6 października 2022

Blefaroplastyka – jakie efekty można osiągnąć, dzięki korekcji powiek?

Skóra okolic oczu jest niezwykle cienka i delikatna, przez co jest podatna na utratę jędrności, a co za tym idzie na szybsze powstawanie zmarszczek i cieni. Wszystko to sprawia, że wyglądamy na smutnych, zmęczonych i zdecydowanie starszych Z pomocą przychodzą rozmaite zabiegi, przy czym najchętniej wybieranym jest lifting powiek, czyli blefaroplastyka.

Wraz z wiekiem skóra – zwłaszcza w okolicach oczu - traci swoje pierwotne właściwości, co przekłada się zarówno na jej estetyczny i zdrowy wygląd. Skóra tracąc swoją elastyczność i jędrność, staje się wiotka i pomarszczona, a jej nadmiar sprawia, że powieki stają się ciężkie i mogą opadać. Ponadto wokół oczu pojawiają się zmarszczki, zaś pod nimi charakterystyczne sińce i obrzęki. A to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również utrudnione widzenie, ciągłe zmęczenie oczu, uczucie ciężkości powiek. Lifting powiek odmładza okolicę oczu, a uzyskane efekty są długotrwałe.

Blefaroplastyka – czym jest? 

Blefaroplastyką to inaczej plastyka górnych lub dolnych powiek. Zabieg jest mało inwazyjny i gwarantuje długotrwałe efekty. Polega na usunięciu nadmiaru skóry, fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz przepuklin tłuszczowych, jeśli występują. Pozwala to na przywrócenie właściwego kształtu powiek oraz odmłodzenie okolic oczu przez usunięcie zmarszczek i redukcje cieni pod oczami.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Plastykę powiek powinny rozważyć osoby, których dotyczy problem nadmiaru wiotkiej i pomarszczonej skóry na powiekach i w obrębie oczu. Na blefaroplastykę powinny zdecydować się osoby, które chcą odmłodzić okolicę oczu, którym opadająca górna powieka ogranicza pole widzenia, a opuchnięte powieki są powodem dyskomfortu.

Jak wygląda zabieg?

Przebieg zabiegu zostanie szczegółowo omówiony z lekarzem podczas konsultacji. Blefaroplastykę można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Istnienie możliwość wykonania plastyki powiek górnych i dolnych podczas jednego zabiegu.

Plastyka powiek górnych polega na wykonaniu cięcia skóry w miejscu, gdzie naturalnie występuje fałd górnej powieki, dzięki czemu po zagojeniu blizna jest niemal niewidoczna. Następnie usuwany jest nadmiar skóry, a niekiedy także przepuklina tłuszczowa. W przypadku korekcji powiek dolnych cięcie zostaje wykonane poniżej linii rzęs. Chirurg usuwa wiotką skórę, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz przepukliny tłuszczowe.

Jeśli zabieg został wykonany w znieczuleniu miejscowym pacjenci opuszczają klinikę tego samego dnia, w przypadku znieczulenia ogólnego konieczny jest 24 godzinny pobyt w klinice.

Pełna rekonwalescencja trwa koło 2-4 tygodnie. W tym czasie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz nosić okulary przeciwsłoneczne. Ostateczne efekty są widoczne po upływie 3-6 miesięcy od zabiegu, natomiast są one satysfakcjonujące i długotrwałe.

Dlaczego warto wybrać blefaroplastykę – jakie przynosi ona efekty?

Bleferoplastyka to zabieg cieszący się bardzo dużym powodzeniem ze względu na efekty, które dzięki niemu możemy osiągnąć. Jest to bowiem jedyna metoda, która pozwala osiągnąć tak widoczny i trwały efekt odmłodzenia okolic oczu. Korekta powiek górnych i dolnych pozwala usunąć nadmiar skóry oraz tłuszczu, a także skorygować opadającą powiekę, pozbyć się „worków” pod oczami, zlikwidować niektóre zmarszczki oraz sprawić, by skóra wokół oczu wyglądała zdrowo, pięknie i młodo, przywracając estetyczny wygląd całej twarzy.

Bleferoplastyka poprawia nie tylko jakość i wygląd skóry, ale wpływa także na nasz komfort i samopoczucie. Zyskujemy „świeże” i wyraziste spojrzenie oraz powraca dawny błysk w oku, odzwierciedlający radość z efektów zabiegu.