Chirurgia plastyczna twarzy

Usunięcie poduszeczek tłuszczowych Bichata

Usunięcie poduszek tłuszczowych Bichata (struktur tłuszczowych znajdujących się wewnątrz policzków) to operacja znana w chirurgii plastycznej już od wielu lat. Jednak to właśnie w ostatnim czasie zyskała ona na popularności za sprawą gwiazd, których rysy twarzy przeszły spektakularną metamorfozę.

Głównym zadaniem usunięcia poduszek tłuszczowych Bichata, jest widoczne wyszczuplenie twarzy i nadanie jej szlachetnych, wyraźnych rysów. Zabieg uznaje się za świetną (i trwałą) alternatywę dla modelowania twarzy kwasem hialuronowym. Wskazaniami estetycznymi do usunięcia poduszek Bichata jest chęć do zmiany proporcji naszej twarzy, obserwowane szczególnie wśród kobiet posiadających typ urody w stylu baby face, czyli wydatnych - wręcz pucułowatych policzków.

Zabieg usunięcia poduszeczek tłuszczowych wiąże się z widoczną i towarzyszącą nam już przez całe życie zmianą wyglądu. Dlatego niezbędnym i właściwie jedynym element przygotowania do zabiegu jest konsultacja z chirurgiem plastykiem podczas której, dokładnie omówione zostają oczekiwania pacjenta, przebieg zabiegu, rekonwalescencja oraz możliwe powikłania. Zabieg nie jest rekomendowany osobom o bardzo szczupłej twarzy oraz dojrzałym, u których wraz z wiekiem dochodzi do naturalnego ubytku tkanki tłuszczowej.

Zabieg usunięcia poduszek tłuszczowych odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, trwa około godziny. Chirurg usuwa odpowiedni fragment poduszeczki tłuszczowej przez niewielkie nacięcie wykonane po wewnętrznej stronie policzków - wewnątrz jamy ustnej. Następnie zszywa nacięcia przy pomocy wchłanialnych nici, które zwykle pozostawia się do samoistnego rozpuszczenia. Czas pełnej rekonwalescencji i gojenia rany wynosi zwykle do 10 dni, w tym czasie należy bezwględnie stosować się do zaleceń pozabiegowych dotyczących pielęgnacji jamy ustnej.

Widoczność efektów zabiegu jest zawsze bardzo indywidualną kwestią, bezpośrednio po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęku, który może zaburzać efekt. Uznaje się jednak, że jest to okres od 2 tygodni nawet do 3 miesięcy.

Do możliwych powikłań zalicza się uszkodzenie nerwów, możliwość wystąpienia krwawienia oraz infekcji. Wszystkie z wymienionych przypadków wymagają specjalistycznego leczenia i obserwacji lekarskiej.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu Około 1 godziny .
Wymagane badania Grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B.
Znieczulenie Miejscowe, dożylne.
Pobyt w klinice Wyjście od razu po zabiegu lub następnego dnia.
Rekonwalescencja Około 10 dni.
Zdjęcie szwów Szwy rozpuszczalne.
Zmiana opatrunków Brak.
Przeciwwskazania Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża.
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Usunięcie poduszeczek tłuszczowych Bichata - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Usunięcie poduszeczek tłuszczowych Bichata 8 000 PLN 10 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności