Dietetyka

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Dietetyka w chirurgii plastycznej

Dietetyk,  tworząc zespół z chirurgiem plastycznym, ma pacjentowi wiele do zaoferowania - m.in. utratę masy ciała, poprawę wyglądu, nastroju i stanu zdrowia oraz może pomóc wdrożyć zdrowe zmiany w codziennym żywieniu.

Trwały rezultat można osiągnąć tylko w tedy, gdy pacjent stosuje się do wskazówek dietetyka zarówno przed planowanym zabiegiem, jak i we wczesnym oraz późnym okresie pooperacyjnym. Zmiana nawyków żywieniowych bywa trudna, ale bez tego niełatwo o długotrwałe efekty operacji plastycznych, czy zabiegów estetycznych. 

Najważniejsze dla nas są wiedza, doświadczenie oraz indywidualne podejście do pacjenta. Przeprowadzimy z Tobą – pacjentem wywiad żywieniowy, przeanalizujemy wyniki badań oraz pomożemy zaplanować dietę dopasowaną do stylu życia, preferencji żywieniowych czy ewentualnych ograniczeń związanych z chorobą.

 

„Krok po kroku”, czyli przebieg spotkań               z dietetykiem:

 

  1. Konsultacja dietetyczna

Dzięki konsultacji dietetycznej poznamy Twoje oczekiwania i potrzeby, styl życia, preferencje żywieniowe, umiejętności kulinarne, poziom aktywności fizycznej oraz ewentualne problemy zdrowotne.

W trakcie pierwszej wizyty przeprowadzimy analizę składu ciała opartą o bioelektryczną impedancję przy użyciu profesjonalnego medycznego analizatora.

Dzięki analizie dowiesz się:

  • ile masz tkanki tłuszczowej całkowitej (w całym ciele) i w okolicach brzusznych,
  • ile jest masy mięśniowej,
  • czy masz obrzęki oraz
  • jakie jest Twoje BMI i podstawowa przemiana materii.

Aby wynik pomiaru był bardziej wiarygodny przed planowaną wizytą nie spożywaj płynów, unikaj używek (kawy, alkoholu) oraz intensywnej aktywności fizycznej.

Zalecane jest przyniesienie notatek swojego jadłospisu z 2-3 dni oraz aktualnych wyników badań krwi - glukoza i insulina na czczo, lipidogram, profil tarczycowy, enzymy wątrobowe (wyniki nie starsze niż sprzed 3 miesięcy). Jeśli ich nie posiadasz  to na wizycie wspólnie ustalimy jakie parametry zdrowotne należy zbadać.

Na zakończenie konsultacji ustalimy plan „zdrowego” postępowania dietetycznego, a wytyczne żywieniowe prześlemy drogą mailową w ciągu kilku dni.

 

  1. Indywidualny plan żywieniowy

Podczas kolejnej wizyty dietetyk przedstawi Ci indywidualnie ułożony wzorcowy plan żywieniowy z wymiennikami, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań skonstruowany tak, aby codzienne żywienie było przyjemne, smaczne i proste w przygotowaniu.

 

  1. Kontrolne konsultacje

mają na celu sprawdzić efektywność wdrożonych zmian, modyfikować i urozmaicić jadłospis oraz ustalić tok dalszych usprawnień. W trakcie każdej z wizyt zostanie przeprowadzona analiza składu ciała, celem obserwacji postępów. We wskazanych przypadkach dodatkowo zlecimy: pogłębioną diagnostykę, testy na nietolerancje pokarmowe, czy suplementację. To ważne, żeby czuć się dobrze we własnej skórze i pielęgnować zdrowy tryb życia, dlatego też każde spotkanie kontrolne ma na celu zmotywować i wspierać do dalszego działania.

Jesteśmy otwarci na Twoje oczekiwania i potrzeby. Zapewniamy, że nasz dietetyk jest kompetentną, miłą i uśmiechniętą osobą, która gwarantuje przyjazną atmosferę oraz fajne efekty.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności