Medycyna estetyczna

Nawilżanie ust

Piękne usta to zdrowe usta

Nawilżenie ust kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na ich regenerację i  przywrócenie naturalnego piękna i zdrowego wyglądu. Metoda ta delikatnie wygładza i odświeża usta, zaś głębokie nawilżenie sprawia, że stają się wyraźnie odmłodzone, zyskując pełniejszy i atrakcyjny wygląd. Jeśli Twoje usta często się przesuszają i pękają lub też wraz z wiekiem utraciły swoją elastyczność i koloryt, nawilżenie ust z użyciem kwasu hialuronowego jest zabiegiem, który powinien Cię zainteresować. Dzięki niemu można liczyć na wielopoziomowe nawilżenie, wygładzenie i ujędrnienie, poprawę kondycji ust i ich kolorytu, delikatne i naturalne uwydatnienie.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Poprzedza go nałożenie znieczulenia w postaci kremu znieczulającego na usta i okolice. Następnie odpowiedni preparat kwasu hialuronowego, przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli, wstrzykiwany jest w czerwień wargową ust. Po podaniu preparatu wykonuje się delikatny masaż ust, w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nawilżania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Wskazaniem do jego wykonania jest przede wszystkim nadmierna suchość ust, pękające usta, spierzchnięte usta- zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym oraz utrata nawilżenia i jędrności, spowodowana fotostarzeniem.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg ten jest mało inwazyjny, dlatego nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do codziennych aktywności.  Zaleca się jedynie unikania sauny i solarium. Przez kilka dni po zabiegu może występować delikatny obrzęk . Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo, zaś na ostateczne musimy poczekać do dwóch tygodni.  Usta po zabiegu stają się odpowiednio nawilżone, jędrne i napięte, zyskują świeży i zdrowy wygląd.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Zabieg nawilżania ust z użyciem kwasu hialuronowego polecany jest wszystkim osobom pełnoletnim, bez względu na płeć. Istnieją jednak pewne przeciwskazania, wykluczające możliwość jego wykonania. Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • aktywne zakażenie okolic zabiegu (opryszczka, trądzik, inne infekcje);
  • choroby autoimmunologiczne;
  • tendencje do powstawania bliznowców;
  • leczenie onkologiczne;

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 - 60 min
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew

Nawilżanie ust - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Nawilżanie ust 1500 PLN