Usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to bardzo skuteczna metoda wyrównywania kolorytu skóry.

Cena

od 300 zł

Czas zabiegu

15-90 min

Znieczulenie

Nie

Obszar

Twarz, ciało

Wyrównaj koloryt skóry

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to bardzo skuteczna metoda wyrównywania kolorytu skóry. Nierzadko tego typu zabiegi są koniecznością, aby zapobiec pogłębianiu się problemu i tworzeniu tzw. pajączków. To oznacza, że właściwa pielęgnacja cery jest konieczna ze względów zdrowotnych, a nie tylko dobrego samopoczucia.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia - komu polecany jest zabieg?

Zabiegowi laserowego usuwania przebarwień i rumienia mogą poddać się osoby, które mają problem z trądzikiem różowatym, teleangiektazjami (pajączkami naczyniowymi) oraz naczyniakami rubinowymi i płaskimi. Wskazaniem do jego wykonania są również widoczne zmiany pigmentacyjne oraz znamiona port wine, czyli wrodzone, łagodne malformacje naczyń włosowatych, zlokalizowane najczęściej w okolicach szyi i głowy.

Jaki jest cel zabiegu?

Do usuwania przebarwień i rumienia wykorzystywana jest technologia intensywnego światła pulsującego, czyli IPL. Pozwala to na wyrównanie kolorytu skóry i znaczne zmniejszenie widoczności nieestetycznych zmian. Specjalny system trzech filtrów koncentruje światło o długości fali 450 - 600 nm, które jest selektywnie pochłaniane przez oksyhemoglobinę oraz melaninę. W trakcie przeprowadzania zabiegu skóra nie jest narażona na ekspozycję na światło o innej długości fali, co gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo i większy komfort. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu lasera Alma Harmony XL PRO Dye, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów, w 3-tygodniowych odstępach.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Jak należy przygotować się do zabiegu? Skóra nie powinna być opalona, a na miesiąc przed jego wykonaniem należy unikać mikrodermabrazji, głębokich peelingów, jak również preparatów z pochodnymi witaminy A, m.in. z retinolem oraz izotretynoiną. Niewskazane jest ponadto stosowanie kosmetyków mających w składzie kwasy oraz witaminę C. Na tydzień przed planowanym zabiegiem pacjent powinien odstawić herbatki i preparaty z nagietkiem oraz dziurawcem.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia to zabieg, który nie wymaga znieczulenia. Zazwyczaj trwa on od 15 do 30 minut. Pacjent nie odczuwa bólu, ale może pojawić się uczucie pieczenia, kłucia lub szczypania. Po skończonym zabiegu na objętą leczeniem powierzchnię skóry nakłada się regenerujący preparat ochronny. Powrót do codziennych czynności jest możliwy praktycznie od razu, choć początkowo na twarzy może być widoczne zaczerwienienie i delikatny obrzęk. Drugiego dnia przebarwienia zwykle stają się ciemniejsze, a po ok. 5 dniach zaczynają się złuszczać, w efekcie czego są mniej widoczne lub całkowicie zanikają. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu pacjent powinien stosować ochronny preparat wspomagający regenerację skóry,
z kolei przez cały miesiąc wskazane jest zabezpieczenie jej przed promieniami UV (pomogą w tym kosmetyki z filtrem SPF 50). Należy pamiętać też o tym, aby przez tydzień unikać spożywania alkoholu, korzystania
z sauny, gorących kąpieli, intensywnego wysiłku fizycznego i podobnych czynności, które prowokują przegrzanie oraz przekrwienie skóry.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

15-90 min (w zależności od powierzchni)

Wymagane badania

-

Znieczulenie

miejscowe

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.

Zdjęcie szwów

-

Zmiana opatrunków

-

Przeciwwskazania

ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Lekarze wykonujący zabieg

Opinie naszych pacjentów

"Nie ma lepszej lekarki! Bardzo polecam, kompetentna i bardzo fachowa specjalistka. Pani Aleksandra słucha i poświęca pacjentowi całą uwagę, niesamowicie diagnozuje problem i dobiera bardzo skuteczne leczenie. Jestem pod wrażeniem i będę wracać! Dziękuję"

Aleksandra

"Podczas mojej pierwszej wizyty w gabinecie Pani Doktor ujęła mnie swoją życzliwością i empatycznym podejściem do moich problemów.Ze znajomością rzeczy postawiła diagnozę i wyjaśniła szczegóły zastosowanej terapii.Dała nadzieję na wyleczenie,za co dziękuję z całego serca!"

Barbara

"problem z jakim się zgłosiłam to ból pleców po prawej stronie promieniujący do głowy. Już po pierwszym zabiegu niesamowita ulga. Polecam"

Monika M.

"Bardzo mily i profesjonalny, rzeczowy i punktualny. Ma ogromna wiedze medyczna i moza mu zaufac co do doboru proponowanych zabiegow. Naprawde zna sie na tym co robi."

Ewa

"Polecam z całego serca, Pan Doktor cierpliwie odpowiadał na moje pytania sugerując wręcz abym zadawała nawet takie wydające się błahymi tak aby wszystko było jasne przed decyzją. Na nic nie naciskał poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałam, skrupulatnie przeprowadził wywiad, przenanalizował dokumentację medyczną, otwarty na moje potrzeby i chętny do współpracy tak aby wspólnie rozwiązać problem i znaleźć wspólne rozwiązanie!"

Magdalena

"Bardzo kontaktowa Pani doktor, miła pomocna konsultacja. Oby wiecej tak uprzejmych, dobrych lekarzy. Pozdrawiam serdecznie. Malgorzata"

Małgorzata

"Gorąco polecam Pana Jacka - sympatyczny, profesjonalny z dużym poczuciem humoru. Leczy ból i wprowadza człowieka w świetny nastrój. Na wizycie czuje się, że się jest w dobrych rękach. Pointa jest taka, że Pan Jacek ma magię w głowie i rękach ;-) Z czystym sumieniem polecam!"

Małgorzata D

"było by super gdyby wszyscy lekarze mieli takie miłe i profesjonalne podejście. Nie było ani jednego negatywnego aspektu."

M.

"Bardzo polecam Panią Magdę. Do Pani Magdy trafiłam z bólem kolan. Pani Magda podeszła do mojego przypadku indywidualnie dobierając mi odpowiedni masaż oraz szereg ćwiczeń. Podczas masażu Pani Magda wykonywała swoją pracę z należytą dokładnością i starannością a także tłumaczyła na bieżąco które partie są w dalej chwili masowane dając mi poczucie wysokiego zaangażowania w swoją pracę. Dodatkowo otrzymałam od Pani Magdy instrukcje wykonywania samodzielnych ćwiczeń w domu a także Pani Magda wykonała taping kolan. Wizyta przebiegła profesjonalnie i w miłej atmosferze. Bardzo polecam Panią Magdę gdyż dzięki wizycie u Pani Magdy czuję, że wracam do pełnej sprawności."

Kasia Ch.

"Kuracja przepisana przez p.doktor dała efekt już po tygodniu. Bardzo dziękuję."

J.K.

"Pani doktor przemiła, wszystko szczegółowo omawiała. Odpowiedziała na wszystko moje pytania. Bardzo polecam"

Agnieszka

"Pani Doktor bardzo, ale to bardzo zaangażowana. Wypytała o każdy detal sprawy mający wpływ na leczenie, zaplanowała leczenie i kontrolę efektów leczenia. Do tego bardzo empatyczna, ludzka i ciepła w kontakcie. Jak do dermatologa to tylko do Pani dr A.Rymszy. Polecam"

Bogdan A.

"Bardzo miła, rzeczowa i komunikatywna Pani doktor. Bardzo polecam."

Mariusz

"Profesjonalista i przemiły człowiek. Dobiera właściwe metody do potrzeb. Nawet w przypadku rehabilitacji intymnych części ciała nie czułam przy nim skrępowania. Mi naprawdę pomógł. Żałuję tylko że nie trafiłam do niego od razu w dzień wyjścia po operacji"

Magdalena P.

"Super Pani Doktor. Bardzo mi pomogła przez konsultacje online w Luxmed z czyrakami na głowie. Lek zalecony przez Panią Doktor pomógł błyskawicznie. Z tego miejsca bardzo dziękuję."

Michał

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Dr Szczyt?

Wizytę możesz umówić, kontaktując się telefonicznie pod numerem 22 654 90 60 lub za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Terminy konsultacji.

Jak wybrać właściwy zabieg w Klinice Dr Szczyt?

Wybór odpowiedniego zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej najlepiej rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z oczekiwaniami pacjenta oraz oceni stan zdrowia i specyfikę problemu estetycznego. Na podstawie tych informacji doradzi, jakie zabiegi będą odpowiednie do uzyskania pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala również na omówienie dostępnych opcji, ich potencjalnych efektów, a także ewentualnych ryzyk, co ułatwia podjęcie świadomej decyzji.

Jakie jest ryzyko związane z zabiegami chirurgii plastycznej?

Każdy zabieg chirurgii plastycznej, podobnie jak każda interwencja medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, krwawienia, reakcje na znieczulenie oraz powstawanie blizn. Rzadziej mogą wystąpić takie komplikacje jak zakrzepy, zatorowość płucna czy zaburzenia czucia w obszarze operowanym. Właściwe przygotowanie pacjenta, staranna kwalifikacja do zabiegu oraz doświadczenie i profesjonalizm zespołu medycznego znacząco minimalizują te ryzyka. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pooperacyjnym, co pozwala na szybszy i bezpieczniejszy powrót do zdrowia.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zazwyczaj mało inwazyjne i wiążą się z minimalnym dyskomfortem. Większość z nich, np. iniekcje czy laseroterapia, wykonywana jest przy użyciu miejscowych środków znieczulających, co znacząco zmniejsza dyskomfort. Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia, pieczenie lub uczucie napięcia skóry, ale te dolegliwości zazwyczaj ustępują szybko po zakończeniu zabiegu. W razie potrzeby lekarz zawsze dobiera odpowiednie metody łagodzenia bólu, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort.