Holistyczna terapia blizn

ScarINK

Zabieg ScarINK, to połączenie zabiegu mikronakłuwania (mikropunktury) z kosmetologicznymi zabiegami pielęgnacyjnymi, masażem kosmetycznym i/lub fizjoterapeutycznym oraz w razie potrzeby wykonania – mikropigmentacją kamuflującą (kamuflażem). Za pomocą mikronakłuwania SkarINK wyprowadzane są defekty skóry (tj. blizny pooperacyjne, i powypadkowe, blizny potrądzikowe, rozstępy, zmarszczki, przebarwienia oraz odbarwienia).

Procedura zabiegowa jest również bardzo skuteczna w leczeniu wiotkości skóry. Mikronakłuwanie/Mikropunktura SkarINK prowadzi do przebudowy skóry, co nie tylko skutkuje estetycznym efektem wizualnym, a także prowadzi do zmniejszenia dolegliwości związanych z występowaniem blizn. Okolice zmienionego miejsca charakteryzują się lepszą reakcją na bodźce, zmianą odczuwania, a partie ciała poddane zabiegowi są dużo sprawniejsze.

Mikropunktura blizn powoduje uelastycznienie i mobilizację samej blizny. Zmniejsza się charakterystyczne uczucie ciągnięcia oraz typowego uwierania. W przypadku pacjentów po rozszczepie wargi zmiana występuje również w wymowie. Efektem przeprowadzenia zabiegu ScarINK jest znaczna redukcja widoczności blizn o różnej przyczynie i specyfice.

Dzięki nakłuwaniu danego obszaru pod odpowiednim kątem i we właściwy sposób, odpowiedni do danego przypadku i rodzaju blizny, pobudzane są naturalne procesy wewnątrztkankowe. W trakcie zabiegu za pomocą igły dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka, czym samym stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych, sieciowania kolagenu oraz normalizacji procesu angiogenezy – tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Pełna procedura składa się z trzech etapów, a cały proces pracy z pacjentem jest opracowywany indywidualnie i dedykowany do konkretnego przypadku (problemu). Ilość zabiegów: 3-10 co 30 dni (mikronakłuwanie) oraz w razie potrzeby wykonania 3-6 procedur kamuflażu co 45-60 dni. Cały proces planowany jest indywidualnie.

Dzięki mikropunkturze możliwe jest znaczne zmniejszenie widoczności blizn o różnej wielkości i pochodzeniu. ScarINK to procedura stosunkowo małoinwazyjna, po której proces gojenia trwa zaledwie kilka dni (niekiedy znacznie szybciej). Zależy to od stopnia rozległości działań i indywidualnych problemów danego pacjenta.

Liczba zabiegów oraz ich częstotliwość jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju i obszaru zabiegowego oraz od stopnia satysfakcji z uzyskanych efektów.

ScarINK obejmuje:

 • blizny pooperacyjne/pozabiegowe (cesarskie cięcie, plastyka brzucha, mastektomia, operacje plastyczne np. brzucha czy piersi, przeszczep włosów, usuwanie znamion skórnych, piercing itp.),
 • blizny po trądziku i po ospie,
 • blizny pooparzeniowe,
 • blizny po pogryzieniach,
 • blizny i odbarwienia po przebytej opryszczce w obrębie ust,
 • inne odbarwienia skórne,
 • zrosty skóry po złamaniach,
 • blizny pourazowe,
 • blizny po rozszczepie wargi,
 • blizny po makijażu permanentnym i po jego usuwaniu laserem lub removerem (również praca z rozjaśnianiem koloru oraz przygotowanie skóry do nowej pigmentacji),
 • blizny po usuwaniu tatuaży.