Medycyna estetyczna

Wypełnianie doliny łez

Korekta doliny łez

Delikatna skóra w okolicach oczu to obszar szczególnie podatny na starzenie. Widoczne jest to przede wszystkim w zagłębieniu pod okiem, w obrębie oczodołu, gdzie pojawia się tzw. dolina łez. Powoduje ona efekt zmęczonego spojrzenia i smutnego wyrazu twarzy.  Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowy efekt,  dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym jest metodą mało inwazyjną. Rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry twarzy oraz zastosowaniem kremu znieczulającego na obszar, który będzie poddawany zabiegowi.

Następnie podaje się odpowiedni preparat przy użyciu igły lub kaniuli. Zabieg kończy delikatny masaż w celu równomiernego rozmieszczenia preparatu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie na tydzień przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy zaprzestać  przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny. Do zabiegu kwalifikowane są wszystkie osoby pełnoletnie,  zdrowe, bez względu na płeć i wiek. Dedykowany jest zwłaszcza tym osobom, u których skóra pod oczami utraciła jędrność, zagłębienia stały się mocno widoczne, a także wystąpiły charakterystyczne cienie.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennej aktywności, unikając jedynie wizyt w solarium i saunie oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Efektem zabiegu jest znaczne nawilżenie i ujędrnienie skóry, spłycenie zagłębień, zmniejszenie zasinień, dzięki czemu wygląda ona młodziej i zdrowiej. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, natomiast na ostateczne należy poczekać około dwóch tygodni.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Do przeciwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu zaliczamy:

  • ciążę i karmienie piersią;
  • aktywne zakażenia skóry (opryszczka, trądzik oraz inne);
  • choroby autoimmunologiczne;
  • leczenie onkologiczne;
  • skłonność do obrzęków w okolicy oczu;

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 - 60 min
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, obecna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze poddawanej zabiegowi, nowotwory i choroby immunologiczne w trakcie leczenia, antykoagulanty – leki rozrzedzające krew
Kto wykonuje zabieg - Dr Szczyt Wilanów Dr Aleksandra Rymsza
Kto wykonuje zabieg - Fizjoterapia Estetyczna Dr Katarzyna Rudolf - Urasińska
Kto wykonuje zabieg - Dr Szczyt Konstancin dr Jakub Kulesza, dr Jakub Miszczyk, dr Martyna Butryn-Panikowska