7 czerwca 2021

Dermatologia estetyczna - poznaj ofertę naszych klinik

Dermatologia estetyczna to dziedzina dermatologii, obejmująca swoim zakresem holistyczne działania zmierzające do poprawy stanu zdrowia i wyglądu skóry. Warto dodać, że jest to jedna z najbardziej rozwiniętych gałęzi medycyny estetycznej, oferująca szereg możliwości, począwszy od tych bezinwazyjnych po zabiegi wymagające kilkudniowej rekonwalescencji.

Zabiegi na miarę Twoich potrzeb

W czym tkwi siła dermatologii estetycznej? Otóż w mnogości zabiegów oraz możliwości stworzenia indywidualnego planu, jak najlepiej odpowiadającego na potrzeby pacjenta oraz spełniającego jego oczekiwania. W celu dobrania najlepszych metod, nasz specjalista z zakresu dermatologii estetycznej przeprowadza szczegółową konsultację, i jeśli jest taka potrzeba zleca i analizuje wyniki badań. Dzięki temu jest w stanie zaproponować rozwiązania często bazujące na połączeniu różnych procedur zabiegowych, które w tym danym przypadku przyniosą najlepsze efekty i maksymalnie go zintensyfikują.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej w naszej klinice

Jednym z zabiegów, który nadal cieszy się rosnącym zainteresowaniem, jest terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego, tzw. lifting wampirzy. I fakt ten nie powinien dziwić, gdyż metoda ta jest nie tylko skuteczna i długotrwała, ale także w pełni bezpieczna. Osocze bogatopłytkowe jest bowiem naturalnym preparatem, uzyskanym z własnej krwi pacjenta. Zabieg regeneruje i rewitalizuje skórę twarzy, poprzez stymulację komórek do namnażania oraz wytwarzania nowego kolagenu. Wskazany jest dla osób, które borykają się z problemem zmęczonej, wiotkiej, wysuszonej i pozbawionej blasku skóry, u których pojawiły się oznaki starzenia takie jak zmarszczki czy zmniejszona gęstość skóry. To także doskonałe uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej, po których wskazana jest regeneracja skóry i przyśpieszenie gojenia. Osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest w głąb skóry techniką mezoterapii.

Wspomniana mezoterapia to kolejna propozycja zabiegu polegająca na wykonaniu serii nakłuć i podaniu odpowiednio dobranego do potrzeb skóry preparat. Może to być osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy lub dowolny koktajl witaminowe. Mnogość możliwych do zastosowania preparatów sprawia, że mezotermia tak naprawdę ma nieograniczone zastosowanie. Pozwala na intensywną regenerację skóry pod wieloma względami- nawilżenia, ujędrnienia, redukcji przebarwień, odżywienia i wiele innych. Zabiegi mezoterapii najlepiej wykonywać w seriach, dzięki czemu ich efekty są znacznie zwiększone.

Toksyna botulinowa, potocznie zwana botoksem, to kolejna skuteczna metoda na poprawę wyglądu skóry. Zabieg z jej wykorzystaniem polega na wstrzykiwaniu neurotoksyny botulinowej w dany obszar, dzięki czemu blokowane jest przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, dochodzi do zmniejszenia napięci mięśnia oraz osłabienia jego czynności.  Najczęściej w ten sposób wyrównywane są zmarszczki, nawet te najbardziej uciążliwe jak lwia zmarszczka, zmarszczki poziome czoła, kurze łapki, czy koryguje się opadające kąciki ust. Nic więc dziwnego, że jest to zabieg tak chętnie wybierany przez pacjentów, gdyż wpływa na widoczne i bezpieczne odmłodzenie naszego wyglądu.

Kolejną skuteczną substancją jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w każdym żywym organizmie, wiążąc duże ilości cząsteczek wody odpowiada za utrzymanie jędrności i nawilżenia skóry. Wraz z wiekiem kwasu hialuronowego w ciele człowieka ubywa, przez co skóra staje się odwodniona i powstają zmarszczki. Zabiegi z użyciem preparatów z kwasem hialuronowym doskonale uzupełniają te braki i redukują zmarszczki. Ponadto kwas hialuronowy stanowi swoisty wypełniacz, dzięki któremu można niwelować zapadnięcia na twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, opadające policzki czy zapadnięte skronie a także powiększyć usta. Efekt jest natychmiastowy, zaś kwas hialuronowy zwykle dobrze tolerowany przez organizm.

Korzystne efekty zawdzięczamy również zabiegom z użyciem urządzeń laserowych Hi-Tech, które pozwalają na tskuteczną regenerację skóry. Proponowane w naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem laserów, przeprowadzane są wyłącznie w oparciu o najnowsze technologicznie i najlepsze na rynku urządzenia, zapewniając widoczne efekty, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu.

Najbardziej znane są zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych. Specjalny sprzęt emituje w głąb naszej skóry wiele mikroskopijnych wiązek, wywołując kontrolowany efekt termiczny i zmuszając do produkcji nowego kolagenu. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 pozwala na uzyskanie młodszego wyglądu, wygładza zmarszczki i blizny, wyrównuje koloryt skóry i redukuje powstałe przebarwienia. Innymi, profesjonalnymi urządzeniami pozwalającymi przeprowadzać skuteczne zabiegi są lasery z serii Alma Harmony, jak chociażby XL Pro iPixel lub Clear Lift. Alma Harmony XL Pro iPixel to zabieg, dzięki któremu pozbywamy się zmarszczek, wyrównujemy koloryt cery oraz usuwamy blizny potrądzikowe. Z kolei Alma Harmony Clear Lift to zabieg, podczas którego ani naskórek, ani skóra właściwa nie jest uszkadzana a jedynie podgrzewana jest jej wewnętrzna warstwa. Prowadzi to do powstania nowych włókien kolagenowych, czego efektem jest wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Zabiegi dermatologii estetycznej przynoszą naprawdę skuteczne, oczekiwane efekty. Konieczna jest jedynie odpowiednia diagnostyka skóry i dobór najlepszych, spersonalizowanych zabiegów. Dlatego oferujemy naszym pacjentom specjalistyczną konsultację dermatologiczną, na podstawie której opracowywany jest schemat działań, oparty o indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności