6 marca 2022

Starzenie się skóry - najlepsze sposoby na regenerację

Pierwsze oznaki starzenia się skóry to zwykle utrata elastyczności i jędrności z którymi skutecznie radzą sobie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Oczywiście niezwykle istotna jest codzienna pielęgnacja skóry, a także prowadzenie zdrowego stylu życia. Natomiast by móc kompleksowo zadbać o skórę i przywrócić jej słabnące z czasem mechanizmy biologiczne, warto skorzystać z zabiegów rekomendowanych przez specjalistów z Kliniki Dr Szczyt.

NucleoFILL

To zabieg z wykorzystaniem nowoczesnego preparatu do głębokiej odnowy i stymulacji skóry, stworzonego na bazie naturalnych polinukleotydów. Nucleofill działa na trzech poziomach- liftingu, nawilżenia oraz działania antyoksydacyjnego i eliminacji wolnych rodników. Sprawia, że skóra staje się odpowiednio nawilżona i dotleniona, przywrócona zostaje jej gęstość, napięcie, elastyczność oraz blask. Przez to wygląda o wiele młodziej i zdrowiej.  

Preparat wprowadzany jest w głąb skóry przy użyciu igły lub kaniuli i zwykle odbywa się to bez znieczulenia. Przez kilka dni skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Zaleca się wykonanie 3 serii zabiegów w odstępie 2-4 tygodni.

Clear Lift

Zabieg jest bezbolesny przeprowadzany bez znieczulenia. W trakcie zabiegu wiązka lasera nie uszkadza warstwy rogowej naskórka i skóry właściwej, natomiast podgrzewa jej wewnętrzną warstwę. Dzięki temu powstają nowe włókna kolagenowe, skóra przechodzi dogłębną regenerację, ujędrnienie oraz odmłodzenie. Jest to zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji i świetnie sprawdza się kiedy zależy nam na szybkiej poprawie jakości naszej skóry.

Laser CO2

Zabiegi wykonywane z użyciem lasera CO2 to skuteczna metoda na głęboką regenerację skóry. W naszej klinice zabiegi te przeprowadzane są z użyciem najnowocześniejszych technologicznie laserów, wykazujących niezwykłą skuteczność działania. Są to lasery ablacyjne, emitujące wiele mikroskopijnych wiązek, które oddziałując na skórę wywołują efekt termiczny, intensywnie stymulując skórę do produkcji nowego kolagenu. Zabieg pozwala na uzyskanie młodszego wyglądu poprzez znaczne spłycenie zmarszczek, przywrócenie jędrności i gęstości oraz wyrównanie kolorytu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Prowadzona laserem wiązka w sposób kontrolowany uszkadza skórę i tym samym zmusza ją do regeneracji i przebudowy. Przez kilka dni po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona, a do całkowitej regeneracji potrzebuje około dwóch tygodni.

Zabiegi kosmetologiczne

Powyżej przedstawiliśmy najlepsze sposoby na regenerację starzejącej się skóry z wykorzystaniem nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należy podkreślić jednak, że dla osiągniecia jeszcze lepszych efektów, doskonałym uzupełnieniem tych metod są zabiegi kosmetologiczne. Obie te kategorie świetnie się łączą, przynosząc niezwykle zadowalające efekty, utrzymujące się przez długi czas.

Do zabiegów takich zaliczamy przede wszystkim masaże liftingujące, takie jak japoński masaż Kobido lub drenaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu, peelingi- I PEEL Signature Face Lift, I PEEL Lightening Lift Forte czy Perfect Peel, a także zabiegi z wykorzystaniem odpowiednio dobranych preparatów- The MAX lift, PRX, Peeling Retises CT,  I MASK,  Is Clinical.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności