Laseroterapia

Laser frakcyjny CO2 (LUTRONIC, ALMA)

Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych  firmy LUTRONIC oraz ALMA LASERS (Pixel CO2), które są uznawane za najlepsze na rynku. To innowacyjne urządzenia pozwalające na trwałą i całkowitą regenerację skóry. Ze względu na to, że są to lasery ablacyjne, ich działanie opiera się na emisji wielu mikroskopijnych wiązek. Oddziałują one na skórę, wywołując efekt termiczny, a to prowadzi do intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu.

Wiązka emitowana przez lasery frakcyjne CO2 dociera do kilkudziesięciu punktów w tym samym czasie, co pozwala na skrócenie czasu trwania zabiegu, a także zmniejszenie odczuwanego przez pacjenta dyskomfortu. W miejscach, do których trafia laserowa wiązka, naskórek i część skóry właściwej ulegają odparowaniu, w ten sposób powstają mikrokolumny uszkodzeń. Skóra między nimi pozostaje nienaruszona, dzięki czemu proces gojenia oraz rekonwalescencji jest przyspieszony. Po przeprowadzeniu zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć, co w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek i blizn, a także wyrównania kolorytu cery.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, na 30-40 minut przed jego rozpoczęciem na skórę aplikowany jest specjalny krem. Następnie prowadzona skanerem laserowa wiązka jest kierowana na wyznaczoną partię ciała i tworzy w skórze tysiące mikro kraterów. Ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do naruszenia jedynie 20% obszaru ciała, ryzyko pojawienia się powikłań jest zmniejszone do minimum, zapewnia to także krótki czas regeneracji. Tuż po zabiegu może dojść do punktowego krwawienia i powstania rumienia, jednak objawy te zwykle utrzymują się do 3 dni i ustępują całkowicie w ciągu tygodnia. Złuszczanie naskórka zwykle trwa 3-7 dni, rany goją się do maksymalnie 14 dni. Już wtedy rozpoczyna się proces produkcji nowego kolagenu i można zauważyć pierwsze efekty. Ich widoczność stopniowo wzrasta w ciągu 3-6 miesięcy, po upływie tego czasu osiągane są pełne rezultaty. Aby były one jak najlepsze, zaleca się zastosowanie lasera frakcyjnego od 2 do 4 razy, zachowując 4-5 tygodni odstępu, w zależności od intensywności poprzedniego zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Podstawowym wskazaniem do zastosowania lasera frakcyjnego jest słaba kondycja skóry. Zabieg pozwala na uzyskanie młodszego wyglądu i pozbycie się wielu problemów, takich jak:

  • drobne lub głębokie zmarszczki, również wokół ust i oczu,
  • wiotka, pozbawiona jędrności skóra,
  • rozszerzone pory,
  • ziemisty odcień cery,
  • niejednolity koloryt skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych CO2 pozwalają również na redukcję przebarwień, plam starczych, rozstępów i blizn:

  • pooparzeniowych,
  • potrądzikowych,
  • pourazowych i pooperacyjnych,
  • przerosłych i keloidów.

Jak przygotować się do zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem pacjent powinien odstawić preparaty retinolu, izotretynoiny oraz innych pochodnych witaminy A. W tym czasie należy również unikać mikrodermabrazji, głębokich peelingów, preparatów z witaminą C i z kwasami. Na tydzień przed zabiegiem zalecane jest odstawienie preparatów mających w składzie nagietek lub dziurawiec. Obszar ciała objęty działaniem wiązki lasera nie powinien być opalony.

ZOBACZ WIDEO

Najczęściej zadawane pytania

Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Przez tydzień wskazane jest używanie preparatu ochronnego wspomagającego regenerację. Fotoprotekcja SPF 50 konieczna jest przez miesiąc po zabiegu. Przez tydzień należy unikać czynności prowokujących przegrzanie i przekrwienie skóry.

Efekt po laserze frakcyjnym utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Serię 3-4 zabiegów można wykonywać co 1,5 roku.

Efekty widoczne są już po odpadnięciu strupków kilka dni po zabiegu. Stymulacja i przebudowa skóry trwa jeszcze kilka miesięcy.

Efekty lasera frakcyjnego widać już po pierwszym zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów.

Należy używać kremów gojąco-ochronnych do czasu odpadnięcia strupków, następnie można powrócić do codziennej pielęgnacji.

Laser frakcyjny jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Podczas zabiegu laserem frakcyjnym  odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 15-90 min (w zależności od powierzchni)
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

Laser frakcyjny CO2 (LUTRONIC, ALMA) - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Blizny 300 PLN
2 Zabiegi na twarz 500 PLN 2 500 PLN
3 Zabiegi sylwetki 1 500 PLN 3 000 PLN
4 Szyja 1 500 PLN
5 Twarz i szyja 3 500 PLN
6 Dekolt 1 500 PLN 4 000 PLN
7 Dłonie 1 000 PLN