Chirurgia plastyczna sylwetki

BBL - brazylijski lifting pośladków

Brazylijski lifting pośladków, znany również jako BBL, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, za pomocą którego poprawić można wygląd pośladków, nadając im bardziej zaokrąglony i powiększony kształt, jednocześnie ujędrniając skórę tego obszaru ciała. Swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym został zapoczątkowany, bowiem jego historia sięga lat 60. i Ameryki Południowej. Metoda ta inaczej nazywana jest też lipofillingiem lub gluteoplastyką i jest mniej inwazyjna niż wszczepienie implantów, zapewniając przy tym naturalne efekty.

Na czym polega brazylijski lifting pośladków?

Metoda ta opiera się na lipotransferze, czyli przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała, takiej jak uda, brzuch czy biodra. Przeniesienie komórek tłuszczowych z tych obszarów nie tylko pozwala na ich widoczne odchudzenie, ale także pozwala osiągnąć naturalny efekt powiększenia pośladków. To rozwiązanie jest mniej inwazyjne niż wszczepianie implantów, a jednocześnie długotrwałe, w porównaniu z aplikacją kwasu hialuronowego.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg ten przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy posiadają niewielkie, płaskie pośladki lub asymetrię pomiędzy jednym pośladkiem a drugim, skórę wiotką i pozbawioną jędrności, bądź też ubytki tkankowe w okolicach pośladków, powstałe np. na skutek urazu. Jednym z kluczowych aspektów brazylijskiego liftingu pośladków jest również widoczne odchudzenie obszarów, z których pobierany jest tłuszcz.

Przeciwwskazania

Istnieją pewne przeciwskazania i czynniki ryzyka, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o wykonaniu brazylijskiego liftingu pośladków. Do najważniejszych z nich należą:

  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
  • choroby serca,
  • cukrzyca,
  • problemy z układem krążenia,
  • nadwaga lub zbyt niska waga,
  • infekcje w obszarze zabiegowym (zarówno w miejscu pobrania, jak i podania),
  • zaburzenie krzepnięcia krwi,
  • ciąża i karmienie piersią.

Przebieg zabiegu

Procedurę rozpoczyna szczegółowa konsultacja oraz kwalifikacja do zabiegu. Przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym, a w niektórych przypadkach w znieczuleniu ogólnym. Najpierw wykonywana jest liposukcja, podczas której pobiera się tkankę tłuszczową z wybranych obszarów ciała pacjenta, takich jak biodra, plecy, uda czy brzuch.

Pobrany tłuszcz jest następnie poddawany procesowi oczyszczania i przygotowywany do dalszych etapów zabiegu. Specjalista precyzyjnie wstrzykuje przygotowany materiał w określone punkty na pośladkach, nadając im pożądany kształt i objętość. Warto podkreślić, że podczas tego procesu stosuje się małe nakłucia, co minimalizuje widoczność blizn na skórze pacjenta i sprzyja rekonwalescencji. Całość trwa ok. 1,5-2 godziny.

Widzimy więc, że zabieg ten pozwala nie tylko na modelowanie pośladków, ale także na usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej z innych miejsc, co stanowi dodatkową korzyść dla pacjenta.

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Na tydzień przez planowanym terminem, zaleca się jedynie zaprzestanie spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu, a także rezygnację z przyjmowania leków rozrzedzających krew. Ponadto wskazane jest picie dużej ilości wody.

Zalecenia po zabiegu

W celu osiągnięcia pożądanego efektu i szybkiego powrotu do pełnej aktywności fizycznej po zabiegu, należy przestrzegać wszelkich zaleceń wskazanych przez specjalistę. Przede wszystkim konieczne jest noszenie specjalnej bielizny uciskająco-modelującej przez okres 4 tygodni od zabiegu, a także unikanie spania na plecach oraz ograniczenie siedzenia do minimum.

Należy unikać wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznego przez co najmniej 3 tygodnie po zabiegu. Ponadto w celu przyśpieszenia gojenia i zmniejszenia obrzęków, od drugiego tygodnia po zabiegu zaleca się skorzystanie ze specjalistycznego masażu drenującego.

Efekty zabiegu

Brazylijski lifting pośladków to zabieg, który oferuje trwałe i natychmiastowe efekty. Po zastosowaniu tej metody można cieszyć się pięknie podniesionymi i powiększonymi pośladkami, przy osiągnięty efekt jest bardzo naturalny. Choć pozytywne zmiany widoczne są bezpośrednio po zabiegu, na ostateczne rezultaty należy poczekać około 6 miesięcy, do całkowitego zaniku obrzęku.

W przypadku, gdy liposukcja jest wykonywana w obrębie brzucha i bioder, pacjenci dodatkowo zyskują zgrabniejszą i szczuplejszą talię, co nadaje całemu ciału atrakcyjny wygląd. Tym bardziej, że usunięty tłuszcz nie odbudowuje się w obszarach, z których został pobrany. To oznacza, że efekty są trwałe, o ile pacjent utrzymuje stałą masę ciała po zabiegu.

Brazylijski lifting pośladków to zabieg, który oferuje trwałe rezultaty, nadając sylwetce naturalny i atrakcyjny wygląd. Dla wielu osób jest to doskonałe rozwiązanie, aby poprawić wygląd pośladków oraz osiągnąć pożądane proporcje ciała.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 - 90 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 7-14 dni
Zdjęcie szwów w 7 dobie
Zmiana opatrunków przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności