Ginekologia estetyczna

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które ze względu na zmiany zachodzące w obrębie okolic intymnych mają trudność z czerpaniem przyjemności z życia seksualnego. Wpływ na to mają różne czynniki, w szczególności naturalne porody i zmiany hormonalne towarzyszące okresowi menopauzy. Zabiegi z zakresu tego działu medycyny estetycznej pozwalają na korektę wyglądu okolic intymnych. Zapraszamy na konsultacje do ginekologa estetycznego, który pomoże pozbyć się wstydliwych problemów i związanych z nimi kompleksów, a tym samym zyskać większą pewność siebie.

Oferowane zabiegi z ginekologii estetycznej

Labioplastyka - zabieg korekty warg sromowych mniejszych, pozwala na zmianę kształtu, a także rozmiaru warg sromowych mniejszych. Można przeprowadzić go za pomocą dwóch różnych  . Pierwszą jest Trim, czyli usunięcie brzegów warg sromowych. Druga metoda to Wedge, polega na klinowej resekcji, wykonuje się wówczas wycięcia tkanek w kształt litery 'V'. Labioplastyka może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Perineoplastyka – zabieg plastyczny krocza, wykonuje się go w sytuacji, gdy problemem jest zniekształcone i poszerzone wejście do pochwy. Zwykle dochodzi do tego na skutek urazów okołoporodowych. Podczas zabiegu zniekształcone tkanki przedsionka pochwy i krocza wycina się w kształt rombu, a następnie zszywa ze zbliżeniem mięśni, które znajdują się przy wejściu do pochwy. Bardzo często decydują się na niego kobiety, u których doszło do pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy oraz krocza podczas porodu. Waginoplastyka zalecana jest także w sytuacji, kiedy dojdzie do uszkodzenia mięśni dna miednicy i rozciągnięcia okrężnych mięśni pochwy (powoduje to powiększenie wejścia do pochwy oraz obniżenie się krocza). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Hymenoplastyka - zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej, polegający na odpowiednim uformowaniu jej strzępków oraz odtworzeniu ciągłości. Wciąż zyskuje on na popularności i często decydują się na niego kobiety chcące ponownie przeżyć swój "pierwszy raz". Należy jednak pamiętać, że do przerwania błony dziewiczej może też dojść podczas badania lekarskiego. Ponadto hymenoplastyka jest niekiedy częścią terapii osób, które doświadczyły nieakceptowanych zachowań o charakterze seksualnym. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Hymenotomia - zabieg usunięcia błony dziewiczej, który przeprowadza się m.in. u kobiet z wrodzoną wadą pochwy. Częściowe lub całkowite zrośnięcie się błony dziewiczej utrudnia czerpanie przyjemności z życia seksualnego i może być powodem wielu innych problemów: parcia na pęcherz, bólu podbrzusza, a nawet braku menstruacji. Hymenotomię należy przeprowadzić po zakończeniu miesiączki, w pierwszej fazie cyklu.

Laserowe odmładzanie pochwy - zabieg korygujący luźność pochwy oraz problemy związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się laser FemiLift emitujący wiązkę, która jest rozbijana na mikropixele. Działanie urządzenia polega na zwiększeniu ilości włókien kolagenowych oraz obkurczeniu mięśniówki pochwy. Laserowe odmładzanie pochwy pozwala na poprawę jej kondycji, lepsze nawilżenie śluzówki oraz pozbycie się problemu luźności spowodowanej porodem lub wejściem w okres okołomenopauzalny.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - zabieg poprawiający napięcie pochwy, przeprowadzany z wykorzystaniem lasera FemiLift. Jego głównym celem jest poprawa napięcia pochwy, co redukuje problem nietrzymania moczu nasilającego się podczas wysiłku. Dzięki zabiegowi zwiększa się też poziom nawilżenia śluzówki pochwy, a to pozytywnie wpływa na odczuwaną satysfakcję seksualną. Laserowe leczenie nietrzymania moczu przebiega w sposób niemal bezinwazyjny.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności