Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna to jedna z grup przepuklin, zaliczana do odmiany zewnętrznej. Do grupy tej zalicza się przepuklinę pachwinową, pępkową, udową, kresy białej, lędźwiową - te występują w obrębie brzucha. Mówimy o niej wówczas, gdy dochodzi do przemieszczenia się narządów poza miejsce, w którym naturalnie się znajdują, a więc poza jamę brzuszną. W przypadku wystąpienia przepukliny brzusznej konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Cena

Indywidualnie

Czas zabiegu

-

Znieczulenie

Tak

Obszar

Ciało

Jak wygląda zabieg?

Przepuklina brzuszna charakteryzuje się uwypukleniem otrzewnej, gdzie dochodzi do przemieszczenia się narządów- najczęściej jelit - poza granice jamy brzusznej. Przyczyny tego mogą być wrodzone lub nabyte, które pojawiają się na skutek osłabienia bądź mechanicznego uszkodzenia tkanki brzusznej, do którego dochodzi najczęściej po wcześniejszych zabiegach operacyjnych, urazach spowodowanych chociażby dźwiganiem ciężarów, po ciąży, porodzie, u osób otyłych i starszych.

Operacja przepukliny brzusznej wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu cięcia, poprzez które chirurg dostaje się do jamy brzusznej, oddziela worek przepuklinowy bądź nacina go, w celu uwolnienia narządów. Następnie powłoki zdrowych tkanek wewnątrz jamy brzusznej są odpowiednio zszywane, po czym dodatkowo wzmocnione specjalną siatką, która znacznie zmniejsza ryzyko nawrotu przypadłości. W przypadku, gdy rozejście tkanek jest bardzo rozległe, wówczas nie stosuje się zszywania tkanek, a jedynie wszczepiana jest siatka. Ostatnim etapem operacji jest precyzyjne zszycie tkanki podskórnej oraz skóry, po czym założenie opatrunku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Operacja przepukliny brzusznej przeprowadzana jest po wstępnej konsultacji oraz wykonaniu szeregu koniecznych badań. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić środki przeciwkrzepliwe oraz niektóre leki przeciwbólowe- szczegółowe zalecenia wyda specjalista.

Co zrobić po zabiegu?

Czas rekonwalescencji po operacji przepukliny brzusznej zależy od indywidualnych uwarunkować każdego pacjenta. Zwykle wynosi około 2 miesiące, przy czym całkowite wygojenie może trwać do pół roku. Przez pierwsze dwa tygodnie należy bezwzględnie zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego, po tym czasie można rozpocząć spacery, zaś po około 3 miesiącach wrócić do treningów i ćwiczeń. Pacjent powinien stosować także dietę zapobiegającą zaparciom, a więc bogatą w błonnik oraz unikać potraw tłustych i ciężkostrawnych, ostrych przypraw oraz alkoholu. Wskazana jest również wizyta kontrola.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Operacja przepukliny brzusznej u osób dorosłych jest koniecznością, natomiast istnieją także pewne przeciwskazania do jej przeprowadzenia, wśród których wymieniamy:

  • stan zapalny skóry lub tkanki podskórnej;
  • choroby niedokrwienne serca;
  • zaburzenie rytmu serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • niewydolność krążenia;
  • niedokrwistość;
  • cukrzyca;
  • ciąża.

Ważne informacje

Warunek zabiegu

Zabieg wykonywany jest tylko i wyłącznie w połączeniu z operacją plastyki brzucha.

Kto wykonuje zabieg

dr hab. n. med. Artur Pasternak

Zalecenia przed zabiegiem

Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Bardzo dobry chirurg plastyczny. Pani doktor jest bardzo profesjonalna i wie co robi. Pomogła mi uporać się z moimi kompleksami, wspólnie wybrałyśmy najlepsze rozwiązanie, zabieg dostosowany do moim potrzeb, oczekiwani i stanu skóry. Jestem pełna podziwu za zaangażowanie. Dziękuję za pomoc."

Patrycja

"Zależało mi na tym, by trafić do jak najlepszego specjalisty i myślę, że udało mi się to w 100%. To w jak indywidualny sposób Pan Konrad podchodzi do potrzeb pacjenta, przerosło moje wszelkie oczekiwania."

Basia A.

"Jeśli potrzebujesz pomocy, szczerze polecam Ci wizytę u Magdy. Przerobiłam kilka wizyt u innych fizjoterapeutów...gdy moje problemy z bólem wzrosły...musialam znalezc kogoś jeszcze lepszego i polecono mi Magdę. Jestem fryzjerem i borykam się z bólem kręgosłupa, szyi, barkow i okolic łopatek oraz nerwobólami czemu często towarzyszy silny ból głowy... Co kolwiek mi dolega Magda za każdym razem umie rozluźnić na moim ciele każde spięcie i przynieść ulgę. Ma dużą wiedzę i zaangażowanie w pracę z pacjentem."

Ewelina B.

"Bardzo miła, rzeczowa i komunikatywna Pani doktor. Bardzo polecam."

Mariusz

"Gorąco polecam tego specjalistę. Jestem pod opieką Pana Doktora od kilku tygodni. Dzięki profesjonalnej opiece i doskonale dobranym zabiegom przestałam odczuwać dolegliwości pooperacyjne, a proces gojenia blizn został znacząco skrócony. Otrzymałam fachową pomoc."

Agnieszka

"Polecam Panią Doktor, zabieg wykonała delikatnie, rezultaty świetne, do tego jest bardzo komunikatywna i mila osoba. Jeśli kiedyś zajdzie ponowna potrzeba na pewno zgłoszę się do doktor Rymszy."

KK

"Bardzo, bardzo polecam wizyty u doktora. Super specjalista z ogromnym zaangażowaniem. Wiedza widoczna w efektach. Zawsze miło, na luzie a przede wszystkim rzetelnie i profesjonalnie. Wszystko co cenie sobie najbardziej... :)"

Pacjentka

"Lekarz bardzo konkretny, doskonale tłumaczy zawiłości. Potrafi doradzić tak aby pacjentka była zadowolona."

E.L.

"Bardzo polecam panią Magdę. Korzystałem z usług kilku fizjoterapeutów i dopiero po kilku sesjach u pani Magdy odczułem zauważalną poprawę. Jeszcze raz naprawdę szczerze polecam."

Marcel

"Powiem tak, od pierwszej chwili na konsultacji byłam pewna że wybrałam dobrego specjalistę i się nie pomyliłam! Powiem więcej poleciłam Doktora kilku moim znajomym i mieli oni takie same odczucia jak ja :) Przede wszystkim wspaniały specjalista, wyprzedza myśli i pytania, jest wyczerpujący w każdym temacie. Co najważniejsze interesuje się pacjentem również po zabiegu i nigdy nie zostawia go samemu sobie :) Od samej konsultacji, poprzez sam zabieg, opiekę okolooperacyjna i rekonwalescencję wszystko na 6+. Polecam!!!!!"

Kasia

"Lekarka z dużym doświadczenie, bardzo precyzyjna, konkretna. Jestem zadowolona ze współpracy i polecam. Atmosfera podczas konsultacji bardzo miła, Pani Zofia potrafi doradzić i dokładnie tłumaczy przebieg poszczególnych zabiegów."

Malgoska

"Bardzo polecam Magdę! Bardzo dobry specjalista z dużym doświadczeniem i indywidualnym podejściem do pacjenta. Ma ogromna wiedzę w swojej specjalizacji. Pomoże z każdym problem."

Małgorzata

"było by super gdyby wszyscy lekarze mieli takie miłe i profesjonalne podejście. Nie było ani jednego negatywnego aspektu."

M.

"Polecam panią doktor.Uspokoila mnie i wszystko wyjaśniła."

Natalia

"Pan dr. Jacek Szwedo jest Specjalistą godnym polecenia. Fachowo a co najważniejsze skutecznie prowadził moją rehabilitację po operacji. Pomógł mi w zwalczeniu bólu pooperacyjnego, co pozwoliło mi szybko wrócić do zdrowia. Zajmuje się również estetyczną stroną pozostałości po operacjach (bliznami). Metody wykorzystywane przez Pana Jacka są skuteczne i dają rewelacyjne efekty. Przy tym jest niezwykle kontaktowym i sympatycznym lekarzem. To fizjoterapeuta, który wykonuje swoja pracę według najwyższych standardów zarówno diagnostycznych i terapeutycznych. Podczas zabiegow wykazuje sie dużą inwencją i zaangażowaniem co świadczy o tym, że jestesmy w dobrych rekach. Specjalista godny polecenia !"

Aneta S.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Dr Szczyt?

Wizytę możesz umówić, kontaktując się telefonicznie pod numerem 22 654 90 60 lub za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Terminy konsultacji.

Jak wybrać właściwy zabieg w Klinice Dr Szczyt?

Wybór odpowiedniego zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej najlepiej rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z oczekiwaniami pacjenta oraz oceni stan zdrowia i specyfikę problemu estetycznego. Na podstawie tych informacji doradzi, jakie zabiegi będą odpowiednie do uzyskania pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala również na omówienie dostępnych opcji, ich potencjalnych efektów, a także ewentualnych ryzyk, co ułatwia podjęcie świadomej decyzji.

Jakie jest ryzyko związane z zabiegami chirurgii plastycznej?

Każdy zabieg chirurgii plastycznej, podobnie jak każda interwencja medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, krwawienia, reakcje na znieczulenie oraz powstawanie blizn. Rzadziej mogą wystąpić takie komplikacje jak zakrzepy, zatorowość płucna czy zaburzenia czucia w obszarze operowanym. Właściwe przygotowanie pacjenta, staranna kwalifikacja do zabiegu oraz doświadczenie i profesjonalizm zespołu medycznego znacząco minimalizują te ryzyka. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pooperacyjnym, co pozwala na szybszy i bezpieczniejszy powrót do zdrowia.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zazwyczaj mało inwazyjne i wiążą się z minimalnym dyskomfortem. Większość z nich, np. iniekcje czy laseroterapia, wykonywana jest przy użyciu miejscowych środków znieczulających, co znacząco zmniejsza dyskomfort. Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia, pieczenie lub uczucie napięcia skóry, ale te dolegliwości zazwyczaj ustępują szybko po zakończeniu zabiegu. W razie potrzeby lekarz zawsze dobiera odpowiednie metody łagodzenia bólu, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort.