3 lipca 2023

Nadmiar skóry na powiekach – jak sobie poradzić?

Skóra wokół oczu znacznie różni się od tej na reszcie naszej twarzy - jest zdecydowanie bardziej cienka i delikatna przez co szybciej ulega procesom starzenia. Ich efektem są worki pod oczami, nadmiar wiotkiej skóry oraz zmarszczki, które bywają nie tylko problemem natury estetycznej, ale również zdrowotnej powodując zaburzenia pola widzenia.

Opadające powieki – czym się charakteryzują?

Opadające powieki to stan, w którym nadmiar wiotkiej skóry częściowo zasłania oczy, co wpływa zarówno na ich estetykę, jak i funkcjonalność. Opadające powieki mogą powodować trudności w pełnym otwieraniu oczu, ograniczając pole widzenia. Maksymalne uniesienie wymaga w takim przypadku większego wysiłku, może powodować nadmierne napięcie mięśni oka, a przez to jego nadwyrężenie i zmęczenie. Jest również problemem natury estetycznej, dającym wrażenie zmęczenia, skutecznie postarzającym naszą twarz. Ponadto w takim przypadku trudniej o efektowny makijaż oczu, co jest kwestią szczególnie istotną dla kobiet.

Dlaczego powieki opadają?

Nadmiar skóry na powiekach może mieć różne przyczyny. Często jest to związane z naturalnym procesem starzenia się, w którym dochodzi do utraty elastyczności i sprężystości tkanek. Dodatkowym aspektem są czynniki genetyczne - niektórzy ludzie rodzą się z genetyczną predyspozycją do nadmiaru skóry na powiekach, co oznacza, że mogą zmagać się z tym problemem już w młodości. 

Sposoby na nadmiar skóry na powiekach

Nadmiar skóry na powiekach potrafi być uciążliwy, na szczęście możliwości chirurgii plastycznej pozwalają nam szybko i skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie zniwelować ten problem. Służy temu zabieg plastyki powiek, fachowo nazywany blefaroplastyką. Jest to procedura, która ze względu na swój mały zakres oraz niską inwazyjność jest chętnie łączona z innymi operacjami jak: lifting twarzy, deep plane face lifting, powiększanie piersi implantami i wiele innych. 

Plastyka powiek - najskuteczniejszy sposób na opadające powieki

Plastyka powiek, profesjonalnie zwana blefaroplastyką, jest procedurą chirurgiczną, polegającą na redukcji nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych. Może być przeprowadzana zarówno na powiekach górnych jak i dolnych. Celem zabiegu jest przywrócenie odpowiedniego kształtu powiek oraz odmłodzenie okolic oczu, poprzez wygładzenie zmarszczek i zmniejszenie widoczności cieni pod oczami.

Zabieg blefaroplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a czas jego trwania zależy od zakresu działań i wynosi ok. 1 - 2 godzin. Podczas plastyki powiek górnych, skóra nacinana jest w miejscu naturalnego fałdu, co skutecznie minimalizuje widoczność blizny. Następnie usuwany jest nadmiar skóry i wspomniane przepukliny tłuszczowe.
W przypadku korekcji powiek dolnych, cięcie wykonywane jest poniżej linii rzęs. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda, która może przywrócić oczom pełną funkcjonalność, poprawić wygląd nie tylko okolicy oka, ale także całej twarzy, dodając jej świeżości i odejmując lat.

Inne metody na nadmiar skóry powiek

Blefaroplastyka to najskuteczniejsza, jednak nie jedyna metoda na poprawę wyglądu skóry wokół oczu. Inne metody, takie jak botoks, wypełniacze lub lifting całej twarzy, również mogą być rozważane, w zależności od oczekiwań pacjenta i zaleceń specjalisty. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi Hi-Tech, w tym zabieg z wykorzystaniem urządzenia Ulthera, stymulujący produkcję kolagenu i elastyny w skórze powiek.

Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo, w którym przedstawiamy fakty dotyczące plastyki powiek i odpowiadamy na najpopularniejsze mity związane z blefaroplastyką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności