20 lipca 2022

Jak powiększyć penisa - czy to w ogóle możliwe?

Wielu mężczyzn nie jest zadowolonych z rozmiarów swojego członka, co staje się źródłem kompleksów. Istnieją jednak skuteczne metody powiększenia penisa i co ważne – niekoniecznie są to sposoby z użyciem skalpela. Poznajmy najlepsze z nich.

Powiększanie penisa – najważniejsze informacje

Należy rozpocząć od tego, że powiększanie penisa wykonuje się zarówno ze względów medycznych – na przykład, gdy mężczyzna boryka się z wadami wrodzonymi, jak i psychologicznych czy kosmetycznych. Z licznych badań wynika, iż jedynie 55% mężczyzn jest zadowolona z rozmiaru swojego członka, choć w rzeczywistości 90% z nich ma penisa osiągającego długość 13 cm w wzwodzie, co stanowi normę. Z medycznego punktu widzenia, penis uważany jest zbyt mały i wymagający interwencji wówczas, gdy mierzy mniej niż 7,5 cm w stanie erekcji.

Nie oznacza to jednak, że osiągając jedynie takie parametry można skorzystać z powiększenia członka, bowiem drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że nie tylko długość, ale przede wszystkim obwód członka ma znaczenie.

Metody powiększania penisa

Metod powiększania jest wiele, co nie oznacza, że wszystkie z nich są dla każdego odpowiednie oraz że przynoszą jednakowe efekty. Obecnie najczęściej stosowanym sposobem powiększania penisa jest iniekcja kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej. Obydwa pozwalają na pogrubienie członka o około 3-4 cm oraz zwiększenie jego długości o około 1-2 cm. Ponadto są to metody mało inwazyjne, bezbolesne i bezpieczne, natomiast ich przebieg nieco się od siebie różni, stąd też warto poznać bliżej ich specyfikę.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg polega na iniekcji w głąb tkanek specjalistycznego preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu kaniuli, przy czym wykonywane jest jedynie jedno wkłucie u nasady penisa, a następnie produkt rozprowadzany jest po całej długości członka poprzez masaż. Całość trwa około 30 minut i w zależności od potrzeb podaje się od 5 do 15 ml preparatu, mającego postać żelu. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się do dwóch lat, po czym bez obaw można go powtórzyć.

Powiększanie penisa tłuszczem

Z kolei powiększanie penisa tłuszczem jest metodą nieco bardziej wymagającą, bowiem stosuje się w niej lipotransfer własnej tkanki tłuszczowej.  Zabieg rozpoczyna pobranie tkanki, co przebiega w znieczuleniu miejscowym i przy pomocy specjalnej kaniuli pracującej pod ciśnieniem. Tłuszcz pobierany jest najczęściej z okolic brzucha, bioder lub ud, po czym jest on odpowiednio przygotowywany i wstrzykiwany pod skórę penisa. Całość trwa około 90-120 minut i podaje się zwykle 30-60 ml tłuszczu. Należy natomiast mieć świadomość, że początkowo penis ma rozmiar nieco większy, niż ten ostateczny, bowiem nie wszystkie, a jedynie 50-60% podanych komórek jest w stanie się przyjąć – pozostałe ulegają procesowi wchłonięcia. Powiększanie penisa własnym tłuszczem jest nieco bardziej wymagające, natomiast jego efekty utrzymują się dłużej.

Wybór odpowiedniej metody powinien być kwestią indywidualną, zaś ostateczna decyzja zależeć zarówno od możliwości, jak i oczekiwań każdego mężczyzny. Wbrew krążącym mitom – zabieg chirurgiczny nie jest jedyną skuteczną możliwością zmiany rozmiaru członka. Iniekcja i podanie kwasu hialuronowego bądź tkanki tłuszczowej to metody zdecydowanie bezpieczniejsze, a jednocześnie cieszące się dużą skutecznością i dające satysfakcję mężczyznom z nich korzystających.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności