19 lutego 2021

Odświeżające zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę

Zimą skóra jest narażona na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura czy suche powietrze. Nadejście wiosny to odpowiedni moment, aby lepiej zadbać o cerę. Można zrobić to poprzez wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które odświeżą, a dodatkowo odżywią i dogłębnie nawilżą skórę. Na które z nich warto się zdecydować?

Mezoterapia - „kroplówka” do zadań specjalnych.

Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl - w zależności od potrzeb do mezoterapii igłowej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub koktajle zawierające oprócz kwasu również witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, podczas których za pomocą strzykawki wstrzykuje się odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale zwykle jest poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego.

Czas trwania zabiegu to 30 – 60 minut (w zależności od ostrzykiwanego obszaru). Po jego zakończeniu lekarz nakłada na skórę krem z filtrem UV. Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mogą być drobne krwiaki i zaczerwienienie skóry, które miną po kilku dniach. Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze, kiedy wykonuje się je w seriach. Częstotliwość zależy od stanu skóry, efektu, jaki chcemy uzyskać oraz oczywiście możliwości finansowych pacjenta. Jednak efekt widoczny jest od razu, już po pierwszym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona. Zbacz więcej informacji o zabiegu mezoterapia

Pelleve – efekt liftingu bez użycia skalpela

Niechirurgiczny zabieg Pelleve pozwala na zachowanie młodego wyglądu skóry, może być wykonywany zarówno profilaktycznie, jak i już po pojawieniu pierwszych oznak starzenia się. Co istotne, jest on nieinwazyjny i bezbolesny, a wykonuje się go z wykorzystaniem radiofrekwencji, czyli energii fal radiowych. Podczas zabiegu przykładana jest do skóry głowica urządzenia emitującego fale radiowe. Wytwarzana przez nie energia podgrzewa tkanki , co pobudza fibroblasty – komórki skóry – do wytworzenia nowego kolagenu. Efektem jest zwiększenie napięcia skóry na obszarze poddanym zabiegowi.

Pelleve to zabieg, który nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zaraz po jego przeprowadzeniu możliwy jest powrót do codziennych aktywności. Efekty w postaci bardziej napiętej, elastycznej i gładszej skóry pojawiają się stopniowo. Istotne jest to, że zabieg można wykonywać przez cały rok. Można go wykonywać nie tylko na twarzy, ale również: szyi, dekolcie, czy tez innych partiach ciała.

Ultradźwięki Ulthera – precyzyjne modelowanie twarzy

Jednym z najskuteczniejszych, niechirurgicznych,  sposobów na przeciwdziałanie siłom grawitacji i poprawę napięcia skóry jest zabiegi Ulthera. Do przeprowadzenia zabiegu używa się specjalnego urządzenia, które emituje skoncentrowane ultradźwięki. Fale bezinwazyjnie przechodzą przez zewnętrzne warstwy skóry i oddziałują na głębsze tkanki. W miejscach, gdzie trafiają, powstają tzw. punkty koagulacji termalnej, co stymuluje produkcję kolagenu przez fibroblasty.

Terapie mogą być przeprowadzona na jednym, dwóch lub trzech poziomach, w zależności od kondycji cery i potrzeb pacjenta. Jeśli celem zabiegu ma być ujędrnienie skóry, fale ultradźwiękowe kierowane są do jej głębszych warstw. Chcąc dodatkowo zredukować powierzchowne zmarszczki, należy zadziałać również na mniejszej głębokości. Okolice, które możemy poddać zabiegowi to twarz, dekolt, a także szyję i trwają one średnio od 30 do 45 minut.

Podobnie jak w przypadku zabiegu Pelleve, modelowanie twarzy za pomocą aparatu Ulthera nie wymaga rekonwalescencji. Już jedna wizyta w klinice pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów – lepszego napięcia skóry i efektu liftingu. Pojawiają się one stopniowo do 90 dni od zabiegu. Zobacz więcej informacji o zabiegach ultradźwiękami

Opisane powyżej odświeżające zabiegi medycyny estetycznej pozwalają nie tylko na poprawę kondycji oraz wyglądu skóry, ale i samopoczucia, a także na zyskanie większej pewności siebie. Są one skuteczne, ponadto uzyskane dzięki nim efekty długo się utrzymują. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane przez specjalistów mających duże doświadczenie, a to gwarantuje naszym pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności