Trichoskopia

Trichoskopia to nieinwazyjna i bezbolesna metoda diagnostyczna, która umożliwia szczegółową ocenę stanu skóry głowy oraz struktury włosów. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego urządzenia – trichoskopu, możliwe jest uzyskanie obrazu skóry głowy i włosów w powiększeniu od 20 do 200 razy.

Cena

od 400 zł

Czas zabiegu

-

Znieczulenie

-

Obszar

Twarz

Czym jest trichoskopia?

Trichoskopia to nowoczesne, bezinwazyjne badanie diagnostyczne, które pozwala na szczegółową ocenę stanu skóry głowy oraz struktury włosów. Trichoskop wyposażony jest w kamerę o wysokiej rozdzielczości, umożliwiającą powiększenie obrazu nawet do 500 razy. Dzięki temu specjalista może dokładnie obejrzeć cebulki włosowe, ujścia mieszków włosowych, naczynia krwionośne oraz powierzchnię skóry głowy, co pozwala na wczesne wykrywanie różnorodnych schorzeń i problemów związanych z włosami oraz skórą głowy.

Jak przebiega badanie trichoskopowe?

Przed przystąpieniem do badania specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad, aby poznać historię problemów z włosami i skórą głowy. Następnie przy użyciu trichoskopu lekarz przeprowadza badanie trichoskopowe – analizuje stan skóry głowy oraz struktury włosów w wybranych obszarach (np. czołowym, skroniowym, potylicznym). Uzyskane obrazy są analizowane przez specjalistę, który na ich podstawie stawia diagnozę i proponuje odpowiednie leczenie.

Całe badanie trwa zazwyczaj około 30 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Kto może skorzystać z trichoskopii?

Trichoskopia jest przeznaczona dla osób, które:​

  • zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów,
  • mają problemy ze skórą głowy (np. swędzenie, łupież, zaczerwienienie),
  • zauważyły zmiany w strukturze włosów (np. łamliwość, przerzedzenie),
  • chcą monitorować efekty stosowanej terapii.

Badanie jest bezpieczne i może być wykonywane u osób w każdym wieku, w tym u dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Efekty trichoskopii

Dzięki trichoskopii możliwa jest:​

  • ocena gęstości włosów i struktury łodygi,
  • identyfikacja rodzaju łysienia (np. androgenowe, telogenowe, plackowate),
  • ocena stanu mieszków włosowych i skóry głowy,
  • monitorowanie efektów terapii i dostosowanie planu leczenia.​

Przeciwwskazania do zabiegu

Trichoskopia jest badaniem bezpiecznym i nieinwazyjnym, które nie ma bezpośrednich przeciwwskazań. Jednak przed wykonaniem zaleca się nie myć włosów na 72 godziny przed badaniem, nie stosować kosmetyków do stylizacji włosów (np. lakierów, pianek), nie farbować włosów na 2 tygodnie przed badaniem.

Ważne informacje

Kto wykonuje zabieg

Dr Beata Kosiorek - Nalewajek

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Lekarze wykonujący zabieg

Opinie naszych pacjentów

"Zdecydowanie polecam! Wspaniały fachowiec i przemiły, spokojny człowiek. Wzbudza zaufanie, jest kompetentny i łatwo nawiązuje kontakt z pacjentem. Gojenie ran i minimalizowanie bólu spowodowanego zabiegami to bardzo niedoceniana dziedzina medycyny a tak ważna .Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że można tak znacząco ulżyć w dolegliwościach pooperacyjnych. Różnica jest niewiarygodna już po pierwszej wizycie u dr Szwedo a komfort życia zdecydowanie lepszy. Jego metody są bardzo skuteczne i najważniejsze –pomagają :):)"

Monika

"Klinika tworzona przez cudowny zespół . Opieka na najwyższym poziomie, atmosfera bardzo przyjazna. Doktor A. Pasternak jest rewelacyjnym lekarzem- perfekcja w każdym calu - A do tego cudotwórca :) Profesjonalne podejście do pacjenta. Będę polecac każdemu!! :)"

Iwona Ż

"Wspaniały chirurg, profesjonalne podejście, wszystko dokładnie zostało mi wyjaśnione przed zabiegiem i po. Przez cały czas leczenia aż do wyleczenia - doskonały kontakt i kompleksowa opieka. Moje życie zmieniło się o 180 stopni.Dziekuje. Gorąco polecam!"

Katarzyna B.

"Chyba lepiej nie mogłam trafić. Pan dr Kochan to profesjonalizm w każdym calu. Wiedza medyczna i podejście do pacjenta pozwala na bezpieczeństwo i komfort. To niezwykły człowiek i świetny specjalista. Lekarz najwyższej klasy. Zabieg przebieg bez żadnych komplikacji. Jestem wdzięczna i szczęśliwa. Panie Konradzie dziękuje!"

Aleksandra

"Bardzo, bardzo polecam wizyty u doktora. Super specjalista z ogromnym zaangażowaniem. Wiedza widoczna w efektach. Zawsze miło, na luzie a przede wszystkim rzetelnie i profesjonalnie. Wszystko co cenie sobie najbardziej... :)"

Pacjentka

"Wizyta przebiegła rewelacyjnie, szybki wywiad i diagnoza. Dodatkowo pani Doktor uspokoiła mnie odnośnie mojego kaszlu gdyż nie wiedziałem że będę kaslal dopóki będę bral leki na refluks :)"

Sebastian

"Profesjonalista i przemiły człowiek. Dobiera właściwe metody do potrzeb. Nawet w przypadku rehabilitacji intymnych części ciała nie czułam przy nim skrępowania. Mi naprawdę pomógł. Żałuję tylko że nie trafiłam do niego od razu w dzień wyjścia po operacji"

Magdalena P.

"Bardzo miła i profesjonalna Pani Doktor. Miałam umówioną teleporadę, szczegółowy opis leczenia, konkretne wskazówki, Pani Doktor zaoferowała pomoc i możliwość kontaktu w razie pytań podczas leczenia. Serdecznie polecam. Widać, że pomoc pacjentom jest u Pani Doktor na pierwszym miejscu."

Milena R.R.

"Polecam w leczeniu trądziku u nastolatki. Świetne podejscie"

Anna M

"Świetne podejście do pacjenta, wiedza, trafna diagnoza, koncentracja, zaangażowanie w terapię. Zaskakująco dobre efekty."

Michał

"Jakie to szczęście, że są jeszcze tacy ludzie jak Pan Jacek Szwedo. Profesjonalista w każdym calu a do tego wspaniały człowiek. Wyjątkowo inteligentny z dużym poczuciem humoru. Potrafi sprawić, że zabieg który nie należy do przyjemnych minie błyskawicznie we wspaniałej atmosferze relaksu. Za co bardzo dziękuję:) Gorąco polecam wszystkim !!!"

Aneta G.

"Wszystkie zabiegi zostały wykonane profesjonalnie i były bardzo efektywne. Wizyta była bezproblemowa i zawsze przebiegała bardzo miło. Dodatkowo otrzymałam instrukcje jak samodzielnie kontynuować leczenie w domu, co jest bardzo na plus."

Alicja

"Magda jako fizjoterapeutka łączy w sobie fachowość, dobry warsztat, empatię i pozytywne nastawienie do ludzi. Ta mieszanka zawodowej postawy sprawiała, że zawsze, kiedy oddawałam się w ręce Magdy (czy to z powodu dolegliwości towarzyszących pracy biurowej - ból odcinka lędźwiowego, napięcie karku, czy z powodu aktywności fizycznej - napinający się przy bieganiu mięsień gruszkowaty), zawsze jasno identyfikowała moje problemy i skutecznie je rozwiązywała. Magda odkrywała przede mną nieznane dotąd oblicza masażu - zaczęłam w nim widzieć drogę do lepszego zdrowia, a nie stereotypowy relaks w SPA. Zawsze była przy tym wszystkim bardzo pomocna i przyjaźnie nastawiona, a z gabinetu wypuszczała mnie z garścią przydatnych porad. Bardzo polecam wszystkim Magdę - widać, że nie tylko zna się na rzeczy, ale też lubi to, co robi!"

Aleksandra G.

"Lekarz ze świetnym podejściem do pacjenta. Polecam"

Karolina

"Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze , wszystko zostało mi wyjaśnione w szczegółowy sposób i rzetelnie przedstawione , do tego Pan Doktor jest bardzo miła osoba i ma dobre podejście do pacjenta :) więcej będę mogła napisać już po operacji na która sie zdecydowalam :)"

Dorota

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Czy trichoskopia jest bolesna?

Nie, badanie trichoskopowe jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Podczas procedury specjalista przykłada do skóry głowy urządzenie. Cały proces jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Nie wymaga on stosowania znieczulenia ani specjalnego przygotowania, a po jego zakończeniu można od razu wrócić do codziennych aktywności.

Jak często należy wykonywać trichoskopię?

Zaleca się przeprowadzanie trichoskopii co 6-12 miesięcy, jednak częstotliwość ta powinna być dostosowana indywidualnie do potrzeb pacjenta oraz zaleceń specjalisty. W przypadku diagnostyki i monitorowania postępów leczenia, badanie to wykonuje się zazwyczaj co 3-6 miesięcy. Natomiast w sytuacjach wymagających szczegółowej analizy, takich jak ocena skuteczności terapii, może być wskazane przeprowadzanie trichoskopii częściej. Ostateczną decyzję o częstotliwości badania podejmuje lekarz na podstawie stanu zdrowia pacjenta oraz rodzaju problemu trychologicznego.​

Czy trichoskopia może wykryć choroby skóry głowy?

Tak, badanie pozwala na identyfikację schorzeń typu łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy grzybica skóry głowy.