31 stycznia 2023

Opadający owal twarzy i sposoby na ujędrnienie skóry

Wraz z upływem czasu skóra twarzy i szyi staje się wiotka, pojawiają się na niej coraz głębsze zmarszczki i dochodzi do wyraźnej utraty owalu. Jest to spowodowane osłabieniem włókien kolagenowych oraz ubytkiem tkanki tłuszczowej w obszarze środkowego piętra twarzy. Sprawdzonym i skutecznym sposobem na walkę z tymi oznakami starzenia są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Utrata owalu twarzy i wiotkość skóry

Starzenie się twarzy to złożony proces, który obejmuje nie tylko powstawanie zmarszczek i przebarwień, ale również utratę jej owalnego kształtu. Wraz z upływem lat maleje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego - kluczowych składników zdrowej i jędrnej skóry. Ten nieuchronny proces rozpoczyna się już po 25. roku życia, gdy na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze płytkie zmarszczki wokół oczu i na czole.

W okolicach 40. roku życia zaczynają pojawiać się bardziej widoczne oznaki starzenia się twarzy, takie jak utrata gęstości i objętości tkanek w obrębie twarzy. Zmniejszenie jędrności skóry prowadzi do powstania tak zwanych "chomików", czyli obwisłych policzków i podwójnego podbródka. Linia żuchwy również ulega zmianie, stając się bardziej łagodna, a bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki stają się bardziej zauważalne. Kąciki ust również opadają, co nadaje twarzy smutny i zmęczony wygląd.

Zabiegi na opadający owal twarzy i utratę jędrności skóry

Zabiegi medycyny estetycznej mogą być skutecznym rozwiązaniem dla osób zmagających się z utratą owalu twarzy i wiotką skórą. Istnieje wiele różnych opcji, które mogą pomóc poprawić jędrność i napięcie skóry oraz przywrócić jej młodszy, bardziej promienny wygląd.

Radiofrekwencja mikroigłowa VIRTUE RF

Radiofrekwencja mikroigłowa to małoinwazyjna metoda poprawy napięcia skóry, wykorzystująca połączoną siłę dwóch technologii – mikronakłuwania z falą radiową – zamkniętą w nowoczesnym urządzeniu, pozwalającym na precyzyjne dopasowanie poszczególnych parametrów do potrzeb i możliwości skóry. Podczas zabiegu w skórze tworzone są mikroskopijne kanały, przez co jest ona stymulowana do produkcji kolagenu. Urządzenie dodatkowo emituje w głąb skóry energię cieplną, co wpływa na napięcie i uniesienie owalu twarzy.  

Laser Stellar M22™

Laser Stellar M22™ to narzędzie, które działa na wiele problemów skórnych, w tym na poprawę owalu twarzy i przywrócenie skórze jędrności. Służą do tego odpowiednie głowice – Stellar IPL, przeznczona do laseroterapii, umożliwiająca zastosowanie filtrów emitujących różne długości promienia oraz ResurFX, nieablacyjny laser frakcyjny o długości 1565nm, który także pozwala na wiele spersonalizowanych ustawień poszczególnych parametrów.

Jednym z zabiegów wykonywanych przy użyciu urządzenia jest zabieg Photofabulous, w którym wykorzystuje się obie te technologie, kompleksowo poprawiający wygląd skóry twarzy, szyi i dekoltu. Innym zabiegiem, w trakcie którego również korzysta się z tego innowacyjnego sprzętu, jest ResurFX. Głowica emituje bardzo precyzyjne wiązki, które ogrzewają głębokie warstwy skóry, stymulując ją do produkcji kolagenu i elastyny.

Efektem tego typu zabiegów jest piękna, odmłodzona skóra twarzy, poprawa jędrności i gęstości skóry, a przez to naturalne uniesienie owalu twarzy.

Ulthera ™

Ulthera ™ to zabieg pozwalający pozbyć się nieestetycznych zwiotczeń skórnych w okolicach podbródka, linii żuchwy czy policzków i przywracający młodzieńczą jędrność, wpływając na estetykę całej twarzy. Urządzenie pozwala nam dokładnie zbadać poszczególne struktury skóry, dzięki czemu można tak zaplanować zabieg, by był ona jak najefektywniejszy. Następnie urządzenie wysyła ultradźwięki, które przecinając się w odpowiednich miejscach pod skórą, tworzą punkty koagulacji termalnej, pobudzając organizm do produkcji kolagenu. Skóra jest stopniowo unoszona i to na dużych głębokościach, dzięki czemu efekty zabiegu porównywalne są do tych uzyskanych poprzez lifting chirurgiczny.   

Zabiegi medycyny estetycznej mogą skutecznie poprawić wygląd twarzy i przywrócić jej młodszy, promienny wygląd. Warto pamiętać, że każdy zabieg powinien być wykonany przez specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, którzy przeprowadzą konsultację i zaproponują najlepsze rozwiązania dla danego przypadku.