Andrologia

Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się szeroko pojętym męskim układem płciowym. Początkowo andrologia zaliczana była do urologii, ale ostatnimi czasy dochodzi do jej zdecydowanego wyodrębnienia jako osobnej dziedziny medycyny. W ramach andrologii leczone są m.in. męskie zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, zaburzenia ejakulacji), zaburzenia hormonalne związane z androgenami (męskimi hormonami płciowymi), niepłodność męska oraz operacje i rekonstrukcje w zakresie męskich narządów płciowych (prącia, cewki moczowej, moszny, jąder, najądrzy i nasieniowodów).

W ofercie naszej kliniki znajdziecie:

Leczenie zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji stanowią najczęstszą dysfunkcję seksualną u mężczyzn, której częstotliwość występowania nasila się wraz z wiekiem i chorobami współistniejącymi. Wśród dostępnych wielu metod leczenia, najwyższą skuteczność ma leczenie chirurgiczne.

Operacje prącia

Operacje prącia to cały szereg zabiegów z zakresu chirurgii męskich narządów płciowych, wykonywanych zarówno z przyczyn zdrowotnych lub higienicznych, jak również w celu poprawy męskiego samopoczucia i podniesienia samooceny, Przede wszystkim są to operacje rekonstrukcyjne po wcześniejszych nieudanych zabiegach na narządach płciowych, urazach i amputacjach, wypadkach, wstrzyknięciach ciał obcych w prącie i mosznę, konieczne ze względu na wady wrodzone lub nabyte zewnętrznych narządów płciowych bądź też przebyte lub trwające choroby, jak chociażby nowotwory. W naszej klinice wykonywane są specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, mające na celu przywrócenie bądź nadanie pożądanego wyglądu i funkcjonalności męskiemu prąciu. Odbywa się to z wykorzystaniem najnowocześniejszych i sprawdzonych technik, zaś o całość dba dr n.med. Piotr Świniarski - specjalista mogący poszczycić się największym doświadczeniem we wszczepianiu protez prącia w kraju.

Operację powrózków nasiennych

Żylaki powrózka nasiennego to dolegliwość będąca najczęściej przyczyną męskiej bezpłodności. Leczenie żylaków powrózka nasiennego jest operacyjne i polega na pozaotrzewnowym podwiązaniu żyły jądrowej lub jej embolizacji. Taka metoda powoduje ustąpienie bólu oraz poprawienie wyników w spermiogramie.

Operacje korekty płci

Operacja korekty płci to cały proces - długotrwały i skomplikowany, który nieco inaczej przebiega u transpłciowych mężczyzn, a inaczej u transpłciowych kobiet. Zabieg operacyjny jest jednym z końcowych etapów korekty płci, poprzedzonym odpowiednią kwalifikacją psychologiczną, terapią hormonalną oraz dobraniem właściwych metod i technik leczenia. W klinice Dr Szczyt-Charytonowicz wykonywane są specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, mające na celu korekcję płci z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik. Dba o to zespół doświadczonych chirurgów i specjalistów innych dziedzin, na czele z dr n.med. Piotrem Świniarskim. W zależności od tego, czy operacja dotyczyć ma korekty płci z żeńskiej na męską, czy też z męskiej na żeńską, możliwych jest kilka metod plastyki poszczególnych narządów. Podczas kwalifikacji do operacji wybór techniki chirurgicznej dostosowywany jest do indywidualnych uwarunkowań oraz potrzeb pacjenta, zarówno tych osobistych, jak i stanu zdrowia, preferencji oraz cech anatomii ciała.

Wazektomię

To chirurgiczny zabieg, dedykowany mężczyznom, którzy nie chcą bądź z wielu względów (np. zdrowotnych) nie powinni mieć dzieci. Wazektomia jest dedykowana dla mężczyzn, którzy na 100% zakończyli swoje plany rodzinne, tzn. nie planują już więcej potomstwa, gdyż nie jest to metoda czasowa na rok czy dwa. W porównaniu do tradycyjnych sposobów antykoncepcji, ta ma wiele zalet – jest prosta, bezpieczna i najbardziej skuteczna ze wszystkich dostępnych metod antykoncepcji – skuteczność jej wyrażona wskaźnikiem Pearla wynosi 0,1. Oznacza to, że 1 na 1000 par współżyjących regularnie przez 1 rok może zajść w ciążę. Mężczyźni nie powinni się jej obawiać, gdyż przeprowadzony zabieg w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jakość stosunków seksualnych.

Rewazktomię

Rewazektomia to zabieg chirurgicznego leczenia niepłodności męskiej, polegający na przywróceniu drożności nasieniowodów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności