1 marca 2023

Sztuka bycia sobą, czyli nowa kampania kliniki Dr Szczyt & Dr Szczyt-Charytonowicz.

Nasza wizja chirurgii plastycznej jest daleka od utartych schematów i przerysowanych efektów. Pokazujemy, że nasi pacjenci to osoby świadome, mające określone cele i oczekiwania, a my jako lekarze nie chcemy, aby dążyli do nieosiągalnego ideału. Chcemy, żeby czuli się najlepszą wersją siebie.


Przestaliśmy patrzeć na chirurgię plastyczną wyłącznie przez pryzmat sali operacyjnej, stawiamy na holistyczną opiekę i bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlaczego? Bo wiemy, że na świetny i długotrwały efekt operacji składa się wiele czynników. Oczywiście praca chirurga jest jego znaczną częścią, natomiast my wychodzimy o krok dalej. Współpraca chirurga z fizjoterapeutą, kosmetologami i lekarzami medycyny estetycznej, a nawet dietetykiem stanowią niezbędne uzupełnienie opieki okołooperacyjnej.


W naszych klinikach dysponujemy ultranowoczesnym sprzętem, który w rękach wysoko wykwalifikowanych specjalistów ma bardzo szeroki potencjał, a stały rozwój naszego zespołu potwierdza, że wykorzystujemy go w pełni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stale poszerzamy ofertę usług w naszych klinikach. Oprócz chirurgii plastycznej ich zakres obejmuje chirurgię naczyniową i szczękową, ginekologię estetyczną, andrologię, dermatologię, trychologię czy diagnostykę obrazową. Doświadczony zespół anestezjologiczny gwarantuje nam możliwość łączenia uzupełniających się procedur, optymalizując w ten sposób efekt operacji z minimalnym ryzykiem powikłań spowodowanych wydłużonym znieczuleniem.


Operacje plastyczne, mimo zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa, również obciążone możliwością powikłań. Dlatego odpowiednie przygotowanie do działania w przypadku ich wystąpienia jest dla nas jednym z najważniejszych aspektów naszej pracy. Dostęp do banku krwi, miejsce na oddziale intensywnej terapii, transport medyczny i cały zespół specjalistów, którzy przeprowadzają pacjenta przez okres przygotowania do operacji i rekonwalescencji. Jesteśmy jednymi z nielicznych klinik w których pacjenci przez całą dobę są pod opieką pielęgniarek oraz anestezjologa.


Nasza Sztuka bycia sobą odnosi się do wielu aspektów. Pacjenta, który czuje, że jego wiek go nie definiuje, czy osoby, dla której drobna korekta zmienia całe życie na lepsze i nie wstydzi się o tym mówić. Dotyczy również chirurga, który nie boi się odmówić, kiedy oczekiwania pacjenta nie są realne do spełnienia. To budowanie więzi z pacjentem i współpracownikami w klinice, umiejętność pracy w zespole, który gwarantuje sukces, rozumiany przez nas jako bezpieczeństwo naszych pacjentów.