14 grudnia 2020

Jakie zabiegi na twarz po 50 - zabiegi dla skóry dojrzałej

Dojrzała cera wymaga codziennej pielęgnacji, aby była odżywiona i dobrze nawilżona. Warto również systematycznie wykonywać zabiegi na twarz. Pozwalają one na ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek, a tym samym zyskanie młodszego wyglądu i większej pewności siebie. Które z zabiegów dostępnych w naszej klinice są odpowiednie dla seniorów?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa umożliwia dostarczenie skórze niezbędnych substancji nawilżających, regenerujących i odżywczych. Ten profesjonalny zabieg medycyny estetycznej można wykonać nie tylko na twarzy, ale i szyi, dekolcie czy grzbietach dłoni. Przeprowadza się go w taki sposób, że wykonuje się serię nakłuć cienką igłą w powierzchownych warstwach skóry i wstrzykuje specjalny, dobrze dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Może to być kwas hialuronowy lub koktajl mający w składzie dodatkowo np. glicerynę, kofeinę czy witaminy. Zabieg trwa średnio 30 – 60 minut. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach, a dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie mezoterapii w kilku sesjach co 2 tygodnie.

Masaż twarzy – za pomocą endermologii

Endermologia LPG Alliance jest skuteczną metodą redukcji zmarszczek i przywracania skórze jędrności, a jednocześnie dobrym sposobem na relaks. Zabieg pozwala również na podniesienie owalu twarzy i rozświetlenie cery, a więc uzyskanie młodszego wyglądu. Polega on na mechanicznej stymulacji skóry prowadzącej do reaktywacji procesów komórkowych. Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu umożliwiającego dostosowanie jego działania do elastyczności, włóknistości oraz jakości tkanki. Taki masaż twarzy za pomocą endermologii trwa kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt minut, jest nieinwazyjny i bezbolesny.

Zabiegi laserowe

Seniorzy narzekający na nierównomierny koloryt skóry i nieestetyczne przebarwienia powinni być zadowoleni z efektów, jakie zapewni im zabieg wykorzystujący laser Alma Harmony XL PRO Dye. Nie wymaga on znieczulenia i trwa kilkanaście, maksymalnie 30 minut, a pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Do usuwania przebarwień stosowany jest system trzech filtrów koncentrujących światło o długości fali 450 – 600 nm, selektywnie pochłaniane przez melaninę i oksyhemoglobinę. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, pozwala na usunięcie nie tylko przebarwień, ale i rumienia, naczyniaków rubinowych oraz płaskich, a także tzw. pajączków naczyniowych.

Po 50. roku życia dużym problemem staje się wiotka skóra twarzy. Osoby, które nie chcą zdecydować się na lifting czy botoks, mogą skutecznie przywrócić jędrność twarzy poprzez laserowy resurfacing. Wykorzystuje się w tym celu emitujący mikroskopijne wiązki laser Alma Harmony XL PRO, który wywołuje efekt termiczny. Naskórek i część skóry właściwej odparowują na skutek działającej na nich wiązki laserowej, tworząc mikrokolumny uszkodzeń. Ponieważ pomiędzy nimi skóra pozostaje nienaruszona, proces gojenia jest szybszy, a produkcja kolagenu i elastyny zwiększona. Resurfacing to nie tylko zabieg ujędrniający skórę, pozwala też na przywrócenie cerze blasku i zmniejszenie widoczności blizn, zmarszczek oraz bruzd. Trwa on od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, pozostanie w klinice na obserwacji nie jest konieczne.

Peelingi chemiczne

Dla seniorów odpowiednimi zabiegami na twarz są też te z zakresu kosmetologii, a w szczególności peelingi chemiczne. Przykładem jest PRX, czyli stymulacja skóry bez użycia igieł. Zamiast nich stosowany jest specjalny preparat mający w składzie kwas TCA, wodę utlenioną i kwas kojowy. Zabieg można wykonać o dowolnej porze roku, umożliwia wyeliminowanie takich problemów jak: wiotka skóra twarzy i szyi, nieestetyczne przebarwienia czy blizny zanikowe.

Po 50. roku życia skóra twarzy staje się cieńsza, bardziej wrażliwa i mniej promienna, ponadto obniża się poziom produkcji kolagenu oraz elastyny. Chcąc spowolnić procesy starzenia się, warto zdecydować się na nowoczesny i bezpieczny peeling Perfect Peel. Podczas zabiegu wykorzystuje się glutation, czyli bardzo silny antyoksydant, jego działanie uzupełniają m.in.: kwas retinowy, TCA oraz witamina C. Zabieg Perfect Peel przebiega dwuetapowo: w gabinecie lekarskim i w domu pacjenta (poprzez stosowanie specjalnego systemu leczniczo-pielęgnacyjnego). Już po upływie 7 dni skóra staje się odżywiona, rozświetlona, a ponadto wygląda młodziej.

Bardzo ciekawą propozycją dla seniorów wśród peelingów chemicznych jest też Image – Wrinkle Lift. Podczas zabiegu stosowany jest roztwór kwasu glikolowego oraz komórek macierzystych Budlei Dawida, który działa przeciwzmarszczkowo i regenerująco. Skóra staje się nie tylko gładsza, ale również bardziej elastyczna i promienna.

Nigdy nie jest za późno, aby zadbać o swój wygląd. Oferowane przez naszą klinikę zabiegi na twarz to dla seniorów dobra okazja do tego, aby chociaż na chwilę skupić się na sobie i poprawić samopoczucie. Dbamy o to, aby zapewnić pacjentom komfort, bezpieczeństwo i przede wszystkim oczekiwane rezultaty.