Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowa jest jedną z przepuklin występujących w obrębie jamy brzusznej. Choć dotyczy głównie dzieci, to w ich przypadku najczęściej ulega samoistnemu zanikowi. Pojawia się także u dorosłych, będąc wynikiem osłabienia bądź mechanicznego uszkodzenia tkanki łącznej w tym obrębie ciała. Najczęściej stanowi powikłanie po ciąży, porodzie, zabiegu operacyjnym lub urazie w okolicach pępka, występuje także u osób z otyłością. Zabieg chirurgicznego usunięcia przepukliny pępkowej wpływa zarówno na poprawę stanu zdrowia pacjenta oraz jakość codziennego funkcjonowania.

Cena

Indywidualnie

Czas zabiegu

-

Znieczulenie

Tak

Obszar

Ciało

Jak wygląda zabieg?

Przepuklina pępkowa to sytuacja, w której dochodzi do przemieszczenia się narządów lub tkanek poza jamę brzuszną, a więc miejsce, w którym powinny się znajdować. W przypadku przepukliny pępkowej są to najczęściej jelita i otrzewna, w efekcie czego w okolicy pępka pojawia się charakterystyczne uwypuklenie.

Operacja przepukliny pępkowej polega na przemieszczeniu do jamy brzusznej narządów i tkanek, które wydostały się poza jej granice. Rodzaj zabiegu zależny jest przede wszystkim od wielkości oraz stanu zdrowia pacjenta, natomiast najczęściej jest to operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania zabiegu to ok. 1-2 godziny. Chirurg wykonuje półokrągłe nacięcie wokół pępka, po czym oddziela worek przepuklinowy bądź nacina go, w celu uwolnienia narządów. W trakcie zabiegu zszywana jest również otrzewna, a także wszczepiana specjalna siatka, wzmacniająca miejsce po przepuklinie i chroniąca przed kolejnym jej pojawieniem. Ostatnim etapem operacji jest przyszycie pępka tak, by uzyskać naturalny wygląd brzucha.

Jak przygotować się do zabiegu?

Operacja przepukliny pępkowej jest zabiegiem planowanym, a więc wymaga konsultacji oraz wykonania zleconych badań. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić środki przeciwkrzepliwe oraz niektóre leki przeciwbólowe- szczegółowe zalecenia wyda specjalista.

Co zrobić po zabiegu?

Okres rekonwalescencji po operacji przepukliny pępkowej trwa od 2 do 6 miesięcy. W pierwszych tygodniach należy przede wszystkim odpowiednio dbać o ranę, regularnie zmieniając opatrunek oraz przestrzegając zasad higieny. Pacjent otrzymuje także wskazówki odnośnie bezpiecznych zmian pozycji, zwłaszcza podczas wstawania i siadania, a także konieczności odpowiedniej stabilizacji w trakcie kaszlu lub korzystania z toalety. Niekiedy konieczne jest przestrzeganie zaleconej diety. Ponadto w pierwszych miesiącach należy unikać wysiłku fizycznego oraz dźwigania ciężarów.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Operacja przepukliny pępkowej u osób dorosłych jest koniecznością, natomiast istnieją także pewne przeciwskazania do jej przeprowadzenia, wśród których wymieniamy:

  • stan zapalny skóry lub tkanki podskórnej;
  • choroby niedokrwienne serca;
  • zaburzenie rytmu serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • niewydolność krążenia;
  • niedokrwistość;
  • cukrzyca.

Ważne informacje

Warunki zabiegu

dr Artur Pasternak

Kto wykonuje zabieg

dr Artur Pasternak

Zalecenia przed zabiegiem

Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Bardzo pomocna, rzeczowa osoba, pełna empatii. Bardzo polecam"

M.M.

"Najlepszy lekarz w Polsce! Dr A. Rymsza zrobiła ze mnie własnego syna cierpliwość, konsekwencja, systematyczność wizyt u Pani dr i cud gwararantiwany! Dziekuje bardzo, bardzo"

Jacek Smolaga

"Pan Doktor to mistrz w każdym calu. Po terapii, którą u mnie zastosował miałam zwiększoną ruchomość i poczułam ulgę w nogach. Terapia owa to nieziemskie tortury, ale myśle, że warte swojej ceny. Polecam!!!"

Joanna

"Bardzo polecam Pana Artura ! Zabiegi przebiegały w bardzo miłej atmosferze ! Widać ze Pan Artur lubi go co robi ;)"

Sylwia

"Profesjonalne podejście, troskliwa i zrozumiała komunikacja oraz skuteczne i szybkie załatwienie problemu i wszystko z uśmiechem! Gabinet czysty jak sala operacyjna. Polecam. Na pewno wrócę."

Ola

"Pan doktor to wspaniały lekarz o bardzo empatycznym podejściu do pacjenta.Prawdziwy fachowiec w swoim zawodzie. Uważny i dociekliwy. Polecam"

Agnieszka

"Polecam. Pani doktor bardzo kompetentna. Zebrała szczegółowy wywiad i zaleciła leczenie, które już po kilku dniach sprawiło, że skóra naszego dziecka znacząco się poprawiła. Bardzo dziękujemy"

Klaudia D.

"Świetnia specjalistka, niezwykle empatyczna, potrafi poprawić humor i zdrowie. Zawsze informuje o tym co robi i co się wydarzy, obrazowo opisuje sytuację w niezwykle wyczerpujący sposób. Dobro pacjenta stawia na pierwszym miejscu. Na przestrzeni 6 lat pomagała mi wrócić do zdrowia 3 razy po kontuzji i za każdym razem był to szybki i sprawny powrót do sprawności. Mam zaufanie do Magdaleny Makowskiej bo rehabilituje również moich najbliższych. Zawsze po wizycie czuję się lepiej niż przed. Zarówno w ciele jak i na duchu."

Szymon O.

"Bardzo pomocna Pani Doktor wszystko szczegółowo wyjaśniła i wytłumaczyła."

M.D.

"Bardzo profesjonalnie, sympatycznie ale i szczerze co do potencjalnych ryzyk i wyniku zabiegu. Bardzo polecam!"

Edyta

"Pani Zofia to lekarz z powołania. Bardzo cierpliwa i pomocna, byłam pozytywnie zaskoczona, jeżeli chodzi o długość wizyty, rzeczowa, poświęciła mi bardzo dużo czasu, za co jestem bardzo wdzięczna, zabieg udany."

Sefania

"Był to mój pierwszy zabieg i jestem mega zadowolona z efektów.Od samego początku Dr.Artur Pasternak wszystko mi dokładnie wyjaśnił i rozwiał wszelkie moje wątpliwości.Jest to świetny chirurg i bardzo jeszcze raz dziękuję za wszystko co dla mnie zrobił."

Agata

"Jestem pacjentką doktora Artura Pasternaka jestem bardzo zadowolona. Zostałam od pierwszej wizyty objęta profesjonalną obsługą. Zabieg przeszłam bardzo pomyślnie co dwie wizyty kontrolne to potwierdziły. Gorąco polecam i dziękuję za wspaniałą opiekę."

Magda Z.

"Jestem bardzo zadowolona z odbytej konsultacji. Lekarz bardzo szczegółowo opowiedział o operacji, pokazał zdjęcia innych pacjentek po operacjach, nawet narysował na kartce jak to będzie wyglądało w moim przypadku. Szczegółowo omówił przygotowania do operacji. Lekarz jest bardzo komunikatywny i kulturalny. Polecam !!!"

Izabela G.

"Kuracja przepisana przez p.doktor dała efekt już po tygodniu. Bardzo dziękuję."

J.K.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Dr Szczyt?

Wizytę możesz umówić, kontaktując się telefonicznie pod numerem 22 654 90 60 lub za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Terminy konsultacji.

Jak wybrać właściwy zabieg w Klinice Dr Szczyt?

Wybór odpowiedniego zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej najlepiej rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z oczekiwaniami pacjenta oraz oceni stan zdrowia i specyfikę problemu estetycznego. Na podstawie tych informacji doradzi, jakie zabiegi będą odpowiednie do uzyskania pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala również na omówienie dostępnych opcji, ich potencjalnych efektów, a także ewentualnych ryzyk, co ułatwia podjęcie świadomej decyzji.

Jakie jest ryzyko związane z zabiegami chirurgii plastycznej?

Każdy zabieg chirurgii plastycznej, podobnie jak każda interwencja medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, krwawienia, reakcje na znieczulenie oraz powstawanie blizn. Rzadziej mogą wystąpić takie komplikacje jak zakrzepy, zatorowość płucna czy zaburzenia czucia w obszarze operowanym. Właściwe przygotowanie pacjenta, staranna kwalifikacja do zabiegu oraz doświadczenie i profesjonalizm zespołu medycznego znacząco minimalizują te ryzyka. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pooperacyjnym, co pozwala na szybszy i bezpieczniejszy powrót do zdrowia.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zazwyczaj mało inwazyjne i wiążą się z minimalnym dyskomfortem. Większość z nich, np. iniekcje czy laseroterapia, wykonywana jest przy użyciu miejscowych środków znieczulających, co znacząco zmniejsza dyskomfort. Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia, pieczenie lub uczucie napięcia skóry, ale te dolegliwości zazwyczaj ustępują szybko po zakończeniu zabiegu. W razie potrzeby lekarz zawsze dobiera odpowiednie metody łagodzenia bólu, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort.