Depilacja

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Depilacja

 

Marzeniem wielu kobiet, ale nie tylko, jest to, aby mieć idealnie gładką skórę, bez zbędnego owłosienia. Powszechnie znane metody depilacji do stosowania w domu są łatwe, ale niestety nie gwarantują trwałych efektów. To sprawia, że coraz więcej osób szuka innych rozwiązań. W ofercie naszych klinik są dostępne trzy rodzaje zabiegów gwarantujących skuteczne pozbycie się owłosienia:

 

  • Depilacja IPL - bardzo dobra i przynosząca trwałe efekty metoda depilacji, z której można skorzystać niemal zawsze, niezależnie od pory roku. Do zabiegów wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie IPL i200+ z certyfikatem medycznym. W tym sprzęcie zastosowano technologię kwadratowego impulsu, która stanowi gwarancję bezpieczeństwa.

Podczas pojedynczego zabiegu zniszczeniu ulega ok. 50% włosów i mieszków włosowych, dlatego musi być on powtarzany kilkukrotnie. Rekomendowana ilość zabiegów mieści się w zakresie od 5 do 8, ale wiele zależy od informacji pozyskanych w ramach wstępnej konsultacji. Zalecane jest też wykonywanie od czasu do czasu tzw. zabiegu przypominającego, bo pojedyncze włoski mogą odrastać (są one jednak zdecydowanie cieńsze, jaśniejsze i tym samym mniej widoczne).

Na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie można wyrywać włosków mechanicznie, możliwe jest tylko ich golenie. Depilacja IPL nie może być przeprowadzana na opalonej skórze. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest stosowanie leków fotouczulających, picie dziurawca i nagietka, nakładanie kosmetyków zawierających retinol oraz isotretynoinę i wykonywanie peelingów na bazie kwasów i witaminy C.

  • Depilacja laserem diodowym LightSheer - metoda przeprowadzana z wykorzystaniem wysokiej jakości lasera diodowego firmy Lumenis. To nowoczesny sprzęt, który jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu, czego dowodem są przyznane mu certyfikaty. Aby zobaczyć satysfakcjonujące efekty w postaci gładkiej skóry, należy wykonać minimum 4 zabiegi w odstępie od 4 do 12 tygodni. Długość przerwy między zabiegami jest uzależniona od depilowanego miejsca.

Zabieg nie wymaga skomplikowanego przygotowania, wystarczy przed jego przeprowadzeniem zgolić włosy. Należy przy tym pamiętać, aby wybrać jedną z mniej inwazyjnych metod, czyli klasyczne golenie, usuwanie owłosienia przy pomocy delikatnego kremu albo przycinanie włosków. Do 6-4 tygodni przed zabiegiem nie można wyrywać włosków woskiem, depilatorem lub pęsetą.

Na najlepsze efekty zabiegu mogą liczyć osoby, które mają gęstsze i ciemniejsze owłosienie. W przypadku jasnych i cienkich włosów rezultaty są mniej widoczne.

  • Metoda elektrolizy - polecana w przypadku włosów jasnych i siwych, które nie mają melaniny i dlatego nie da się ich trwałe usunąć przy zastosowaniu lasera czy fotodepilacji IPL. Zabieg jest przeprowadzany przy użyciu aparatu elektrochirurgicznego i cienkiej igły lub metalowej sondy. Urządzenie wykorzystuje przepływ prądu o wysokiej częstotliwości, co doprowadza do wyniszczenia korzenia mieszka włosowego.

Decydując się na usuwanie zbędnego owłosienia metodą elektrolizy, trzeba pamiętać, że włosy rosną w różnym tempie, dlatego ich trwałe usunięcie wymaga przeprowadzenia zabiegu w różnych cyklach wzrostu.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności