Chirurgia plastyczna twarzy

Chirurgia plastyczna twarzy

 

Twarz stanowi naszą wizytówkę, dlatego też dbanie o nią ma dla nas zwykle kluczowe znaczenie. Do zachowania odpowiedniej kondycji skóry nie zawsze wystarcza sama pielęgnacja. Czasami konieczne jest przeprowadzenie zabiegu podniesienia policzków (liftingu) czy plastyki powiek. Niekiedy nasza twarz nie ma zachowanych właściwych proporcji, co może prowadzić do pojawienia się kompleksów. Można jednak temu zaradzić, oddając się w ręce doświadczonego chirurga plastycznego.

W naszej klinice wykonywane są różnego rodzaju zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej twarzy, a mianowicie:

 

 • Operacja nosa - polecana osobom nieakceptującym kształtu czy wielkości swojego nosa. Zabieg ten jest skierowany także dla pacjentów po urazach nosa, jak również tym, którzy z uwagi na niedrożność nosa mają problemy z oddychaniem. W zależności od problemu, korekcji poddawana jest część kostna, sam czubek nosa, czyli część chrzęstna albo przegroda nosowa. Korygowanie nosa jest przeprowadzane metodą otwartą lub zamkniętą. Pacjent bezpośrednio po operacji musi pozostać w klinice. Okres regeneracji trwa około 12 miesięcy i po upływie tego czasu możliwe jest dokładne ocenienie efektów. 

 • Operacja uszu - znana też pod nazwą otoplastyka, pozwala skutecznie skorygować odstające uszy, poprawić wygląd płatków uszu czy zmienić wygląd zbyt dużych małżowin usznych. Z tego zabiegu korzystają nie tylko dorośli. Może być on też bezpiecznie przeprowadzony u dzieci (zwykle ok 6-7 roku życia). Operacja, zależnie od zakresu, a także wieku pacjenta, jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Dolegliwości w postaci lekkiego obrzęku powinny ustąpić do miesiąca od zabiegu.

 • Rekonstrukcja ucha – przeprowadzana jest zwykle ok 10 roku życia. U pacjentów z mikrocją (niedorozwojem małżowiny usznej) stwarza możliwość wytworzenia małżowiny usznej zbliżonej wyglądem do tej po stronie zdrowej. Polega na wytworzeniu szkieletu małżowiny usznej z chrząstki pobranej z żebra pacjenta i wszczepieniu jej pod skórę w miejscu ucha. Zakres operacji dobierany jest indywidualnie w zależności od stopnia niedorozwoju. Jest to również zabieg rekomendowany pacjentom po całkowitej lub częściowej utracie ucha w wyniku urazu.

 • Plastyka powiek - odnosi się zarówno do powiek górnych, dolnych, jak i obydwu jednocześnie. Powieki górne są operowane wtedy, kiedy pojawia się problem związany ze zwiotczoną, marszczącą się skórą. Niekiedy może ona nawet ograniczać pole widzenia, więc przeprowadzenie operacji jest podyktowane nie tylko chęcią poprawy wyglądu, ale też względami zdrowotnymi. Powieki dolne są poddawane zabiegowi w przypadku występowania tzw. worków pod oczami niekiedy z towarzyszącym nadmiarem wiotkiej skóry. Zaletą zabiegów jest to, że po ich przeprowadzeniu na skórze zostaje niemalże niewidoczna blizna, a efekt odmłodzenia jest zwykle spektakularny.

 • Lifting twarzy - cieszy się sporą popularnością, bo jest najskuteczniejszym zabiegiem odmładzającym, odejmującym około 10-15 lat. Podczas zabiegu skóra jest napinana, a głębsze warstwy twarzy unoszone ku górze. Owal twarzy znów jest wyraźnie zaznaczony, co szczególnie widać na linii żuchwy (znikają tzw. chomiki). Efekty liftingu są bezsprzecznie widoczne, a co najważniejsze trwałe.

 • Deep Plane Face Lifting – to chirurgiczny lifting, wykonywany na głębokich tkankach twarzy – czyli tych, które najbardziej ulegają opadnięciu wraz z wiekiem. Deep Plane Face Lift pozwala na uniesienie tkanek środkowej części twarzy, co było trudne w tradycyjnych metodach faceliftingu.  Pozwala on na skuteczną poprawę wyglądu twarzy i jej widoczne odmłodzenie, zachowując przy tym niezwykle naturalny efekt. Nie daje efektu „naciągnięcia twarzy” a jedynie jej uniesienie. Ta nowoczesna metoda z zakresu chirurgii plastycznej, słusznie zakłada, że proces starzenia nie obejmuje tylko skóry, ale i głębiej leżących tkanek, i to właśnie na nich należy się skupić, chcąc uzyskać lepszy, trwalszy i naturalny efekt.

 • Lip Lift - polega na usunięciu dokładnie wyznaczonego fragmentu skóry z obszaru poniżej nosa, co skraca długość rynienki nosowo - wargowej  i „wywija” czerwień wargową na zewnątrz. Zabieg ten modyfikuje wygląd estetyczny warg, korygując ich kształt, poprawiając proporcje ust, czyniąc je delikatnie i naturalnie powiększonymi.

 • Podniesienie brwi - celem zabiegu jest podniesienie linii brwi, w zależności od wybranej metody, czasem połączone z ogólną redukcją zmarszczek czoła. Tego typu lifting pozwala też zmniejszyć opadanie fałdu na powiekach górnych i optycznie powiększyć okolicę oka.  Zabieg podniesienia brwi sprawia, że twarz wygląda młodziej. Przebiega on szybko i nie wymaga późniejszej hospitalizacji. Może być wykonany jednoczasowo z korekcją powiek górnych.

 • Usunięcie poduszek tłuszczowych Bichata - zabieg, którego głównym zadaniem jest widoczne wyszczuplenie twarzy i nadanie jej szlachetnych, wyraźnych rysów. Zabieg uznaje się za świetną (i trwałą) alternatywę dla modelowania twarzy kwasem hialuronowym. Wskazaniami estetycznymi do usunięcia poduszek Bichata jest chęć do zmiany proporcji naszej twarzy, obserwowane szczególnie wśród kobiet posiadających typ urody w stylu baby face, czyli wydatnych - wręcz pucułowatych policzków.

 • Korekcja bródki - zabieg polecany w przypadku zaburzeń proporcji bródki w stosunku do reszty twarzy. Polega na usunięciu nadmiaru kości i jej odpowiednim wymodelowaniu. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym.

 • Liposukcja podbródka - małoinwazyjna metoda chirurgiczna, która polega na równomiernym usunięciu nadmiaru zgromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej - w tym przypadku z okolic szyi oraz podbródka. Wykorzystanie lasera sprawia, że zabieg jest zdecydowanie bardziej bezpieczny, w porównaniu do tradycyjnej liposukcji oraz zapewnia lepsze efekty estetyczne, minimalizując ilość możliwych powikłań.