Chirurgia plastyczna twarzy

Korekcja bródki

Nadaj szlachetne rysy swojej twarzy

Wystająca lub zbyt mała bródka zaburza prawidłowe proporcje twarzy. Korekcja bródki to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej/estetycznej, który z pewnością okaże się idealnym rozwiązaniem - sprawia, że profil twarzy jest bardziej proporcjonalny — delikatniejszy oraz koryguje jej owal. Nawet niezwykle symetryczne rysy nie będą zachwycały, jeśli mamy za małą lub zbyt wydatną bródkę. Na zabieg decydują się przede wszystkim pacjenci z wadą wrodzoną. Większość asymetrii twarzy manifestuje się na bródce. Bardzo często korekcji bródki poddają się również pacjenci po korekcie nosa. Zmniejszenie nosa czasem prowadzi do większego wyeksponowania brody, która może zaburzać proporcje twarzy.

Korekcja bródki to zabieg mało inwazyjny, którego głównym celem jest przecięcie tkanki kostnej bródki, a następnie jej przesunięcie i unieruchomienie w nowym miejscu  oraz  odpowiednie wymodelowanie. Bródkę można wysunąć, cofnąć, obniżyć, podnieść lub przesunąć w bok. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym pacjenta, po którym musi zostać 1 dobę w szpitalu. Po przeprowadzeniu operacji pacjentowi zakładane są  szwy. Po 7 dniach należy zgłosić się do szpitala na ich usunięcie oraz zmianę opatrunku. Korekcja bródki przynosi bardzo dobre rezultaty.

W naszym szpitalu można ponadto dokonać korekcji cofniętego podbródka — do wyboru są implanty różnych kształtów oraz wielkości, dzięki którym swobodnie można ukształtować dolną część twarzy. Ponadto wykonujemy zabieg odsysania tkanki tłuszczowej z okolicy podżuchwowej. Dzięki temu zyskamy ładniejszą i smuklejszą szyję, jak również bardziej zdefiniowaną linię żuchwy.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 60 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14-21 dni
Zdjęcie szwów w 7 dobie
Zmiana opatrunków przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Korekcja bródki - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Resekcja bródki 9 000 PLN 12 000 PLN