z pochodnymi witaminy A, m.in. z retinolem oraz izotretynoiną. Niewskazane jest ponadto stosowanie kosmetyków mających w składzie kwasy oraz witaminę C. Na tydzień przed planowanym zabiegiem pacjent powinien odstawić herbatki i preparaty z nagietkiem oraz dziurawcem.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to zabieg, który nie wymaga znieczulenia. Zazwyczaj trwa on od 15 do 30 minut. Pacjent nie odczuwa bólu, ale może pojawić się uczucie pieczenia, kłucia lub szczypania. Po skończonym zabiegu na objętą leczeniem powierzchnię skóry nakłada się regenerujący preparat ochronny. Powrót do codziennych czynności jest możliwy praktycznie od razu, choć początkowo na twarzy może być widoczne zaczerwienienie i delikatny obrzęk. Drugiego dnia przebarwienia zwykle stają się ciemniejsze, a po ok. 5 dniach zaczynają się złuszczać, w efekcie czego są mniej widoczne lub całkowicie zanikają. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu pacjent powinien stosować ochronny preparat wspomagający regenerację skóry, z kolei przez cały miesiąc wskazane jest zabezpieczenie jej przed promieniami UV (pomogą w tym kosmetyki z filtrem SPF 50). Należy pamiętać też o tym, aby przez tydzień unikać spożywania alkoholu, korzystania z sauny, gorących kąpieli, intensywnego wysiłku fizycznego i podobnych czynności, które prowokują przegrzanie oraz przekrwienie skóry.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 15-90 min (w zależności od powierzchni)
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

Usuwanie przebarwień i rumienia laserem - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg 600 PLN 2 000 PLN
2 DyeVl - twarz 700 PLN
3 DyeVl - szyja 600 PLN 2 000 PLN
4 DyeVl - dłonie 600 PLN 2 000 PLN
5 DyeVl - dekolt 700 PLN
6 DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa 350 PLN
7 DyeVl - naczynia 300 PLN 1 500 PLN