22 czerwca 2020

Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu? Recepta na oporny tłuszczyk

Każdy z nas po okresie izolacji domowej, a przed wakacjami chce osiągnąć jak najlepszą formę. Próbujemy – z różnymi efektami ☺ - pozbyć się niechcianego tłuszczyku. Jest to możliwe wykonując zabieg liposukcji. Jest skuteczny i nie wiąże się z długą rekonwalescencją. 

Należy jednak pamiętać́, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym (pomimo utraty wagi), a jedynie niwelującym niedostatki figury. Właściwie to żaden zabieg z zakresu chirurgii plastycznej nie zastąpi nam zdrowego trybu życia jakim jest prawidłowe odżywianie i wysiłek fizyczny. Dlatego w naszej klinice pacjenci mogą skorzystać z porad wykwalifikowanego dietetyka, który pomaga im w ustaleniu odpowiednio zbilansowanej diety.

Liposukcja, to nic innego jak miejscowe modelowanie sylwetki, które sprawdza się w przypadku partii ciała, które ciężko jest wysmuklić́ dietą oraz regularnymi ćwiczeniami. U kobiet jest to najczęściej wewnętrzna strona ud, tzw. bryczesy, obszar nad kolanami, a także okolica podbrzusza. W przypadku mężczyzn - zlokalizowana na brzuchu „oponka”, zewnętrzne dolne części pleców oraz klatka piersiowa (ginekomastia). Metoda ta świetnie sprawdza się w redukcji podwójnego podbródka.

Liposukcja

Liposukcja – zobacz zabieg

Jaki rodzaj liposukcji wybrać?

Do wyboru mamy kilka rodzajów aparatów do liposukcji. O tym, który będzie dla nas najlepszy decyduje chirurg plastyk podczas konsultacji, dobiera on metodę bazując na oczekiwaniach oraz preferencjach, to dlatego w chirurgii plastycznej tak ważne jest indywidualne podejście do pacjenta. Podstawowym kryterium do przeprowadzenia operacji jest dobry stan zdrowia. Katar, stan zapalny, opryszczka oraz miesiączka występujące w dniu operacji uniemożliwiają jej przeprowadzenie.

Klasyczna liposukcja nadal jest najtańszą opcja tego zabiegu, ale czas rekonwalescencji i większa możliwość powikłań czynią ją coraz mniej popularną. W ciągu ostatnich lat zastąpiły ją urządzenia wyposażone w lasery lub ultradźwięki, które usuwają komórki tłuszczowe i przyspieszają obkurczanie się skóry.

Czym liposukcja laserowa różni się od klasycznego odsysania tłuszczu? Przede wszystkim tym, że dzięki jednoczesnemu działaniu lasera dochodzi do obkurczenia skóry, pobudzona jest też produkcja kolagenu, więc tkanki ulegają ujędrnieniu. Dzięki temu częściej udaje nam się uniknąć ewentualnej drugiej operacji, czyli chirurgicznego usuwania nadmiaru skóry np. ud. Poza tym rekonwalescencja jest krótsza. Stosowany w klinice laser BeautiFill nie uszkadza komórek tłuszczowych podczas ich pobierania, co pozwala je potem wykorzystać do przeszczepu. Uzyskany materiał jest bogaty w komórki macierzyste, dzięki czemu ma świetne właściwości regeneracyjne. Z tego powodu chętnie wykorzystujemy go do modelowania twarzy – jako naturalny wypełniacz. Jego główna przewaga nad wypełniaczami kwasu hialuronowego, poza 100% naturalnością, to trwałość efektów.

Alternatywą dla lasera będą ultradźwięki, jak urządzenie Vaser Lipo. Zabieg z jego wykorzystaniem jest niemal bezbolesny, o małej możliwości wystąpienia powikłań i sprawdza się szczególnie w miejscach gdzie skóra jest bardzo delikatna.

Rekonwalescencja po liposukcji

Po przeprowadzonej operacji pacjent zostaje w klinice na jedną lub dwie doby pod opieką lekarza. Po operacji nie jesteśmy unieruchomieni, czego obawia się wiele osób. Wręcz przeciwnie - należy prowadzić aktywny tryb życia, dużo się ruszać, i spacerować.  Warto pamiętać, że liposukcja nie zastąpi prawidłowej diety oraz regularnych ćwiczeń.