Andrologia

Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się szeroko pojętym męskim układem płciowym. Początkowo andrologia zaliczana była do urologii, ale ostatnimi czasy dochodzi do jej zdecydowanego wyodrębnienia jako osobnej dziedziny medycyny. W ramach andrologii leczone są m.in. męskie zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, zaburzenia ejakulacji), zaburzenia hormonalne związane z androgenami (męskimi hormonami płciowymi), niepłodność męska oraz operacje i rekonstrukcje w zakresie męskich narządów płciowych (prącia, cewki moczowej, moszny, jąder, najądrzy i nasieniowodów).

W ofercie naszej kliniki znajdziecie:

Leczenie zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji stanowią najczęstszą dysfunkcję seksualną u mężczyzn, której częstotliwość występowania nasila się wraz z wiekiem i chorobami współistniejącymi. Wśród dostępnych wielu metod leczenia, najwyższą skuteczność ma leczenie chirurgiczne.

Operacje prącia

Operacje prącia to cały szereg zabiegów z zakresu chirurgii męskich narządów płciowych, wykonywanych zarówno z przyczyn zdrowotnych lub higienicznych, jak również w celu poprawy męskiego samopoczucia i podniesienia samooceny. Przede wszystkim są to operacje rekonstrukcyjne po wcześniejszych nieudanych zabiegach na narządach płciowych, urazach i amputacjach, wypadkach, wstrzyknięciach ciał obcych w prącie i mosznę, konieczne z uwagi na wady wrodzone lub nabyte zewnętrznych narządów płciowych bądź też przebyte lub trwające choroby, jak chociażby nowotwory. W naszej klinice wykonywane są specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, mające na celu przywrócenie lub nadanie pożądanego wyglądu i funkcjonalności prąciu. Odbywa się to z wykorzystaniem najnowocześniejszych i sprawdzonych technik, zaś o całość dba dr n.med. Piotr Świniarski - specjalista mogący poszczycić się największym doświadczeniem we wszczepianiu protez prącia, w kraju.

Operacje korekty płci

Operacja korekty płci to cały proces - długotrwały i skomplikowany, który nieco inaczej przebiega u transpłciowych mężczyzn, a inaczej u transpłciowych kobiet. Zabieg operacyjny jest jednym z końcowych etapów korekty płci, poprzedzonym odpowiednią kwalifikacją psychologiczną, terapią hormonalną oraz dobraniem właściwych metod i technik leczenia. W klinice Dr Szczyt-Charytonowicz wykonywane są specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, mające na celu korekcję płci z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik. Dba o to zespół doświadczonych chirurgów i specjalistów innych dziedzin, na czele z dr n.med. Piotrem Świniarskim. W zależności od tego, czy operacja dotyczyć ma korekty płci z żeńskiej na męską, czy też z męskiej na żeńską, możliwych jest kilka metod plastyki poszczególnych narządów. Podczas kwalifikacji do operacji wybór techniki chirurgicznej dostosowywany jest do indywidualnych uwarunkowań oraz potrzeb pacjenta, zarówno tych osobistych, jak i stanu zdrowia, preferencji oraz cech anatomii ciała.