29 listopada 2023

Czy istnieje sposób na usunięcie tatuażu bez pozostawienia blizn?

Tatuaże od wieków były sposobem wyrażenia siebie. Zdarzają się jednak sytuacje, że nasze estetyczne preferencje ulegają zmianie, a co a tym idzie pojawia się chęć usunięcia tatuażu. Dotychczas wykorzystywane metody, często wiązały się z ryzykiem pozostawienia blizn, jednak rozwijająca się technologia otwiera nowe możliwości w zakresie laserowego usuwania tatuażu.

Istnieje wiele różnorodnych metod usuwania tatuaży, ale wykorzystanie lasera uważa się za jedno z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań.

Laserowe usuwanie tatuaży - jak działa?

Laserowe usuwanie tatuaży to jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod pozbywania się niechcianych wzorów na skórze. Proces ten polega na wykorzystaniu skoncentrowanego światła laserowego, które jest absorbowane przez barwnik (cząsteczki atramentu) w skórze. W efekcie, cząsteczki atramentu nagrzewają się i pękają. Następnie organizm usuwa te drobne fragmenty poprzez naturalne procesy zachodzące w ciele człowieka.

Klinika Dr Szczyt – lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie medycyny estetycznej

Kliniki chirurgii plastycznej Dr Szczyt oraz Dr Szczyt – Charytonowicz znane są z wysokiej jakości oferowanych usług i innowacyjnego podejścia w zakresie pielęgnacji skóry. W zakresie usuwania tatuaży oferujemy zaawansowane rozwiązania, w tym wykorzystanie najnowocześniejszego lasera Q-Switch Nd:YAG, znanego również jako laser neodymowo-yagowy typu Q-Switch. To innowacyjne urządzenie emitujące światło o długości fali 1064/532 nm., dzięki czemu doskonale sprawdza się w usuwaniu tatuaży o różnych kolorach i różnej głębokości.

W zależności od koloru zastosowanego barwnika, wielkości i gęstości jego cząsteczek, a także głębokości tatuażu, koloru skóry oraz indywidualnych cech układu immunologicznego Pacjenta, w celu całkowitego usunięcia tatuażu, zazwyczaj konieczne jest wykonanie 5 zabiegów. Laserowe usuwanie tatuaży w klinice Dr Szczyt wykonywane jest przez doświadczonych specjalistów, co dodatkowo zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

Korzyści laserowego usuwania tatuaży w Klinice Dr Szczyt

Wprowadzenie technologii laserowej zrewolucjonizowało proces usuwania tatuaży, oferując skuteczne i mniej inwazyjne podejście w porównaniu do tradycyjnych metod. Jakie korzyści wynikają z zastosowania tej metody?

Skuteczność

Laserowe usuwanie tatuaży jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tatuaży. Klinika Dr Szczyt wykorzystuje nowoczesne technologie w zakresie laseroterapii, które są w stanie usunąć nawet najbardziej skoncentrowane barwniki.

Bezpieczeństwo

Zabieg usuwania tatuażu, jest zabiegiem o niewielkim stopniu inwazyjności. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia i obrzęku, objawy te jednak szybko ustępują, pozostawiając jednolity koloryt skóry.

Brak blizn

Jednym z najważniejszych aspektów dla pacjentów jest brak blizn, jest to możliwe, dzięki zastosowaniu profesjonalnego urządzenia, które skupia swoje działanie na zawartym w skórze barwniku, nie uszkadzając naskórka. Maksymalnie minimalizuje to ryzyko powstania blizn, pozostawiając gładką i piękną skórę.

Laserowe usuwanie tatuaży to skuteczna i bezpieczna metoda, która pozwala pozbyć się niechcianego tatuażu. Ważne jest jednak, aby wybrać doświadczonych specjalistów i klinikę, która korzysta z najnowszych technologii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności