11 grudnia 2020

Cellulit - jak się skutecznie pozbyć cellulitu? Zobacz sprawdzone metody

Cellulit bywa kompleksem wielu kobiet. Według sporej grupy osób skórka pomarańczowa nie wygląda dobrze. O ile w zimie jesteśmy w stanie ukryć ją pod ubraniem, o tyle latem jest to prawie niemożliwe. Niestety pozbycie się skórki pomarańczowej nie należy do łatwych zadań, a domowe zabiegi nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Sposoby na walkę z cellulitem są różne, a jeśli chce się wyjść z niej zwycięsko, warto zdecydować się na zabiegi w klinice medycyny estetycznej. Które z nich warto rozważyć?

Cellulit - co to właściwie jest i jak powstaje?

Cellulit jest niczym innym jak nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Do jego powstawania przyczynia się niezdrowy styl życia czy nieprawidłowa dieta. Ten problem ma też podłoże genetyczne. Dotyczy on w większości kobiet, bardzo rzadko występuje u mężczyzn. Skórka pomarańczowa powstaje w wyniku nacisku tłuszczu na tkankę łączną, która otacza komórki tłuszczowe w naszym ciele. Tkanka tłuszczowa jest zbita, a to prowadzi do nierówności na skórze. Cellulit najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Czasami też pojawia się na ramionach.

Karboksyterapia w walce z cellulitem

Jedną z najczęściej polecanych metod na pozbycie się cellulitu jest karboksyterapia. Ten zabieg polega na wprowadzaniu śródskórnym i podskórnym odmierzonej dawki medycznego CO2. Do tego wykorzystuje się cienką igłę. Dwutlenek medyczny jest czystym gazem, który zapewnia nie tylko skuteczność, ale też bezpieczeństwo zabiegu. Działa on w ten sposób, że rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi. Poprawia to mikrokrążenie i dotlenienie skóry. Konsekwencją zabiegu jest kontrolowana reakcja zapalna, która stymuluje do produkcji kolagenu. Karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu cellulitu, ale znajduje zastosowanie także w przypadku występowania innych problemów m.in.: nadmiernej tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach, rozstępów, podwójnego podbródka czy utraty jędrności i elastyczności skóry.

Osoby zainteresowane zabiegiem często pytają, czy trzeba obawiać się bólu. W trakcie wprowadzania medycznego CO2 można odczuwać delikatne rozpieranie, jednak nie jest to coś długotrwałego. Efekty zabiegu są widoczne nawet do 9 miesięcy od jego przeprowadzenia, ale warto od czasu do czasu wykonać zabieg przypominający. Należy podkreślić, że według specjalistów karboksyterapia to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji cellulitu, która sprawdza się nawet w przypadku, gdy problem ten jest zaawansowany.

Endermologia LPG Alliance skuteczna na cellulit

Wśród zabiegów, które warto zastosować, chcąc pozbyć się cellulitu, jest też endermologia LPG Alliance. Jest ona polecana w szczególności tym osobom, które chcą przywrócić jędrność swojej skórze. To bezinwazyjna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która służy jej regeneracji. Pozwala ona nie tylko wygładzić nierówności, ale też nieco zredukować tkankę tłuszczową. Wykonywany w naszej klinice drenaż limfatyczny trwa przeciętnie 30 minut, 40 minut zajmuje standardowy program, a nieco dłużej, bo 60 minut zajmuje endermopunktura.

Masaż ciśnieniowy i antycellulitowy

W walce ze skórką pomarańczową może też pomóc masaż ciśnieniowy dostępny w naszej ofercie. Działa on nie tylko na cellulit, ale też pozwala zlikwidować obrzęki i poprawić elastyczność skóry. Drenaż limfatyczny wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego aparatu Lymphastim. Zabieg jest przyjemny, co wpływa na jego popularność. Można zdecydować się też na tradycyjny masaż antycellulitowy, który poprawia ukrwienie skóry.

jak pozbyć się cellulitu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pozbycie się cellulitu wymaga często wielu wyrzeczeń, a podejmowane działania nie zawsze okazują się skuteczne. Jesteśmy jednak pewni, że dobrze dobrane zabiegi są gwarancją sukcesu. Warto wprowadzać zdrowe nawyki do swojej diety i dbać o odpowiednią dawkę ruchu, ale też korzystać z osiągnięć kosmetologii. Oferta zabiegów antycellulitowych w naszej klinice jest szeroka. Każdy ma szansę znaleźć skuteczną pomoc. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności