20 maja 2021

Zabiegi odchudzające i modelowanie sylwetki

Niestety bywają sytuacje kiedy właściwa dieta i regularna aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce ze zbędnymi centymetrami. W takich przypadkach pomocna okazuje się współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów modelujących sylwetkę.

Na wstępie należy jednak podkreślić istotną kwestię - zabiegi modelujące to jeden ze skutecznych sposobów na poprawę figury, jednak nie należy ich mylić ze standardową utratą zbędnych kilogramów. Ten efekt możemy osiągnąć jedynie poprzez właściwą, najlepiej spersonalizowaną dietę oraz regularną aktywność fizyczną. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna powinny być jedynie uzupełnieniem podejmowanych działań i pomocą w tych sferach, w których tkanka tłuszczowa jest zbyt oporna.

Opieka dietetyka w procesie odchudzania i odpowiedniego doboru zabiegów

Zdecydowana większość osób swoją przygodę z pozbywaniem się zbędnych kilogramów rozpoczyna na własną rękę, najczęściej od śledzenia informacji zawartych w sieci, po czym decydując się na jedną z diet i planów treningowych. Należy pamiętać, że skuteczność diety zależy od właściwego przeliczenia zapotrzebowania energetycznego i uwzględnienia go w codzienny menu. Niezbędna jest również kompletna wiedza o żywności i żywieniu, odpowiedniej suplementacji i dużo motywacji do działania, dlatego w klinice Dr Szczyt - Charytonowicz zapewniamy naszym pacjentom opiekę wykwalifikowanego dietetyka klinicznego. Połączenie aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz odpowiednich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej daje nam pewność, że uzyskane efekty będą satysfakcjonujące dla naszych pacjentów i co bardzo ważne - trwałe.

Zalety zabiegów modelujących sylwetkę

Bez względu na to, jak nazywają się poszczególne zabiegi - odchudzające, wyszczuplające, modelujące - efekt jest ten sam, a mianowicie nieodwracalne zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie w naturalny sposób usuwane są z organizmu. Zabiegi takie pozwalają odpowiednio wymodelować problematyczne części ciała, zredukować cellulit, a także przywrócić skórze jędrność. Wpływają one pozytywnie nie tylko na wygląd, ale także i na samopoczucie pacjenta.

Rodzaje zabiegów proponowanych w naszej klinice

Pod względem różnorodności zabiegów odchudzających i modelujących współczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna dają nam ogromne możliwości. To z kolei sprawia, że zarówno pacjent otrzymuje szeroki wybór, a specjalista szereg metod, które będą najkorzystniejsze, biorąc pod uwagę indywidualne parametry.

Oferujemy zróżnicowane zabiegi odchudzające i modelowanie sylwetki, są to chociażby zabiegi REMFAT i Storz Medical, wykorzystujące technologię skupionej fali uderzeniowej. Przynosi to o wiele skuteczniejsze efekty, niż w przypadku fali klasycznej, rozproszonej. Zabieg REMFAT pozwala na znaczną redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej w obrębie podbródka, ramion, brzucha, ud, pośladków i innych. Podobnie działa fala uderzeniowa Storz Medical, która pozwala pozbyć się cellulitu, ujędrnić ciało i wymodelować sylwetkę. Najczęściej stosowany jest on w okolicach ud, pośladków, brzucha, bioder i ramion.

Inną możliwością jest endermologia LPG, będąca bezinwazyjną i wysoce skuteczną metodą mechanicznej stymulacji skóry, dzięki czemu niwelowane są wszelkie oznaki starzenia się skóry, jak chociażby zmarszczki, wiotkość skóry, obrzęki i zastoje. Ta rewolucyjna technologia działa potrójnie, redukując tkankę tłuszczową, wygładzając cellulit i ujędrniając skórę - to wszystko w maksymalnie krótkim czasie, całkowicie bezboleśnie i odprężająco.

Z kolei karboksyterapia to skuteczna terapia dwutlenkiem węgla, która polega na wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla pod skórę i wywołaniu kontrolowanego stan zapalnego, jednocześnie stymulując zwiększoną produkcje kolagenu. Skóra jest silnie dotleniona, odżywiona, następuje odnowa komórek a to z kolei zapewnia efekt odmłodzenia. Karboksyterapia efektywnie likwiduje nagromadzoną tkankę tłuszczową, obrzęki oraz cellulit, wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry i wyglądu.

Zabieg liposukcji to nadal często wybierany sposób, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, należy jednak pamiętać, że to metoda modelowania, nie odchudzania. Liposukcji mogą zostać poddane: podbródek, brzuch, biodra, uda, pośladki, kolana czy łydki. Zabiegiem polecanym jako doskonałe uzupełnienie liposukcji jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Argo Plasma, łączącego właściwości plazmy argonowej z energią fal radiowych. Pozwala ono na poprawę napięcia i jędrności skóry, co jest bardzo istotnym elementem po zabiegu liposukcji. Włókna kolagenowe są silnie obkurczane a także stymulowana jest produkcja nowego kolagenu. Efekty zabiegu są naprawdę spektakularne a dodatkowo długotrwałe. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest na brzuch, ramiona i podbródek.