16 listopada 2022

Konturowanie twarzy – poznaj propozycje specjalistów z kliniki Dr Szczyt

Wraz z upływem czasu dochodzi do utraty młodzieńczego owalu twarzy, przez co twarz wygląda na starszą i zmęczoną. By skutecznie poprawić owal twarzy, kształt kości policzkowych i wypełnić zmarszczki, warto zdecydować się na konturowanie twarzy.

Botoks – modelowanie twarzy bez skalpela

Toksyna botulinowa to substancja o szerokim zastosowaniu, choć botoks znany jest przede wszystkim jako jeden z głównych niwelatorów zmarszczek, to jego umiejętne zastosowanie sprawi, że skóra zyska świeży, naturalny i młodszy wygląd, a jednocześnie osiągnięty zostanie efekt liftingu. Botoks pozwala na korektę szczęki, przywracając dawną linię żuchwy, poprawiając owal twarzy i wyszczuplając ją. Toksynę botulinową można zastosować także w innych, problematycznych obrębach twarzy. Pozwoli ona zredukować wiotkość skóry, dzięki czemu twarz będzie odpowiednio wymodelowana. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoksu w określone miejsca twarzy. Odbywa się to przy użyciu bardzo cienkiej igły i trwa około 30 minut. Zabieg poprzedza dokładna analiza twarzy, dzięki której specjalista określa miejsca, do których preparat zostanie wprowadzony.

Konturowanie twarzy wypełniaczami

Modelowanie twarzy możliwe jest także dzięki zastosowaniu wypełniaczy. Są to preparaty wstrzykiwane śródskórnie lub podskórnie, które wypełniają przestrzeń i unoszą powierzchniowe warstwy skóry. Pozwala to na dowolne kształtowanie powierzchni skóry oraz korektę kształtu poszczególnych części twarzy. Odpowiednia substancja podawana jest we właściwej objętości w określone wcześniej miejsce. Zabieg dobierany jest do indywidualnych potrzeb, zaś jego efekty są natychmiastowe. Właściwości wypełniające posiada kilka substancji.

Kwas hialuronowy                                                                                 

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym produktem wypełniającym. Ma on działanie objętościowe, dzięki czemu w szybki i prosty sposób poprawia objętość tkanek, uwydatniając poszczególne obszary twarzy oraz spłycając zmarszczki. Co więcej, preparat ten działa także od wewnątrz, silnie stymulując skórę do odnowy. Dzięki temu znacznie poprawia się jej gęstość, elastyczność, staje się nawilżona i wygładzona. Za pomocą kwasu hialuronowego można wypełnić zapadnięcia na twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, podnieść opadające policzki czy zapadnięte skronie.

Radiesse

Rediesse to zabieg wykorzystujący wypełniacz na bazie podkładu żelowego składającego się z wody i gliceryny oraz hydroksyapatytu wapnia. Preparat ten doskonale sprawdza się w poprawie owalu twarzy, modelowaniu linii żuchwy czy wypełnianiu bruzd oraz zmarszczek. Działa on nie tylko wypełniająco, ale także odpowiednio stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu, co dodatkowo poprawia jej jędrność, gęstość i sprężystość. Substancja podawana jest głęboko podskórnie, z czasem żel ulega wchłonięciu a w jego miejsce pojawia się wyprodukowany przez fibroblasty kolagen, zaś hydroksyapatyt wapnia pozostaje na swoim miejscu.

Sculptra

Preparat Sculptra to wypełniacz złożony z kwasu polimlekowego. Jego działanie polega na pobudzeniu produkcji naturalnego kolagenu, dzięki czemu wygładzane są bruzdy i zmarszczki oraz przywracana objętość skóry. Efektem zabiegu z użyciem tego preparatu jest wypełnienie konturów twarzy. Skóra jest odpowiednio ostrzykiwana, a następnie produkt jest rozprowadzany za pomocą masażu. Zabieg najlepiej wykonać w serii.

Wolumetria twarzy pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób przywrócić twarzy młodszy, zdrowszy i piękniejszy wygląd. Efekty zabiegów są widoczne od razu i utrzymują się przez długi czas. Nasi specjaliści pomogą spersonalizować kurację w taki sposób, by jej wyniki były jak najlepsze i satysfakcjonujące dla każdego pacjenta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności