6 marca 2022

Drugi podbródek – zobacz jak skutecznie się go pozbyć?

Drugi podbródek to miejscowo nagromadzony nadmiar tkanki tłuszczowej, który zaburza owal naszej twarzy. Chirurgia plastyczna znalazła jednak skuteczne i bezpieczne rozwiązanie pozwalające modelować i wyszczuplać tę okolicę.

Jednym z najczęściej występujących mankamentów jest drugi podbródek.

Drugi podbródek - czym jest i skąd się bierze?

Drugi podbródek to potoczna nazwa obszaru znajdującego się poniżej brody, który jest nieco bardziej rozbudowany i powoduje zatarcie granicy pomiędzy twarzą i szyją. Sprawia on, że nasza twarz staje się optycznie większa, tracąc przy tym swoje rysy. Jest to problem estetyczny z którym borykają się osoby otyłe jak i szczupłe. Przyczyn jego powstawania jest wiele, zaś do najczęstszych zaliczamy:

  1. duży przyrost wagi ciała;
  2. nieprawidłowa postawa ciała, w tym głowa pochylona do przodu oraz zaokrąglone plecy;
  3. utrata elastyczności skóry związana z wiekiem, wahaniami wagi, czynnikami genetycznymi bądź nieprawidłową pielęgnacją;
  4. z wiekiem twarz zmienia proporcje z kształtu „odwróconego trójkąta” pod wpływem grawitacji i rozluźnienia więzadeł na „trójkąt o szerokiej podstawie”. 

Jedną z metod na pozbycie się problemu drugiego podbródka jest zabieg liposukcji. Sprawdźmy, jak wygląda taka procedura chirurgiczna oraz jakich efektów można się po niej spodziewać.

Liposukcja podbródka - jeden problem mniej

Liposukcja laserowa podbródka to zabieg, dzięki któremu szyja staje się smuklejsza, zaś linia żuchwy podkreślona. Przeprowadza się ją jednorazowo, a efekty są trwałe.

Jest to małoinwazyjna metoda chirurgiczna, którą przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta w krótkim znieczuleniu ogólnym - narkozie. Chirurg wykonuje 2-3 niewielkie nacięcia w okolicach szyi i uszu, przez które zostaje wprowadzona kaniula ze światłowodem lasera. Jej zadaniem jest rozbicie nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje odessana. W miejscu nacięć zakładane są szwy, a ważnym elementem rekonwalescencji jest noszenie specjalnej opaski uciskowej przez około 3 tygodnie, która siłą odpowiedniego ucisku modeluje podbródek.

Oprócz liposukcji laserowej do zabiegu może być dołączona procedura obkurczania skóry za pomocą argoplazmy, która bardzo szybko poprawia napięcie skóry i obkurcza jej nadmiar, zapewniając jeszcze lepsze efekty zabiegowe.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności