23 lipca 2020

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek to źródło kompleksów nie tylko osób otyłych, ale również szczupłych. Przyczyn jego powstawania jest wiele, to m.in. dojrzały wiek, zła postawa oraz nagłe schudnięcie. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu i skóry pod brodą nie jest łatwe, gdyż same ćwiczenia i zbilansowana dieta często nie przynoszą oczekiwanych efektów. Warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi, które wpływają na poprawę wyglądu oraz pozwalają zyskać większą pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Zabieg Ulthera

W pozbyciu się drugiego podbródka skuteczny okazuje się zabieg Ulthera, pozwalający na zatrzymanie naturalnego procesu wiotczenia skóry i powstawania skórnych nawisów. Dzięki niemu możliwe jest też m.in. podkreślenie linii żuchwy czy pozbycie się fałd nosowo-wargowych. Modelowanie twarzy aparatem Ulthera rozpoczyna się od wizualizacji tkanki podskórnej z wykorzystaniem nowoczesnej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE. Lekarz ocenia stan skóry i określa głębokość, na jakiej zostanie przeprowadzony zabieg, a następnie kieruje do wybranego obszaru twarzy ultradźwiękowe strumienie. Są one starannie dobrane pod względem głębokości działania oraz częstotliwości. Emitowane strumienie bezinwazyjnie przenikają przez wierzchnie warstwy skóry i docierają w jej głąb. W miejscach spotkania się fal dźwiękowych powstają tzw. punkty koagulacji termalnej, co stymuluje produkcję kolagenu. W ten sposób skóra stopniowo staje się jędrniejsza, podniesiona i napięta.

Zabieg Ulthera nie wymaga od pacjentki pozostania w klinice, może ona od razu wrócić do codziennej aktywności. Uzyskane po jego wykonaniu efekty utrzymują się minimum 1 rok.

Liftig Twarzy

Liposukcja

Zabieg liposukcji daje możliwość pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych części ciała, również okolicy podbródka. Odbywa się on w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym, dlatego pacjent nie odczuwa dyskomfortu ani bólu. Najpierw w mało widocznych miejscach na skórze wykonywane są niewielkie nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda służąca do nastrzykiwania tkanki tłuszczowej specjalistycznym płynem. To ułatwia jej odsysanie za pomocą kaniuli wprowadzonej przez te same cięcia w skórze.

Liposukcja podbródka sprawia, że szyja staje się smuklejsza i ładniejsza, a linia żuchwy lepiej podkreślona. To zabieg jednorazowy, który gwarantuje natychmiastowe i co najważniejsze trwałe efekty. Po jego wykonaniu pacjent zostaje na jedną dobę w klinice, a średni czas rekonwalescencji to 2 - 3 tygodnie. Blizny świadczące o przeprowadzeniu liposukcji są niemal niewidoczne.

Lipoliza

Lipoliza jest zabiegiem pozwalającym na szybką utratę kilku centymetrów w talii czy biodrach, jednak można przeprowadzić ją również u osób narzekających na podwójny podbródek i odpowiednio wymodelować ten obszar ciała. To metoda nieinwazyjna, która nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Na czym polega lipoliza podbródka? Wykonuje ją lekarz dermatolog, który podaje zastrzyki z substancji prowadzącej do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej. W miejscu wstrzyknięcia powstaje niewielki, kontrolowany stan zapalny, w efekcie czego pękają komórki, a znajdujący się w nich tłuszcz trafia do krwi, a następnie do wątroby. Tam jest on rozkładany i później wydalany z organizmu.

Lipoliza jest bezpiecznym zabiegiem, a pacjent opuszcza klinikę zaraz po jej wykonaniu. Po wstrzyknięciu preparatu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, czasami pojawia się niewielkie zasinienie. W przypadku odczuwania bólu możliwe jest zażycie zwalczających go leków. Jeśli tkanka nagromadzona w okolicach podbródka jest niewielka, zwykle wystarczą już 2 - 3 zabiegi, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Przeprowadza się je w 3- lub 4-tygodniowych odstępach.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg chirurgiczny, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym przez chirurga plastyka. Polega on na podniesieniu policzków poprzez napięcie tkanek policzka i usunięcie nadmiaru skóry. Wymaga to wykonania cięcia przebiegającego na skroni (we włosach), przed uchem oraz za uchem. Podczas zabiegu napinany jest SMAS, czyli struktura podtrzymująca mięśnie twarzy. To sprawia, że efekt zabiegu jest spektakularny i trwały. Ważne jest to, że lifting twarzy i szyi nie powoduje utraty naturalnej mimiki.

Po zabiegu twarz może przez kilka dni być zasiniona i opuchnięta, ale objawy te stopniowo zanikają. Przez około miesiąc po wykonaniu liftingu należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, a także schylania się. Uzyskane efekty są trwałe, dlatego nie ma potrzeby kilkukrotnego powtarzania zabiegu. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności