Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które ze względu na zmiany zachodzące w obrębie okolic intymnych mają trudność z czerpaniem przyjemności z życia seksualnego. Wpływ na to mają różne czynniki, w szczególności naturalne porody i zmiany hormonalne towarzyszące okresowi menopauzy. Zapraszamy na konsultacje do ginekologa estetycznego, który pomoże pozbyć się wstydliwych problemów i związanych z nimi kompleksów, a tym samym zyskać większą pewność siebie.

Oferowane zabiegi z ginekologii estetycznej

Labioplastyka - zabieg korekty warg sromowych mniejszych, pozwala na zmianę kształtu, a także rozmiaru warg sromowych mniejszych. Można przeprowadzić go za pomocą różnych technik operacyjnych - pierwsza to technika Trim, czyli usunięcie brzegów warg sromowych. Druga metoda to Wedge, polegająca na klinowej resekcji, wykonuje się wówczas wycięcia tkanek w kształt litery ‚V'. W naszym ośrodku oferowana jest również operacja autorską techniką dr Dawid Serafina The Dewedge. Labioplastyka może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Perineoplastyka – zabieg plastyczny krocza, wykonuje się go w sytuacji, gdy problemem jest zniekształcone i poszerzone wejście do pochwy. Zwykle dochodzi do tego na skutek urazów okołoporodowych. Podczas zabiegu zniekształcone tkanki przedsionka pochwy i krocza wycina się w kształt rombu, a następnie zszywa ze zbliżeniem mięśni, które znajdują się przy wejściu do pochwy. Na zabieg często decydują się kobiety, u których doszło do pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy oraz krocza podczas porodu. Waginoplastyka zalecana jest także w sytuacji, kiedy dojdzie do uszkodzenia mięśni dna miednicy i rozciągnięcia okrężnych mięśni pochwy (powoduje to powiększenie wejścia do pochwy oraz obniżenie się narządów rodnych). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Hymenoplastyka - zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej, polegający na odpowiednim uformowaniu jej strzępków oraz odtworzeniu ciągłości. Wciąż zyskuje on na popularności i często decydują się na niego kobiety chcące ponownie przeżyć swój "pierwszy raz". Ponadto hymenoplastyka jest niekiedy częścią terapii osób, które doświadczyły nieakceptowanych zachowań o charakterze seksualnym. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Hymenotomia - zabieg usunięcia błony dziewiczej. Częściowe lub całkowite zarośnięcie błony dziewiczej utrudnia czerpanie przyjemności z życia seksualnego i może być powodem wielu innych problemów: parcia na pęcherz, bólu podbrzusza, a nawet braku menstruacji. Hymenotomię należy przeprowadzić po zakończeniu miesiączki, w pierwszej fazie cyklu.

Laserowe odmładzanie pochwy - zabieg korygujący luźność pochwy oraz problemy związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się laser CO2 FemiLift emitujący wiązkę, która jest rozbijana na mikropixele. Wywołanie kontrolowanego efektu termicznego prowadzi do zwiększenia ilości włókien kolagenowych oraz obkurczenia mięśniówki pochwy. Laserowe odmładzanie pochwy pozwala na poprawę jej kondycji, lepsze nawilżenie śluzówki oraz pozbycie się problemu luźności.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - zabieg poprawiający napięcie pochwy, przeprowadzany jest z wykorzystaniem lasera FemiLift. Głównym celem tej innowacyjnej i nieinwazyjnej techniki jest  działanie, które idealnie sprawdzi się w początkowych etapach choroby jaką jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, i jako profilaktyka choroby u kobiet po porodach naturalnych.