26 lipca 2023

Powiększenie ust bez zastosowania kwasu hialuronowego

Choć kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym preparatem do modelowania ust, istnieje alternatywa pozwalająca uzyskać nam efekt pełnych i proporcjonalnych warg. Lipotransfer, to metoda, która polega na wypełnianiu ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. 

Kiedy warto zdecydować się na powiększenie ust?

Z perspektywy lekarza medycyny estetycznej, pacjenci najczęściej decydują się na zabieg modelowania ust w przypadku: 

  • Niewłaściwych proporcji – kiedy usta są zbyt małe w porównaniu do reszty twarzy, nadanie im właściwej objętości może pomóc w harmonizacji rysów twarzy. 
  • Utraty objętości – następująca wraz z wiekiem naturalny zanik kolagenu i elastyny, prowadzi do utraty objętości skóry, w tym także ust. 
  • Asymetrii – czyli sytuacji, gdy górna lub dolna warga mają różne proporcje. Możemy mówić o asymetrii pionowej lub poziomej, może ona dotyczyć wyłącznie jednego fragmentu, np. kącików ust - gdy któryś z nich jest opadnięty.

Lipotransfer - naturalne piękno 

Lipotransfer, to procedura polegająca na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje w ciele pacjenta w nadmiarze. Po odpowiednim przygotowaniu, wszczepiana jest w wybrane partie w celu ich odmłodzenia, wymodelowania lub powiększenia, w zależności od oczekiwań pacjenta. 

Wypełniacz w postaci tłuszczu może być bezpiecznie stosowany praktycznie na wszystkie partie ciała, a zaletą tej techniki jest fakt, że ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub odrzucenia przeszczepionych komórek tłuszczowych nie istnieje. 

Szczegółowe informacje o zabiegu dostępne są na naszej stronie: drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna-sylwetki/przeszczep-tkanki-tluszczowej

Mezoterapia – zabieg uzupełniający 

Mezoterapię ust możemy traktować jako zabieg uzupełniający dla powiększenia ich kwasem hialuronowym lub tłuszczem. Wprowadzanie, poprzez mikroiniekcję, preparatów bogatych w substancje nawilżające i stymulujące produkcję kolagenu pozwala na ich kompleksowe nawilżenie i nadanie młodzieńczego wyglądu. Mezoterapia okolic ust subtelnie redukuje także drobne zmarszczki.