28 lipca 2020

Usuwanie zmarszczek - co najlepsze na zmarszczki?

Gładka, młodo wyglądająca skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Z czasem jednak u wszystkich, niezależnie od stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych, pojawiają się zmarszczki. To w pełni naturalne zjawisko będące wynikiem działania promieni UV i pracy mięśni mimicznych. Można jednak skutecznie opóźnić procesy starzenia lub usunąć zmarszczki, które już się pojawiły. Medycyna estetyczna stale się rozwija, a do wyboru jest wiele zabiegów zapewniających bardzo dobre efekty w zakresie profilaktyki i usuwania zmarszczek. Które z nich są najlepsze?

Zmarszczki mimiczne i statyczne

Zmarszczki można podzielić na mimiczne i statyczne. Pierwsze z wymienionych zaliczane są do grupy dynamicznych i pojawiają się na skórze już po około 25. roku życia, więc stosunkowo wcześnie. Zmarszczki tego typu, jak nietrudno domyślić się po nazwie, mają związek z mimiką i im bardziej jest ona rozwinięta, tym większe ryzyko, że szybko się pojawią. Zmarszczki statyczne powstają na skórze w późniejszym wieku, kiedy włókna kolagenu i elastyny nie są już tak solidne i spada poziom wody w komórkach. To wszystko sprawia, że skóra staje się mniej jędrna, wygląda na zmęczoną i suchą. Warto też pamiętać, że zmarszczki powstają nie tylko z powodu upływającego czasu czy wysoko rozwiniętej mimiki. Do czynników zwiększających prawdopodobieństwo szybszego starzenia się skóry można zaliczyć: niezdrowy tryb życia (używki, zła dieta i mała ilość snu), nadmierną ekspozycję na słońce i słabe nawodnienie.

W jaki sposób pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Skutecznym sposobem na pozbycie się zmarszczek mimicznych jest toksyna botulinowa znana też pod nazwą botoks. To popularny zabieg, na który zdecydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Toksyna botulinowa pozwala skutecznie wygładzić lwią zmarszczkę, pozbyć się nierówności z czoła, zmniejszyć widoczność kurzych łapek i zmarszczek na szyi. Botoks działa w ten sposób, że blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Efekty w postaci rozluźnienia mięśnia i wyrównania zmarszczek są widoczne po kilku do kilkunastu dniach od zabiegu i utrzymują się przez 3 do 6 miesięcy. 

Zmarszczki statyczne - jak im zaradzić?

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej można znaleźć szereg zabiegów rekomendowanych w przypadku chęci pozbycia się zmarszczek statycznych. Dobre efekty przynoszą peelingi enzymatyczne, które, w odróżnieniu od peelingów mechanicznych, są delikatne dla skóry i nie powodują jej uszkodzenia. Na takie zabiegi mogą zdecydować się nawet osoby z cerą wrażliwą i naczynkową. Skuteczny jest zabieg eksfoliacyjny THE MAX LIFT wykorzystujący właściwości enzymów roślinnych. Pobudza on odnowę komórkową naskórka i stymuluje skórę do regeneracji. Dobre działanie zapewnia też zabieg I PEEL the Signature Facelift, w którym wykorzystywany jest preparat na bazie witaminy C, z kwasami AHA, enzymami roślinnymi i komórkami macierzystymi Wąkroty Azjatyckiej. Widocznie poprawia on kondycję skóry i pobudza produkcję kolagenu. 

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz podawany do głębszych warstw skóry. Jest on dobrze tolerowany przez organizm i przynosi szybkie efekty, które utrzymują się przez około rok. Preparaty kwasu hialuronowego są wykorzystane do powiększania ust, redukowania zmarszczek, wypełniania zapadnięć na twarzy, bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek wokół ust. Kwas hialuronowy jest polecany na opadające policzki, zagłębienia brody czy zapadnięte skronie. Stosuje się go także do usunięcia lwiej bruzdy, poziomych zmarszczek czoła i innych podobnych zabiegów. 

Sporo pacjentów wybiera tzw. miękki lifting, który przynosi efekty w postaci napiętej, wypoczętej i nawilżonej skóry. Zabieg gwarantuje też jej wymodelowanie i odmłodzenie. Miękki lifting pozwala na spłycenie bruzd nosowo – wargowych, podciągnięcie owalu i nadanie odpowiednich wypukłości twarzy.

Medycyna estetyczna na przestrzeni lat znacznie się rozwinęła, stąd pewność, że wybierając sprawdzony gabinet i doświadczonych lekarzy, można skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie opóźnić procesy starzenia oraz usunąć powstałe już zmarszczki.