Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa

Drogocenne witaminy

Mezoterapia to zabieg, który warto podarować swojej skórze, idealnie sprawdza się, gdy cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej przebarwienia lub zmiany potrądzikowe. Zabieg przeznaczony jest również dla osób, u których pojawił się cellulit czy wiotczenie niektórych warstw skórnych. Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie, po wewnętrznej stronie ramion lub ud, na brzuchu, a także na grzbietach dłoni. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również problem z wypadaniem włosów lub ogólne pogorszenie ich kondycji. Mezoterapia pomaga w zmniejszeniu ilości gromadzącej się w różnych miejscach tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach podbródka.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 - 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu lekarz zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.

Co robić po zabiegu mezoterapii

Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji, skupionej przede wszystkim na nawilżeniu.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Mezoterapii nie powinno się przeprowadzać również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest: opryszczka, wszelkiego rodzaju stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

ZOBACZ WIDEO

Najczęściej zadawane pytania

Efekty mezoterapii utrzymują się zazwyczaj kilka miesięcy, wystarczy wykonać serię zabiegów co pół roku.

Efekty mezoterapii widoczne są już po kilku dniach, natomiast stan skóry poprawia się jeszcze przez kilka miesięcy.

Grudki po mezoterapii to skupiska podanej substancji czynnej, wchłaniają się samoistnie przez kika godzin do kilku dni, w zależności od preparatu.

W pierszej dobie po zabiegu można użyć preparatów gojąco-ochronnych, następnie można powrócić do codziennej pielęgnacji.

Efekty mezoterapii widać już po pierwszym zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów.

Mezoterapię należy wykonywać w serii kilku zabiegów, zazwyczaj co 2-4 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje urządzenia z kilkoma bardzo cienkim igłami, którymi wykonywane są liczne nakłucia skóry, następnie w te mikronakłucia wsmarowywaby jest preparat z substancjami aktywnymi.

Mezoterapia igłowa to wprowadzanie substancji aktywnych śródskórnie za pomocą iniekcji. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje prąd o niewielkim nasileniu do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych i penetracji substancji aktywnych.

Mezoterapia jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Podczas mezoterapii  odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 – 60 minut (z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy w roku)
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja 1-2 dni
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew

Mezoterapia igłowa - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Mezoterapia (Juvaderm Hydrate, Restylane Vital/vital light, Hydromax, Jallupro HMW, Mesolis Plus/Mesolis) 1 200 PLN
2 Mezoterapia (Cytocare, Stretchcare, Reparestim, NCTF, Dermaheal HL) 1 000 PLN