28 września 2022

Modelowanie sylwetki - proponowane zabiegi

W klinikach Dr Szczyt stawiamy wyłącznie na sprawdzone i skuteczne metody pozwalające na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej. Warto jednak pamiętać, że każda skóra jest inna
- wymaga indywidualnego, holistycznego podejścia, które gwarantuje satysfakcjonujące
i trwałe efekty.

Jak uzyskać długotrwałe efekty wyszczuplenia sylwetki?

Pacjenci, którzy wybierają nasze kliniki w celu skorzystania z zabiegów redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej oraz modelujących sylwetkę - liczą nie tylko na ich skuteczność, ale również na trwałość uzyskanych efektów. Wśród najlepszych procedur, które pozwolą skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej wymienić należy: liposukcję, lipolizę iniekcyjną, endermologię LPG, falę uderzeniową, karboksyterapię oraz kriolipolizę CoolTech.

Na czym polegają zabiegi redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej?

Każdy z wspomnianych wyżej zabiegów ma jeden cel, jednak każdy działa w nieco inny sposób. Mówiąc o liposukcji – zabiegu chirurgicznym - wyróżniamy kilka jej rodzajów: tradycyjną, laserową i ultradźwiękową. Pierwsza z nich polega na odessaniu tłuszczu, który wcześniej rozbija się przy pomocy specjalnego urządzenia. Podczas liposukcji laserowej wykorzystuje się urządzenie emitujące fale laserowe, które prowadzą do zniszczenia komórek tłuszczowych. Z kolei w liposukcji ultradźwiękowej wykorzystuje się urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe, które działają skutecznie i stosunkowo delikatnie.

W lipolizie iniekcyjnej stosuje się zastrzyki z substancją rozpuszczającą komórki tłuszczowe, które następnie są naturalnie usuwane z organizmu. Endermologia LPG pozwala na kontrolowaną, mechaniczną stymulację skóry, dzięki której dochodzi do reaktywacji uśpionych komórek w głębokich warstwach skóry. Wpływa to na widoczne wygładzenie cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Fala uderzeniowa Storz Medical to urządzenie emitujące falę akustyczną, która przenika skórę oraz komórki tłuszczowe prowadząc do rozpadu kolagenu tworzącego włókniste przegrody tkanki łącznej. Przegrody nabierają niezwykłej elastyczności, a podskórne komórki tłuszczowe (stanowiące najważniejszy składnik cellulitu) ulegają znacznemu zmniejszeniu. Fala uderzeniowa REMFAT, działa wykorzystując skupioną falę uderzeniową, emitując drgania o znacznej energii. Kolejnym zabiegiem jest karboksyterapia, polegająca na podskórnym wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla, który powoduje kontrolowany stan zapalny, pobudzając komórki do odnowy oraz produkcji nowego kolagenu. Kriolipoliza CoolTech to z kolei zabieg, w którym do redukcji tkanki tłuszczowej stosuje się kontrolowane chłodzenie – na skutek niskiej temperatury następuje rozpad komórek tłuszczowych i wydalenie ich z organizmu.1

Czy jeden zabieg wystarczy?

W celu osiągniecia satysfakcjonujących rezultatów, w przypadku większości oferowanych przez nas zabiegów, należy wykonać je w serii. Najczęściej jest to 3-6 powtórzeń w określonych odstępach czasu. Jedynie liposukcja jest tym zabiegiem, który wykonuje się jednorazowo a jego efekty utrzymują się przez długi czas.

Jak wyglądają zabiegi modelowania sylwetki?

Liposukcja to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym, który trwa ok. 2-5 godzin, w zależności od obszaru. Chirurg rysuje na ciele mapę miejsc, z których będzie odsysany tłuszcz, następnie wykonuje kilka drobnych nacięć skóry – tkanka tłuszczowa nastrzykiwana jest specjalnym roztworem znieczulającym, a następnie rozbijana specjalnym aparatem tak, by możliwe było odessanie jej nadmiaru.

Lipoliza iniekcyjna, to zabieg, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na ostrzyknięciu wybranego obszaru specjalnym preparatem, który prowadzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. W miejscach tych powstaje kontrolowany stan zapalny, przez co komórki tłuszczowe są uwalniane i trafiają do krwi, skąd transportowane są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu. Całość trwa około 30 minut.

Endermologia LPG to masaż, który wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, rolującej skórę. Jego skuteczność polega na tym, że skóra masowana jest zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Tkanki są aktywne, stymulowane, a procesy regeneracyjne i metabolizm pobudzone.

W przypadku fali uderzeniowej Storz Medical zabieg rozpoczyna się od nałożenia na obszar zabiegowy specjalnego żelu, dzięki któremu fala dociera w głębokie partie skóry i tkanek. Następnie obszar zabiegowy masowany jest głowicą urządzenia, a ta – w kontakcie ze skórą – emituje falę akustyczną.

Fala uderzeniowa REMFAT działa nieco inaczej, gdyż emitowana przez urządzenie fala drgań mechanicznych jest skupiana, nie zaś rozpraszana. Dzięki temu działa się na tkanki i komórki ze zdecydowanie większą energią.

Karboksyterapię rozpoczyna znieczulenie obszaru zabiegowego specjalnym preparatem. Następnie kosmetolog, za pomocą profesjonalnego urządzenia, wstrzykuje pod skórę odpowiednie dawki medycznego dwutlenku węgla. Wywołuje to kontrolowany stan zapalny, dzięki czemu skóra zmuszana jest do regeneracji.

Kriolipoliza CoolTech to kolejne, nowoczesne urządzenie. Polega na umieszczeniu aplikatora sprzętu na obszarze, z którego pragniemy usunąć tkankę tłuszczową, a następnie ich chłodzenie. Objętość tkanki tłuszczowej zmniejsza się, gdyż zostaje ona zamrożona, rozpada się, po czym w naturalny sposób wydalana jest z organizmu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności