Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa

Botoks - wygładzenie zmarszczek i nie tylko

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek? Jednym ze sposobów jest botoks. Jest on najpopularniejszą metodą redukcji oznak starzenia powstałych na skutek bogatej mimiki twarzy. Za wykonaniem botoksu przemawiają nie tylko zadowalające efekty, jakie można z jego użyciem uzyskać, ale również to, że metoda ta jest przebadana i stosowana od lat. Aby efekty zabiegu były zadowalające, musi być on przeprowadzony przez osobę mającą niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. W naszej klinice pracują lekarze z ogromną wiedzą, co daje pewność, że rezultaty ich działań spełnią Twoje oczekiwania.

Podstawowe informacje o botoksie

Toksyna botulinowa to naturalna toksyna, która działa w ten sposób, że hamuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiadającego za impulsy między nerwami a mięśniami. W rezultacie blokowania tych połączeń nie dochodzi do skurczów mięśnia, przechodzi on w stan relaksacji. Tym samym na twarzy nie pojawiają się zmarszczki charakterystyczne dla osób z bogatą mimiką twarzy. Toksyna botulinowa ogranicza pracę niektórych mięśni i tym samym odmładza wygląd skóry, natomiast nie służy do wypełnienia zmarszczek. Do tego stosowany jest kwas hialuronowy. Zabieg z jego użyciem również znajduje się w naszej ofercie. Warto podkreślić, że toksyna botulinowa już od wielu lat jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Jej umiejętne zaaplikowanie gwarantuje wygładzenie zmarszczek i chroni przed powstawaniem nowych. Dobrze przeprowadzony zabieg nie wiąże się z ryzykiem uzyskania efektu maski. Podanie toksyny botulinowej w odpowiedni sposób i w dobrze dobranych dawkach powoduje jedynie osłabienie mięśni twarzy, a nie całkowite wyłączenie ich działania.

Botoks - jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj do 30 minut, a fakt, że preparat podawany jest niezwykle cienką igłą czyni go praktycznie bezbolesnym. Aplikowanie botoksu jest poprzedzone dokładną analizą mimiki twarzy przeprowadzoną przez lekarza. Na jej podstawie określa on, do których miejsc na twarzy preparat zostanie wprowadzony. Jak szybko działa toksyna botulinowa? Pierwsze efekty są widoczne ok. 2-3 dni po zabiegu, a pełne rezultaty można zaobserwować po ok. 14 dniach. Utrzymują się one nawet do 6 miesięcy.

Na co pomaga toksyna botulinowa?

Na botoks decydują się osoby w różnym wieku, a wszystko dlatego, że zmarszczki powstałe na skutek bogatej mimiki twarzy pojawiają się stosunkowo szybko. Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w przypadku zmarszczek mimicznych powstałych w okolicy: czoła, ust, nosa, między brwiami i wokół oczu. Botoks jest podawany także osobom, które chcą pozbyć się uśmiechu dziąsłowego (gummy smile). Ponadto toksynę botulinową stosuje się w celu leczenia nadpotliwości (pachy, stopy, dłonie). Obszar ciała, na którym ten problem występuje, ostrzykuje się preparatem. To pozwala zmniejszyć wydzielanie potu nawet o połowę. Zabieg mający ograniczyć potliwość warto przeprowadzić przed okresem letnim, aby jak najlepiej zabezpieczyć się na gorące dni.

Wybierając naszą klinikę, masz pewność, że zabieg z użyciem toksyny botulinowej zostanie wykonany przez osoby z doświadczeniem i wiedzą. Tym samym możesz oczekiwać bardzo dobrych efektów. Botoks gwarantuje spłycenie zmarszczek i młodszy, ładniejszy wygląd skóry.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok. 30 minut
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja 1-2 dni
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, ostre infekcje, zmiany ropne w miejscu podania, choroby i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

Toksyna botulinowa - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 1 okolica 900 PLN
2 2 okolice 1 700 PLN
3 3 okolice 2 200 PLN