Ginekologia estetyczna

Labioplastyka

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Redukcja przerośniętych warg sromowych

 

Labioplastyka to niezwykle popularny zabieg wśród kobiet, które zastanawiają się nad zmianą kształtu i rozmiaru warg sromowych mniejszych.

Labioplastyka należy do zabiegu z zakresu ginekologii  estetycznej, który polega na korekcie warg sromowych. Każda kobieta posiada odmienny kształt sromu — ich rozmiar również jest niezwykle zróżnicowany (może zmienić się z wiekiem). Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są przerośnięte wargi sromowe, które utrudniają kobietom uprawienie sportu oraz czerpanie przyjemności ze współżycia seksualnego. Warto pamiętać, że przerost warg może pojawić się u kobiet, które przeszły trudne porody, prowadzą bogate życie seksualnie, często miały infekcje intymne oraz noszą biżuterię w tych miejscach.

Problemy zbyt dużych warg sromowych mogą powodować dyskomfort psychiczny. Ponadto prezentowanemu zabiegowi poddają się kobiety po porodach które pragną odmłodzić srom. Głównym przeciwwskazaniem do udziału w operacji jest choroba ginekologiczna o podłożu nowotworowym. Wykonania labioplastyki nie zaleca się paniom, które mają problemy z krzepliwością krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet ciężarnych ani w trakcie trwania miesiączki.

Labioplastykę można przeprowadzić za pomocą dwóch metod. Metodą Trim, która polega na usunięciu brzegów warg sromowych mniejszych lub metodą Wedge, czyli klinowej resekcji (tkanki wycięte w kształcie litery V). Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Należy zdawać sobie sprawę, że po labioplastyce może pozostać widoczna blizna. Podczas współżycia seksualnego zalecane jest używanie lubrykantów oraz ćwiczenie mięśni Kegla — powiększenie wrażliwości warg sromowych.

Najczęściej zadawane pytania

Należy wykonywać okłady z lodu 5-6 x dziennie po 30 minut, stosować Octenisept, preparat Tantum Rosa oraz przepisane maści przez 7 dni po zabiegu. Przez 6 tygodni należy unikać kąpieli w wannie, basenie.

Po 6. tygodniach.

Jest to kwestia indywidualna. Sam zabieg nie boli, ponieważ jest przeprowadzany w znieczuleniu, natomiast rekonwalescencja potrafi być niekomfortowa dla pacjentki.

Nie, pod warunkiem nie wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych.

Jak każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z możliwością wystąpienia skutków ubocznych.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 90 - 120 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenie dożylne
Pobyt w klinice 1 doba
Okres absencji seksualnej 6 tygodni
Zdjęcie szwów szwy wchłanialne – nie wymagają usunięcia
Zmiana opatrunków ------
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Labioplastyka - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Labiominoroplastyka (plastyka warg sromowych mniejszych) 6 000 PLN 11 000 PLN
2 Labiomajoroplastyka (plastyka warg sromowych większych) 7 000 PLN 10 000 PLN
3 Wtórna labioplastyka 14 000 PLN 20 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności