Fizjoterapia

Masaż limfatyczny

Siła masażu tkwiąca w precyzji

Bezpieczna i skuteczna technika masażu, podczas której stymuluje się naczynia limfatyczne do szybszego transportu limfy do węzłów chłonnych, w których jest filtrowana. Pomaga przenosić zastałe płyny z tkanki śródmiąższowej do naczyń limfatycznych, zmniejszając w ten sposób obrzęk i stymulując układ odpornościowy do pracy. Masaż wpływa korzystnie na usuwanie toksyn z organizmu oraz poprawia napływ bogatej w tlen krwi tętniczej. Wzmocnienie procesu filtracji ma wiele zalet terapeutycznych i medycznych. Ta specjalistyczna forma masażu skraca czas rekonwalescencji poprzez zmniejszenie pooperacyjnego obrzęku.

Wskazania do wykonania zabiegu

Z masażu limfatycznego mogą skorzystać osoby, które zmagają się z obrzękami na ciele, odczuwają stany pourazowe, czy chcą wzmocnić swój system immunologiczny. Zabieg polecany jest często także podczas rehabilitacji po mastektomii oraz jako element profilaktyki zapobiegającej tworzeniu się żylaków. Masaż limfatyczny sprawdza się także przy widocznym cellulicie. Drenaż limfatyczny zalecany jest jako metoda detoksykacji organizmu.

Jak przygotować się do masażu limfatycznego?

Przed zabiegiem warto powstrzymać się od jedzenia, nawet do 2 godzin. Można spożywać płyny, ale bezpośrednio przed rozpoczęciem masażu warto skorzystać z toalety.

Efekty drenażu limfatycznego:

Drenaż limfatyczny przede wszystkim zwiększa przepływ limfy, która jest odpowiedzialna za usuwanie produktów przemiany materii i toksyn. Masaż limfatyczny zmniejsza krwiaki powstałe po urazach i przyspiesza proces gojenia się i zanikania siniaków. Skóra po zabiegu jest odżywiona i lepiej dotleniona, a tym samym wygląda zdrowiej. Z masażu limfatycznego korzystają także kobiety po urodzeniu dziecka, ponieważ pomaga on ujędrnić skórę.

Jak często stosować masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny najlepiej stosować według indywidualnych potrzeb, ale tylko jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania. Kilka serii zabiegów pozwala uzyskać lepsze rezultaty, szczególnie jeśli celem jest powrót do formy lub poprawa kondycji skóry i całego ciała. 

Przeciwwskazania:

  • zaburzenia działania układu krążenia: zakrzepica, choroby serca, posiadanie rozrusznika serca, miażdżyca, nadciśnienie,
  • zapalenie naczyń i węzłów chłonnych,
  • padaczka,
  • niewydolność narządów organizmu,
  • ciąża,
  • ból lub drętwienie nieznanego pochodzenia,
  • choroby skóry,
  • podwyższona temperatura,
  • grube - zewnętrzne widoczne żylaki,
  • okres menstruacji.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 - 90 min
Przeciwwskazania zaburzenia działania układu krążenia: zakrzepica, choroby serca, posiadanie rozrusznika serca, miażdżyca, nadciśnienie

Masaż limfatyczny - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Masaż limfatyczny 250 PLN