Chirurgia plastyczna piersi

Powiększanie piersi implantami

Powiększanie biustu implantami

Powiększanie biustu to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Piersi są dla kobiet bardzo ważną częścią ciała, większość przywiązuje dużą wagę do ich wyglądu i rozmiaru. Okazuje się, że mały biust jest często największym źródłem kompleksów i prowadzi do utraty pewności siebie, a nawet zniechęca do bliskości z partnerem. Zabieg powiększania piersi może stać się rozwiązaniem tych problemów.

Warto pamiętać, że powiększenie piersi nie jest profesjonalnym sformułowaniem. Chirurdzy plastycy najczęściej posługują się określeniem operacja piersi, jednak pacjentki czy ich bliscy używają go rzadko. Podczas zabiegu powiększania biustu zmienia się nie tylko jego rozmiar, można go również w odpowiedni sposób wymodelować. Wykorzystuje się w tym celu dobrze dobrane implanty (najczęściej silikonowe), które są dostosowane do oczekiwań kobiety, jak również jej warunków anatomicznych.

Powiększenie piersi to operacja przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Skóra jest nacinana w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczek sutkowych. Coraz rzadziej stosuje się metodę przeprowadzania zabiegu z wykorzystaniem dostępu pachowego, gdyż to niesie za sobą duże ryzyko powikłań. Implanty wszczepia się pod gruczoły piersiowe lub mięśnie piersiowe. Ostatnim etapem powiększania biustu jest założenie opatrunków, a także specjalnego stanika formującego. Należy nosić go przez 6-8 tygodni po operacji. Stabilzuje on implanty we właściwej pozycji i wspomaga ukształtowanie piersi. Pierwsza kontrola odbywa się zwykle tydzień po zabiegu powiększania biustu, a po dwóch tygodniach usuwamy szwy i możliwe jest rozpoczęcie PSM, czyli programu eliminowania blizn.

Dla wielu pacjentek powiększanie piersi to operacja pozwalająca na zmianę ich dotychczasowego życia. Podstawowym wskazaniem do jej przeprowadzenia jest niezadowolenie z kształtu czy rozmiaru biustu (nierzadko z obu tych kwestii). Poprzez zabieg powiększania piersi i co za tym idzie, zmianę wyglądu klatki piersiowej, kobieta odzyskuje poczucie własnej wartości oraz atrakcyjności. Tego typu operacje wykonywane są także w celach rekonstrukcji, dotyczy to przede wszystkim kobiet ze zdiagnozowanym rakiem piersi, które musiały zdecydować się na amputację. Innym wskazaniem są wcześniejsze, nieudane próby powiększenia biustu i korekcji wyglądu, które doprowadziły do jego zniekształcenia. Ostateczne efekty zabiegu zazwyczaj można ocenić po upływie 3-6 miesięcy od jego przeprowadzenia.

Operacja, jaką jest powiększanie biustu, sprawia, że wygląd i rozmiar piersi przestają być źródłem kobiecych kompleksów. Blizny po nacięciach są mało widoczne, a po wykonanym zabiegu każda pacjentka ma zagwarantowaną konsultację fizjoterapeutyczną, podczas której uczy się odpowiednich zachowań ruchowych. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie obrzęku oraz uczucia bólu piersi. Bardzo istotne jest to, że powiększenie biustu poprzez wszczepienie implantów to jedna z najbezpieczniejszych metod zmiany jego wyglądu. Ich wymiana często nie jest konieczna, choć jest to uzależnione od zmian, jakie zachodzą w życiu pacjentki (np. ciąża). Należy podkreślić, że kobiety, które zdecydowały się na powiększanie biustu, mogą karmić piersią i to zarówno, gdy implant został włożony pod mięsień piersiowy, jak i gruczoł piersiowy.

Możliwość uzyskania oczekiwanych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na powiększanie biustu. Dzięki temu zmienia się ich wygląd, ale również samopoczucie, a nawet komfort życia. Jednak najważniejszym wyznacznikiem w przypadku tego typu operacji powinno być bezpieczeństwo. Decydując się na powiększanie biustu, należy wybrać profesjonalną klinikę i doświadczonego chirurga plastyka.

ZOBACZ WIDEO

Najczęściej zadawane pytania

Ostateczny rezultat i efekt operacji powiększenia piersi najczęściej można ocenić po 3 miesiącach od przebytego zabiegu.

Ostateczny rezultat i efekt operacji powiększenia piersi najczęściej można ocenić po 3 miesiącach od przebytego zabiegu.

Obecnie stosowane implanty mogą pozostać w ciele pacjentki przez całe życie. Ciąża, karmienie piersią lub inne zmiany zachodzące w życiu pacjentki mogą wywołać potrzebę wymiany implantów po ok. 10-15 latach.

Przy obecnym rozwoju medycyny estetycznej, metoda tradycyjnego wszczepiania implantów silikonowych jest uważana za najbezpieczniejszą i dającą największe możliwości. Budowa implantu jest tak zaprojektowana, że niezależnie od dalszych losów i życiowych zdarzeń gwarantuje wysokie bezpieczeństwo.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 60 - 120 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja ok. 14 dni
Zdjęcie szwów 10 - 14 doba
Zmiana opatrunków codziennie w domu (ostateczne postępowanie ustala operator)
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Powiększanie piersi implantami przed i po

Powiększanie piersi implantami - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Powiększenie piersi implantami 22 000 PLN 27 000 PLN
2 Wymiana implantów 25 000 PLN