Medycyna estetyczna

Wypełnianie zmarszczek

Pozbądź się zmarszczek - wyglądaj i czuj się młodziej

Zmarszczki to problem natury estetycznej, który pogłębia się wraz z wiekiem.  Nie czujemy się z nimi komfortowo, gdyż wpływają negatywnie zarówno na nasz wygląd, jak i samopoczucie. Na szczęście istnieje cudowne remedium na zmarszczki- kwas hialuronowy pozwala na ich wypełnienie, a jednocześnie doskonale poprawia jakość skóry. Dzięki temu wygląda ona młodo, zdrowo i pięknie. Efekty wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas. To skuteczny sposób na pozbycie się bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, zmarszczek palacza, zmarszczek gładziny czoła, lwiej zmarszczki czy kurzych łapek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny. Trwa około 30-60 minut, w zależności na jakim obszarze jest on wykonywany. Rozpoczyna się od nałożenia preparatu znieczulającego na skórę, która będzie poddana zabiegowi.  Gdy zacznie działać, specjalista przy pomocy bardzo cienkiej igły wstrzykuje kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry oraz pod skórę. Kwas hialuronowy, dzięki swojej elastycznej, żelowej formule, doskonale wypełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki i bruzdy, zapewniając jednocześnie bardzo naturalne efekty.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie na tydzień przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy zaprzestać  przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny. Do zabiegu kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe, bez względu na płeć i wiek.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim pacjent może powrócić do normalnego trybu życia. Należy jedynie zrezygnować z wizyt w solarium oraz saunie, a także unikać słońca i spożywać większe ilości wody. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, zaś na ostateczne należy poczekać do dwóch tygodni.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Do przeciwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu zaliczamy:

  • ciążę i karmienie piersią;
  • aktywne zakażenia skóry (opryszczka, trądzik oraz inne);
  • choroby autoimmunologiczne
  • leczenie onkologiczne;
  • skłonność do bliznowacenia;

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok. 30-60 minut
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja 1-2 dni
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew