Medycyna estetyczna

Mezoterapia

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Drogocenne witaminy

Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. A mezoterapia jest swego rodzaju „kroplówką” do zadań specjalnych. Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt albo wręcz przebarwienia, warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy.

Mnogość preparatów sprawia, że mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, okolice pępka, wewnętrzną stronę ramion i ud. Polecana jest także na skórę głowy przeciwko wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji, a także do zmniejszenia lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (np. w podbródku) czy usuwania cellulitu.

W zależności od potrzeb do mezoterapii igłowej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub koktajle zawierające oprócz kwasu również witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, podczas których za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu wstrzykuje się odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego (na 30 minut przed nakłuciami).

Czas trwania zabiegu to 30 – 60 minut (w zależności od ostrzykiwanego obszaru).
Po jego zakończeniu lekarz nakłada na skórę krem z filtrem UV. Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mogą być drobne krwiaki i zaczerwienienie skóry, które miną po kilku dniach.

Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze, kiedy wykonuje się je w seriach. Częstotliwość zależy od stanu skóry, efektu, jaki chcemy uzyskać oraz oczywiście możliwości finansowych pacjenta. Z reguły zaleca się wykonanie trzech sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy w roku. Jednak efekt widoczny jest od razu. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona.

Najczęściej zadawane pytania

Efekty mezoterapii utrzymują się zazwyczaj kilka miesięcy, wystarczy wykonać serię zabiegów co pół roku.

Efekty mezoterapii widoczne są już po kilku dniach, natomiast stan skóry poprawia się jeszcze przez kilka miesięcy.

Grudki po mezoterapii to skupiska podanej substancji czynnej, wchłaniają się samoistnie przez kika godzin do kilku dni, w zależności od preparatu.

W pierszej dobie po zabiegu można użyć preparatów gojąco-ochronnych, następnie można powrócić do codziennej pielęgnacji.

Efekty mezoterapii widać już po pierwszym zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów.

Mezoterapię należy wykonywać w serii kilku zabiegów, zazwyczaj co 2-4 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje urządzenia z kilkoma bardzo cienkim igłami, którymi wykonywane są liczne nakłucia skóry, następnie w te mikronakłucia wsmarowywaby jest preparat z substancjami aktywnymi.

Mezoterapia igłowa to wprowadzanie substancji aktywnych śródskórnie za pomocą iniekcji. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje prąd o niewielkim nasileniu do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych i penetracji substancji aktywnych.

Mezoterapia jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Podczas mezoterapii  odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 – 60 minut (z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy w roku)
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja 1-2 dni
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew

Mezoterapia przed i po

Mezoterapia przed i po
Mezoterapia przed i po
Mezoterapia przed i po
Mezoterapia przed i po

Mezoterapia - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Mezoterapia (Juvaderm Hydrate, Restylane Vital/vital light, Hydromax, Jallupro HMW, Mesolis Plus/Mesolis) 1 200 PLN
2 Mezoterapia (Cytocare, Stretchcare, Reparestim, NCTF, Dermaheal HL) 1 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności