Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna to jedna z grup przepuklin, zaliczana do odmiany zewnętrznej. Do grupy tej zalicza się przepuklinę pachwinową, pępkową, udową, kresy białej, lędźwiową - te występują w obrębie brzucha. Mówimy o niej wówczas, gdy dochodzi do przemieszczenia się narządów poza miejsce, w którym naturalnie się znajdują, a więc poza jamę brzuszną. W przypadku wystąpienia przepukliny brzusznej konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Cena

Indywidualnie

Czas zabiegu

-

Znieczulenie

Tak

Obszar

Ciało

Jak wygląda zabieg?

Przepuklina brzuszna charakteryzuje się uwypukleniem otrzewnej, gdzie dochodzi do przemieszczenia się narządów- najczęściej jelit - poza granice jamy brzusznej. Przyczyny tego mogą być wrodzone lub nabyte, które pojawiają się na skutek osłabienia bądź mechanicznego uszkodzenia tkanki brzusznej, do którego dochodzi najczęściej po wcześniejszych zabiegach operacyjnych, urazach spowodowanych chociażby dźwiganiem ciężarów, po ciąży, porodzie, u osób otyłych i starszych.

Operacja przepukliny brzusznej wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu cięcia, poprzez które chirurg dostaje się do jamy brzusznej, oddziela worek przepuklinowy bądź nacina go, w celu uwolnienia narządów. Następnie powłoki zdrowych tkanek wewnątrz jamy brzusznej są odpowiednio zszywane, po czym dodatkowo wzmocnione specjalną siatką, która znacznie zmniejsza ryzyko nawrotu przypadłości. W przypadku, gdy rozejście tkanek jest bardzo rozległe, wówczas nie stosuje się zszywania tkanek, a jedynie wszczepiana jest siatka. Ostatnim etapem operacji jest precyzyjne zszycie tkanki podskórnej oraz skóry, po czym założenie opatrunku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Operacja przepukliny brzusznej przeprowadzana jest po wstępnej konsultacji oraz wykonaniu szeregu koniecznych badań. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić środki przeciwkrzepliwe oraz niektóre leki przeciwbólowe- szczegółowe zalecenia wyda specjalista.

Co zrobić po zabiegu?

Czas rekonwalescencji po operacji przepukliny brzusznej zależy od indywidualnych uwarunkować każdego pacjenta. Zwykle wynosi około 2 miesiące, przy czym całkowite wygojenie może trwać do pół roku. Przez pierwsze dwa tygodnie należy bezwzględnie zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego, po tym czasie można rozpocząć spacery, zaś po około 3 miesiącach wrócić do treningów i ćwiczeń. Pacjent powinien stosować także dietę zapobiegającą zaparciom, a więc bogatą w błonnik oraz unikać potraw tłustych i ciężkostrawnych, ostrych przypraw oraz alkoholu. Wskazana jest również wizyta kontrola.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Operacja przepukliny brzusznej u osób dorosłych jest koniecznością, natomiast istnieją także pewne przeciwskazania do jej przeprowadzenia, wśród których wymieniamy:

  • stan zapalny skóry lub tkanki podskórnej;
  • choroby niedokrwienne serca;
  • zaburzenie rytmu serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • niewydolność krążenia;
  • niedokrwistość;
  • cukrzyca;
  • ciąża.

Ważne informacje

Warunek zabiegu

Zabieg wykonywany jest tylko i wyłącznie w połączeniu z operacją plastyki brzucha.

Kto wykonuje zabieg

dr hab. n. med. Artur Pasternak

Zalecenia przed zabiegiem

Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Gorąco dziękuję dla Pana Doktora Artura Pasternaka oraz całego zespołu kliniki za profesjonalizm, empatię, indywidualne podejście do pacjenta. Pan Doktor od pierwszego spotkania był bardzo rzeczowy. miły i wykazuje troskę o pacjenta. Jednak przede wszystkim zadowolona jestem z perfekcyjnie wykonanego zabiegu i fantastycznego efektu po zabiegu. Jeszcze raz gorąco polecam tego chirurga oraz tą klinikę."

Natalia M.

"Profesjonalizm w każdym calu...do tego przemiły i sympatyczny człowiek. Z czystym sumieniem polecam Pana Jacka. Dodam jeszcze tak od siebie...hmmmm podczas wizyty cały czas zastanawiałam się czy te wszystkie urządzienia to są mu potrzebne.. :-) On sam wytwarza wokół siebie jakieś pole...pozytywną energię...która gdzieś zostaje... Polecam profesjonalny, wspaniały specjalista... sprawdzcie sami.."

Barbara S.

"Pani Magda jest wspaniałym specjalistą. Trafiłam do niej z powracającymi bólami, wynikającymi z niewłaściwej postawy podczas pracy przy komputerze. Wiem to, ponieważ podczas wizyt Pani Magda skupiała się nie tylko na złagodzeniu bólu, ale również za każdym razem przeprowadzała ze mną szczegółowy wywiad, szukała przyczyny i proponowała ćwiczenia w domowym zaciszu. Jest to osoba, która z pasją podchodzi do swojej pracy i dąży do tego by skutecznie pomóc swoim pacjentom. Polecam."

Wioleta

"Bardzo profesjonalne podejscie do pacjenta. Szczegółowo wyjasniony temat. Otrzymałam odpowiedzi na wszystkie zadane w trakcie wizyty pytania. Numer 1 na mojej liście."

Iwona

"Klinika tworzona przez cudowny zespół . Opieka na najwyższym poziomie, atmosfera bardzo przyjazna. Doktor A. Pasternak jest rewelacyjnym lekarzem- perfekcja w każdym calu - A do tego cudotwórca :) Profesjonalne podejście do pacjenta. Będę polecac każdemu!! :)"

Iwona Ż

"Pani Doktor bardzo miła! Wszystko dokładnie wyjaśniła oraz szczegółowo zbadała naszego synka. Postawiła diagnozę,a teraz będziemy wdrażać leczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kompetencji i podejścia Pani Doktor. Jak najbardziej polecamy"

Natalia

"Ogromne podziękowania dla Pana Doktora i jego zespołui za profesjonalne podejście do pacjenta. Od pierwszego spotkania czułam ,że jestem w dobrych rękach .Pan Doktór bardzo sympatyczny .Dzięki jego podejściu do pacjenta mie miałam żadnych obaw przed zabiegiem ani po zabiegu. Bardzo dziękuję Panu doktorowi i całej klinice , bo dzisiaj czuje się szczęśliwa i bez kompleksów.Naprawde bardzo polecam !"

Violetta Bajko

"Pani Doktor bardzo, ale to bardzo zaangażowana. Wypytała o każdy detal sprawy mający wpływ na leczenie, zaplanowała leczenie i kontrolę efektów leczenia. Do tego bardzo empatyczna, ludzka i ciepła w kontakcie. Jak do dermatologa to tylko do Pani dr A.Rymszy. Polecam"

Bogdan A.

"Pani Magda, jest bardzo dobrą fizjoterapeutką, profesjonalna, bardzo miła,ma dobre podejście do pacjenta, dzięki naszej współpracy znowu stanęłam na nogi, szczerze polecam"

Jadwiga

"Jestem pacjentką doktora Artura Pasternaka jestem bardzo zadowolona. Zostałam od pierwszej wizyty objęta profesjonalną obsługą. Zabieg przeszłam bardzo pomyślnie co dwie wizyty kontrolne to potwierdziły. Gorąco polecam i dziękuję za wspaniałą opiekę."

Magda Z.

"Był to mój pierwszy zabieg i jestem mega zadowolona z efektów.Od samego początku Dr.Artur Pasternak wszystko mi dokładnie wyjaśnił i rozwiał wszelkie moje wątpliwości.Jest to świetny chirurg i bardzo jeszcze raz dziękuję za wszystko co dla mnie zrobił."

Agata

"Jestem bardzo zadowolona z odbytej konsultacji. Lekarz bardzo szczegółowo opowiedział o operacji, pokazał zdjęcia innych pacjentek po operacjach, nawet narysował na kartce jak to będzie wyglądało w moim przypadku. Szczegółowo omówił przygotowania do operacji. Lekarz jest bardzo komunikatywny i kulturalny. Polecam !!!"

Izabela G.

"Polecam. Pani doktor bardzo kompetentna. Zebrała szczegółowy wywiad i zaleciła leczenie, które już po kilku dniach sprawiło, że skóra naszego dziecka znacząco się poprawiła. Bardzo dziękujemy"

Klaudia D.

"Pani Doktor jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Wszystko wyjaśniła i przekazała dokładny plan leczenia. Z czystym sumieniem mogę polecić wizytę, która przebiegła w bardzo miłej atmosferze."

Jacek

"Szczegółowe omówienie problemu i skuteczne leczenie. Bardzo profesjonalna i miła wizyta."

Ula

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Dr Szczyt?

Wizytę możesz umówić, kontaktując się telefonicznie pod numerem 22 654 90 60 lub za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Terminy konsultacji.

Jak wybrać właściwy zabieg w Klinice Dr Szczyt?

Wybór odpowiedniego zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej najlepiej rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z oczekiwaniami pacjenta oraz oceni stan zdrowia i specyfikę problemu estetycznego. Na podstawie tych informacji doradzi, jakie zabiegi będą odpowiednie do uzyskania pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala również na omówienie dostępnych opcji, ich potencjalnych efektów, a także ewentualnych ryzyk, co ułatwia podjęcie świadomej decyzji.

Jakie jest ryzyko związane z zabiegami chirurgii plastycznej?

Każdy zabieg chirurgii plastycznej, podobnie jak każda interwencja medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, krwawienia, reakcje na znieczulenie oraz powstawanie blizn. Rzadziej mogą wystąpić takie komplikacje jak zakrzepy, zatorowość płucna czy zaburzenia czucia w obszarze operowanym. Właściwe przygotowanie pacjenta, staranna kwalifikacja do zabiegu oraz doświadczenie i profesjonalizm zespołu medycznego znacząco minimalizują te ryzyka. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pooperacyjnym, co pozwala na szybszy i bezpieczniejszy powrót do zdrowia.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zazwyczaj mało inwazyjne i wiążą się z minimalnym dyskomfortem. Większość z nich, np. iniekcje czy laseroterapia, wykonywana jest przy użyciu miejscowych środków znieczulających, co znacząco zmniejsza dyskomfort. Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia, pieczenie lub uczucie napięcia skóry, ale te dolegliwości zazwyczaj ustępują szybko po zakończeniu zabiegu. W razie potrzeby lekarz zawsze dobiera odpowiednie metody łagodzenia bólu, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort.