Medycyna estetyczna

Laser frakcyjny CO2 (LUTRONIC, ALMA)

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Całkowita i trwała regeneracja skóry

Chyba wszyscy, kiedy coś robimy, lubimy, żeby efekty były szybkie i zauważalne. Dlatego zabiegi wykonywane laserem CO2 należą do ulubionych zarówno wśród pacjentów jak i lekarzy. Posiadamy w ofercie zabiegi z wykorzystaniem najlepszych na rynku laserów firmy LUTRONIC® oraz ALMA LASERS (Pixel CO2). Już po pierwszym zabiegu widać wyraźną poprawę kondycji skóry, a rezultaty postępują w czasie i nie będzie żadnej przesady w nazwaniu ich spektakularnymi.

Lasery frakcyjne CO2 to ultra nowoczesne urządzenia służące do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Są to lasery ablacyjne – emitują wiele mikroskopijnych wiązek, które oddziaływując na skórę wywołują efekt termiczny. Innowacyjny jest sposób dostarczenia wiązki lasera – pada on na skórę w kilkudziesięciu punktach jednocześnie, a nie pojedynczo jak w przypadku tradycyjnych skanerów frakcyjnych. Skraca to czas zabiegu i zmniejsza dyskomfort pacjenta. W miejscach padania wiązki lasera naskórek oraz część skóry właściwej ulega odparowaniu, tworząc mikrokolumny uszkodzeń. Pomiędzy tymi mikrokolumnami skóra pozostaje nieuszkodzona, co znacznie przyśpiesza gojenie i rekonwalescencję. Po zabiegu dochodzi do złuszczenia naskórka, dzięki czemu skóra nabiera świeżego wyglądu, wyrównuje się jej koloryt, zmarszczki i blizny wygładzają się.

Wskazania do zabiegu:

1) Odmładzanie skóry

 • wiotkość skóry, utrata jędrności skóry
 •  głębokie zmarszczki
 • drobne zmarszczki, w tym zmarszczki wokół oczu i zmarszczki wokół ust
 • poszerzone pory
 •  niejednolity odcień skóry
 • skóra "ziemista"
2) Blizny
 • potrądzikowe
 • pooparzeniowe
 • pooperacyjne i pourazowe
 • blizny przerosłe i keloidy
 • rozstępy

3) Przebarwienia, plamy starcze, niejednorodny koloryt skóry

 

Przygotowanie do zabiegu:

Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być opalona. Preparaty izotretynoiny, retinolu i innych pochodnych witaminy A należy odstawić na miesiąc przed zabiegiem. Przez miesiąc nie należy też wykonywać głębokich peelingów, mikrodermabrazji, nie należy stosować preparatów z kwasami czy witaminą C. Preparaty z dziurawcem czy nagietkiem należy odstawić na tydzień przed zabiegiem.

Zabiegi mogą być wykonywane na wszystkich częściach ciała: na całej twarzy (wraz z powiekami), szyi, dekolcie, dłoniach oraz każdym obszarze dotkniętym bliznami, rozstępami czy zmarszczkami.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest on szczególnie bolesny. Krem znieczulający nakłada się na 30–40 minut przed zabiegiem. Następnie mikroskopijna, prowadzona skanerem wiązka laserowa „dziurkuje” skórę tysiącami mikro kraterów, pozostawiając pomiędzy nimi siatkę nieuszkodzonej tkanki. Od tych nieuszkodzonych stref rozpoczyna się gwałtowny proces gojenia, w trakcie którego następuje intensywna regeneracja skóry.

W trakcie zabiegu zostaje naruszone tylko 20% poddanego mu obszaru, co daje krótki czas regeneracji i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się punktowe krwawienie oraz rumień, utrzymujący się zwykle do 3 dni i całkowicie ustępujący w ciągu tygodnia. Złuszczanie trwa zazwyczaj od 3 do 7 dni, a całkowite zagojenie się ran do 2 tygodni. Wtedy można już zaobserwować wyraźną poprawę wyglądu skóry. A to dopiero początek. Tworzenie nowego kolagenu odbywa się bowiem nadal i trwa od 3 do 6 miesięcy. Przez cały ten czas skóra stale poprawia swój wygląd, aby po 6 miesiącach osiągnąć pełen rezultat terapii.

Żeby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową, zabieg należy powtórzyć 2-4 razy w odstępach 4-5 tygodni (w zależności od tego jak inwazyjny był poprzedni zabieg).

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 15-90 min (w zależności od powierzchni)
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w Centrum wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności