Kompleksowa opieka okołooperacyjna

Pielęgnacja na najwyższym poziomie

W szpitalach Dr. Szczyta oferujemy naszym pacjentom nie tylko zestaw specjalistycznych zabiegów, ale również profesjonalną opiekę medyczną tuż po ich wykonaniu — Kompleksową Opiekę Okołooperacyjną. Zajmujemy się nie tylko przeprowadzaniem skutecznych operacji o charakterze estetycznym, ale również odpowiednim leczeniem ran, które są bezpośrednią konsekwencją zabiegów. Za pomocą specjalnie dobranych terapii i rehabilitacji wspomagamy procesy gojenia się ran, aby pozostające po zabiegach blizny były jak najmniej widoczne. Naszym głównym celem jest to, aby pacjent jak najszybciej powrócił do swoich codziennych zajęć bez poczucia dyskomfortu.

Efektem ubocznym zabiegów chirurgicznych są blizny. W przypadku chirurgii estetycznej opracowano jednakże takie techniki, które sprawiają, że są one jak najmniej widoczne i na ogół po przeprowadzonych operacjach oraz prawidłowym procesie gojenia nie są one uciążliwe dla pacjenta. Podczas procesu gojenia tkanki mogą być stymulowane, co sprawia, że blizny są jeszcze bardziej dyskretne — takie działanie określone jest pojęciem scar managment. Dodatkowo stosuje się tzw. pain managment, czyli terapię przeciwbólową.

Nie istnieje ujednolicony program postępowania w przedstawionym zakresie opieki okołooperacyjnej, jednakże w procesie rehabilitacji najczęściej zalecane jest stosowanie takich zabiegów jak: masaż, ultradźwięki, LLT, mobilizacja blizn, presoterapia, taping kinezjologiczny. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi oraz wieloletnimi obserwacjami. Wiedza na przedstawiony temat rozwija się niezwykle dynamicznie na całym świecie.

W naszych szpitalach stosujemy zabiegi o charakterze fizykalnym, które są zgodne z najlepszymi standardami w rehabilitacji pooperacyjnej. Ponadto scar managment wzbogaciliśmy o własne rozwiązania. Do każdego typu operacji opracowaliśmy pakiety zabiegów, dzięki którym nasi pacjenci szybciej pozbywają się widocznych, uniemożliwiających powrót do codzienności oznak interwencji chirurgicznych, np.: siniaków, obrzęków, bólu oraz możliwości poruszania się. Aby zwiększyć do maksimum komfort pacjentów, staramy się wprowadzić kinezyterapię opartą na metodzie PNF, jak również prądy TENS oraz prądy interferencyjne, które mają działanie przeciwbólowe.

Każdy pacjent, który przeszedł w naszych szpitalach Chirurgii Plastycznej poważny zabieg, ma zapewniony program terapii uzupełniającej, składającej się z 2 lub 4 sesji. Istnieje możliwość skorzystania z opcji rozszerzonej, obejmującej od 10 do 15 zabiegów, dzięki którym gwarantowany jest szybszy powrót do pierwotnej formy aktywności.