Chirurgia plastyczna twarzy

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka 

 

Podwójny podbródek to problem dotyczący zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Wpływa on nie tylko na wygląd naszej szyi ale również twarzy, nadając jej obłych kształtów, a tym samym lat. 

Najczęstszymi przyczynami powstawania podwójnego podbródka jest nadwaga, skłonności genetyczne, naturalne procesy starzenia się skóry. Warto wiedzieć, że oferowane przez gabinety kosmetologiczne popularne bezinwazyjne zabiegi likwidacji drugiego podbródka, oraz dostępne w sklepach kosmetyki i maski liftingujące - nigdy nie przyniosą tak zadowalającego efektu, jaki oferuje nam chirurgia plastyczna.

Liposukcja laserowa to małoinwazyjna metoda chirurgiczna, która polega na równomiernym usunięciu nadmiaru zgromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej - w tym przypadku z okolic szyi oraz podbródka. Podobnie jak każda inna procedura z zakresu chirurgii plastycznej liposukcja laserowa podbródka poprzedzona jest konsultacją ze specjalistą. Podczas takiego spotkania przeprowadza jest kwalifikacja do zabiegu oraz jego przebieg, rekonwalescencja, możliwe powikłania i oczywiście oczekiwania pacjenta.

Laserowa liposukcja podbródka trwa około godziny i przeprowadza się ją najcześciej w znieczuleniu ogólnym - dożylnym (polegającym na wprowadzeniu pacjenta przy pomocy leków w stan głębokiego uspokojenia i senności). Przed przystąpieniem do liposukcji chirurg wykonuje na szyi i w okolicach uszu 2 - 3 niewielkie - kilkumilimetrowe - nacięcia. Przez nie zostaje wprowadzona specjalna, metalowa kaniula ze światłowodem lasera, którego zadaniem jest rozbicie nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej i zmienienie jej konsystencji w płynną, która zostaje odessana przy pomocy specjalnego urządzenia. W ten sposób modeluje on podbródek tak, by między twarzą a szyją zarysowała się wyraźna linia podkreślająca i wysmuklająca szyje i owal twarzy. W miejscu nacięć założone zostają szwy, dodatkowo przez 3 tygodnie musimy nosić specjalną opaskę uciskową - okalającą podbródek i zapinaną na szczycie głowy, która pełni również rolę opatrunku pozabiegowego.

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest zwykle po około 3 miesiącach, a powrót do pełnej codziennej aktywności możliwy jest już po około tygodniu. Blizny pozabiegowe ze względu na swój niewielki rozmiar goją się bardzo szybko - już po upływie kilku miesięcy od operacji stają się praktycznie niezauważalne.

Zastosowanie liposukcji laserowej gwarantuje pozbycie się drugiego podbródka, sprawia, że nasza twarz uzyskuje lepsze proporcje i nabiera młodzieńczego wyglądu.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu Około 1 godziny .
Wymagane badania Grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B.
Znieczulenie Ogólne - dożylne.
Pobyt w klinice 1 doba.
Rekonwalescencja Około 7 dni,
Zdjęcie szwów W 7-8 dobie (jeżeli są zakładane)
Zmiana opatrunków W drugiej dobie (kąpiel) oraz przy zdjęciu szwów.
Przeciwwskazania Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża.
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Liposukcja podbródka - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Liposukcja podbródka 6 000 PLN 7 000 PLN