Holistyczna terapia blizn

ScarINK Face

ScarINK Face obejmuje strefę twarzy szyi i dekoltu w tym blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, zmarszczki, przebarwienia i odbarwienia, w tym blizny po makijażu permanentnym, liftingach twarzy, również po usuwaniu laserowym i chemicznym pigmentacji (jeśli efekt zabiegu spowodował powstanie blizn lub nadmiernie ścienił naskórek). Połączenie zabiegu mikronakłuwania (mikropunktury) z kosmetycznymi zabiegami w obrębie defektów, prowadzi do przebudowy tkanki, podniesienia jakości skóry, wygładzenia oraz wyrównania koloru. Dzięki procedurze możemy przygotować skórę przed kolejną pigmentacją lub zminimalizować widoczność powstałych defektów. Jest to zabieg kosmetyczny, a jego celem jest poprawa wizualna.

Zabiegi metodami SkarINK na twarzy mają zastosowanie w zabiegach odmładzających i oczyszczających skórę ( micropeel, microlift), wygładzaniu drobnych zmarszczek, poprawie kolorystyki skóry twarzy oraz likwidacji (redukcji ) zwiotczeń. Mikronakłuwanie prowadzi do przebudowy skóry, co skutkuje efektem wizualnym, wpływając pośrednio na jakość życia i komfort pacjenta.

Mikrpunktura SkarINK polega na mikronakłuwaniu skóry, jednarozową igłą lub modułem igłowym, zamkniętym w plastikowej oprawie (kartridżu). Rodzaj wybierany jest w zależności od rodzaju blizny. W trakcie zabiegu za pomocą igły dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka, czym samym stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych oraz sieciowania kolagenu.

Połączenie z zabiegami kosmetycznymi i dobraniem odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych oraz skomponowaniem procedury. Zabieg prowadzi do odnowy kolageny, elastyny, poprawy nawilżenia i kolorytu skóry. Zabiegi na twarz trwają około 30-45 minut w zależności od stanu i kondycji skóry.

Micropeel

Zabieg polegający na usunięciu martwych komórek naskórka za pomocą igieł. Odmładzający, wyrównujący kolor i oczyszczający. Jego celem jest poprawa wyglądu skóry, poprzez usunięcie wierzchnich warstw naskórka i stymulację odbudowy kolagenu oraz elastyny. Zabieg MicroPeel polecany jest również jako zabieg przygotowujący przed zastosowaniem preparatów kosmetycznych tj. ampułki, serum, maski. Stanowi także doskonałe uzupełnienie innych zabiegów kosmetologicznych.

Microlift

Lifting igłowy, czyli niechirurgiczny lifting twarzy, który polega na mikronakłuwaniu skóry twarzy oraz mikronakłuwaniu zmarszczek. Zabieg stymulujący kolagen, czym samym zwiększający poziom elastyczności skóry. Zabieg odmładza, odświeża i wzmacnia skórę. Mikropunktura to także genialne narzędzie w walce z wiotkością skóry! Zabieg mikropunktury ma na celu działanie prowadzące do wywołania procesów naprawczych w skórze, poprzez jej pobudzenie, co skutkuje ruchem oraz syntezą komórek, a w konsekwencji tworzeniem się nowych tkanek i prawidłową przebudową skóry. Warto podkreślić, że procedura SkarInk opiera się na pojedynczych, płytkich nakłuciach, nie powoduje więc rozległego stanu zapalnego, a jedynie reakcję nerwową, skutkującą chwilowym skurczem włókien kolagenowych.

Dlaczego SkarINK, a nie laser lub nakłuwanie penem? Podczas mikropunktury mamy gwarancję opracowania selektywnie każdego defektu. Zabieg jest bardzo mało inwazyjny i w przypadku małych blizn (np. po trądziku) mamy możliwość pracy wyłącznie na wgłębieniu, co będzie skutkowało wyrównaniem powierzchni skóry.

Podczas procedury ScarINK unikamy efektu termicznego (rozgrzewania tkanek). W przeciwieństwie do innych zabiegów nadaje się do każdego rodzaju skóry, ma dużo mniej przeciwwskazań oraz jest o dużo bardziej komfortowy w odczuciach.