9 września 2021

Jak pozbyć się blizny po trądziku - proponowanie zabiegi

Wyleczenie trądziku jest niekiedy bardzo trudne i wymaga zastosowania odpowiednio dobranych, indywidualnych sposobów leczenia. Często po zażegnanym problemie trądziku pozostają nam niechciane ślady na skórze w postaci blizn i przebarwień, poznajmy zabiegi, które pozwolą znacznie zmniejszyć ich widoczność.

Blizny po trądziku to nie tylko problem natury estetycznej, ale także częste źródło kompleksów, braku pewności siebie oraz dyskomfortu psychicznego. A tymczasem nie trzeba wiele, by w znacznym stopniu zredukować pozostałe po trądziku blizny czy przebarwienia. Wystarczy trafić w ręce dobrego specjalisty (kosmetologa medycznego, lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa), który stworzy dla nas spersonalizowany plan terapii zabiegowych, bazujący głównie na zabiegach laserowych, peelingach chemicznych i odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej.

Laseroterapia w walce z bliznami potrądzikowymi

Zabiegi z zakresu laseroterapii to obecnie najpopularniejszy rodzaj zabiegów pozwalających na skuteczną redukcję i wygładzenie blizn potrądzikowych, a także pozbycie się przebarwień. Laser zalecany jest nawet w przypadku występowania głębokich i dużych blizn, bowiem metoda ta cieszy się bardzo wysoką efektywnością.

Alma Harmony Clear Lift

Alma Harmony To laser typu Q Switch o działaniu frakcyjnym nieablacyjnym. Podgrzewa on wewnętrzną warstwę skóry, a przez taką stymulację dochodzi do powstania nowych włókien kolagenowych, co z kolei przekłada się na zwiększenie napięcia skóry oraz spłycenie zmarszczek i blizn. Co ważne, w procesie tym nie dochodzi do uszkodzenia ani skóry właściwej, ani warstwy rogowej naskórka. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest przyjemny i bezbolesny nawet na delikatnych obszarach ciała, nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jego efekty widać natychmiastowo, może być zastosowany dla wszystkich fototypów skóry a także o każdej porze roku. Najlepiej wykonać go w serii kilku powtórzeń, ale także może być on również uzupełnieniem innych zabiegów.

Alma Harmony XL Pro iPixel

To laser erbowo-yagowym o technologii ablacyjnej, poprzez którą tworzone są na skórze mikronakłucia, tzw. pixele. To termiczne, kontrolowane uszkodzenie danego obszaru skóry, które zmusza ją do odbudowy, produkcji nowych włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego. W metodzie tej pozostawiane są obszary nieuszkodzonej tkanki, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu oraz wpływa na szybkość gojenia się skóry. Intensywność zabiegu dostosowywana jest tu do indywidualnych potrzeb skóry. Ponadto istnieje możliwość łączenia zabiegu z innymi, w celu maksymalizacji efektów.

Laser CO2

Laser frakcyjny, ablacyjny CO2, pozwala na znaczną regenerację skóry poprzez jej skuteczną przebudowę, wygładzenie i odmłodzenie. Wykorzystanie innowacyjnej technologii emisji lasera w postaci pixeli, gdzie w równym stopniu następuje zarówno uszkodzenie skóry, jak i pozostawienie obszarów nienaruszonych, pozwala na duży komfort pacjenta podczas zabiegu a także maksymalne skrócenie okresu rekonwalescencji.

Peelingi chemiczne szansą na piękną i gładką skórę po trądziku

Peelingi chemiczne to kolejny sposób na spłycenie blizn potrądzikowych, tym razem za pomocą dobranych kwasów, których zadaniem jest złuszczenie skóry, stymulacja do intensywnych procesów regeneracyjnych oraz produkcji kolagenu. Polecane są zwłaszcza w przypadku niewielkich i płytkich zmian potrądzikowych.

Perfekt Peel

Perfekt Peel to peeling medyczny, będący połączeniem siedmiu skutecznych składników aktywnych w jednym peelingu, co gwarantuje doskonałe rezultaty przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Unikalne połączenie kwasów i przeciwutleniaczy przynosi naprawdę zadowalające efekty, zaś aplikacja peelingu jest praktycznie bezbolesna. Złuszczanie następuje po około 48 godzinach i trwa 2-3 dni, zaś ostateczny efekt widoczny jest po 28 dniach.