Chirurgia plastyczna piersi

Powiększanie piersi implantami

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Zabieg powiększania piersi implantami jest najczęściej wykonywaną procedurą w chirurgii plastycznej. Za pomocą odpowiednio dobranych implantów można powiększyć oraz wymodelować piersi.  Najczęściej stosujemy implanty silikonowe (wypełnione żelem silikonowym). Są dobierane indywidualnie podczas konsultacji -  o wyborze decydują oczekiwania pacjentki oraz jej warunki anatomiczne.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, implant można włożyć z cięcia wokół otoczki lub w fałdzie podpiersiowym. Odchodzi się od dostępu pachowego - niesie on ze sobą znaczne ryzyko powikłań. Implant może być umieszczony pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym – zależy to od warunków anatomicznych pacjentki.

Blizna jest mało widoczna.  Zabieg zostaje zakończony poprzez założenie opatrunków oraz specjalnego stanika formującego, który ma na celu ostateczne ukształtowanie wyglądu piersi – zaleca się noszenie go przez dwa miesiące po operacji. Pierwsza kontrola ma miejsce po tygodniu od operacji. 

W celu zminimalizowania bolesności i obrzęku piersi w początkowym okresie pooperacyjnym niezbędna jest rehabilitacja i nauka odpowiednich zachowań ruchowych – w klinice każda pacjentka po operacji ma w pakiecie konsultację doktora rehabilitacji.

Po 2 tygodniach po zabiegu można rozpocząć zabiegi programu eliminacji blizn (PSM), co znacznie zmniejsza widoczność blizn, jak również zwiększa miękkość piersi. Końcowy efekt widoczny jest po 3 miesiącach od przebytego zabiegu.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 120 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w Centrum 1 doba
Rekonwalescencja ok. 14 dni
Zdjęcie szwów w 8 dobie
Zmiana opatrunków przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Galeria zdjęć

powiększenie piersi implantami przed i po - zabieg
powiększenie piersi implantami przed i po - zabieg
powiększenie piersi implantami przed i po - zabieg
powiększenie piersi implantami przed i po - zabieg
powiększenie biustu implantami przed i po - zabieg
powiększenie biustu implantami przed i po - zabieg
powiększenie biustu implantami przed i po - zabieg

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności