Depilacja

Depilacja IPL

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Komfort i wygoda w jednym

Metoda IPL ma uniwersalne zastosowanie — zmniejsza zmarszczki, rumień i trądzik, zamyka popękane naczynka, rozjaśnia przebarwienia oraz usuwa zbędne owłosienie. IPL to skrót od Intensive Pulse Light, czyli Intensywne Światło Impulsowe. Źródłem światła jest silna lampa ksenonowa i zespół kondensatorów. Zabiegi IPL wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej. IPL to perfekcyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, które w regularny sposób bywa kłopotliwe i czasochłonne. Każda kobieta marzy o pozbyciu się odrastających włosków raz na zawsze.

W naszych klinikach z zabiegów trwałej fotodepilacji można korzystać przez cały rok — słońce nie będzie przeciwwskazaniem do użycia lasera. A wszystko to dzięki brytyjskiemu systemowi IPL i200+. Jest to urządzenie najwyższej klasy, które jako jedno z nielicznych IPL posiada certyfikat medyczny. Dzięki tzw. technologii kwadratowego impulsu prezentowana depilacja IPL gwarantuje skuteczność oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

Depilacja IPL i200+ emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę — barwnik nadający barwę włosom oraz skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która docierając przez cały trzon włosa do cebulki, skutecznie ją niszczy, wraz z mieszkiem włosowym. Aby fotodepilacja była zabiegiem efektywnym, włos poddawany działaniu energii świetlnej musi znajdować się w fazie wzrostu. Tak więc w pojedynczym zabiegu zniszczeniu ulega ok. 50% mieszków włosowych i włosów. Całkowity efekt usunięcia od 80% do 100% osiąga się po 5-8 zabiegach. Jeśli po pewnym czasie włosy odrosną, będą zdecydowanie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze. Zaleca się, aby wykonać wtedy tzw. zabieg przypominający.

Pierwszy zabieg musi być poprzedzony konsultacją. W przypadku zakwalifikowania nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem — dopuszczalny jest proces golenia. W przypadku skóry opalonej zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny.

Przed zabiegiem nie należy

  • przyjmować leków uczulających na słońce,
  • pić dziurawca, nagietka oraz herbatek wyszczuplających,
  • stosować kosmetyków i leków złuszczających,
  • stosować kremów zawierających retinol oraz isotretynoinę,
  • poddawać się pillingom na bazie witaminy C i kwasów owocowych.

Ze względu na to, że każda skóra reaguje inaczej na zabieg, mogą pojawić się takie objawy, jak: zaczerwienienie i podrażnienie okołomieszkowe. Bardzo rzadko występują miejscowe przebarwienia lub odbarwienia. Objawy zazwyczaj ustępują po kilku dniach.

Najczęściej zadawane pytania

Z uwagi na to ze depilacja IPL jest mniej agresywna oraz lżejsza dla skóry ilość zabiegów musi być większa. Zadowalające efekty zauważymy po 4 zabiegu.

Pierwsze efekty są widoczne już po tygodniu od zabiegu, włoski będą przerzedzone a ich odrost znacznie spowolniony.

Jeżeli jest prawidłowo przeprowadzona i wykluczone zostaną wszelkie przeciwskazania nie jest szkodliwa.

Depilacja IPL jest mniej agresywna od laserowej niemniej jednak przy źle dobranych parametrach istnieje ryzyko poparzenia skóry. Kluczowe w tym momencie są umiejętności i doświadczenie operatora urządzenia.

Depilacja światłem IPL jest wskazana w przypadku zapalenia mieszków włosowych czy stanów zapalnych skóry (krostki, grudki) ponadto w okresie letnim bezpieczniejsza dla skóry jest depilacja światłem IPL. Zastosowanie depilacji laserowej jest bardziej agresywne a tym samym dużo skuteczniejsze.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu krótki czas naświetlań w zależności od wielkości głowicy – im większa tym krótszy czas zabiegu
Wymagane badania --------
Znieczulenie --------
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja --------
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża, karmienie piersią
Mechanizm działania IPIL- spektrum fal o różnej długości i w różnych kierunkach. Depilacja laserowa - wiązka o jednej długości fali
Rodzaj usuwanych włosów (kolor, karnacja) IPL -włosy rosnące na różnych głębokościach i na różnych karnacjach, także na opalonej skórze. Laserowa - skuteczny przy jasnej skórze i ciemnych włosach.
Odczucia podczas zabiegu IPL - bezbolesny. Laserowa - występuje znaczny dyskomfort oraz bolesność.
Dolegliwości podczas zabiegu IPL - bezpieczny dla skóry wrażliwej oraz naczyniowej – nie powoduje poparzeń. Laserowa - powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet poparzenia.
Czas trwania zabiegu IPL - krótki czas naświetlań w zależności od wielkości głowicy – im większa tym krótszy czas zabiegu. Laserowa - długi czas – każdy włos wymaga osobnego impulsu świetlnego.
Kiedy wykonujemy IPL - depilacja możliwa przez cały rok. Laserowa - zabieg wykonywany jesienią i zimą.
Dodatkowe zalety IPL - likwidacja stanów zapalnych, likwidacja przebarwień pozapalnych. Laserowa -.

Depilacja IPL - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Konsultacja 250 PLN
2 Pachy 450 PLN
3 Ręce 450 PLN
4 1/3 powierzchni pleców 600 PLN
5 "Linia życia" (dolna część brzucha) 350 PLN
6 Uda 500 PLN
7 Łydki 500 PLN
8 Bikini 400 PLN 600 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności